Sayfa 4/453 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 3622 madde; 25 - 32 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    hangi bankaada kaç param birikti görebilecğiniz bir site şifre mifre yokmu
    Devlet katkısı cazip geldiğinden BES e isteyerek girdim.Avivasa.
    İnternetten girip paranızı istediğiniz şekilde yönlendirebiliyorsunuz.İster altına,ister hisse senedine,ister yatırım fonlarına vs.Sadece devlet katkısı olan paraya dokanamıyorsunuz,onu kendileri sizin adınıza değerlendiriyor.Aslında devlet katkısından şu an hak ettiğim kadarı serbest bırakılmalı ve ben değerlendirmeliyim.Doğrusu böyle olmalı.
    Senede 6 kere değişiklik hakkı tanıyorlar.Ayda 2-3 hak verseler daha doğru olur.
    Diyelim ki para repoda,bunu altına çevirmek istiyorsunuz.Bu işlem 4-5 günde oluyor.Oysa borsadaki gibi anlık olabilmeli.4-5 gün sonra altın fiyatı ne olacak,nereden bileceğiz.
    Bazı basit düzenlemeler olsa,BES fena değil aslında.
    BES den ayrılırken neler oluyor bilmiyorum.Ne kadar kesecekler,nasıl olacak bilgim yok.

2. Tüm bilgiler için tşk.

ayrıca

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Bugun iptal ettirdim besi vakif emeklilikte.
    Arkadaslar bosuna iptal ettirmeyin devlet ye i duzenleme yapiyor.

Zorunlu tekrar sokacakmis dediler

Varmi bole bisi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Zorunlu beste isdedikleri ilgiyi görememiş şirketler.Devletten yeni bir uygulama istiyorlar.Istesenizde çikamayacaginiz bir uygulama.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Zorunlu beste isdedikleri ilgiyi görememiş şirketler.Devletten yeni bir uygulama istiyorlar.Istesenizde çikamayacaginiz bir uygulama.

Paramizi zorla gasp edecekler desene.

Napacaz isyan mi edek olaymi cikarak.

İstemiyorum kardesim.

Develetten yeni kanun isteyeceklerine su yasini bekle bu yasini bekle muhabbetini kaldirsinlar.

Daha esnek bir sistem lazim bunlar bir kitliyor 55 e kadar.

Esnet sunu kardesim. 5 yil da bitir.

Bak nasil giriyorlar bese

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Paramizi zorla gasp edecekler desene.

Napacaz isyan mi edek olaymi cikarak.

İstemiyorum kardesim.

Develetten yeni kanun isteyeceklerine su yasini bekle bu yasini bekle muhabbetini kaldirsinlar.

Daha esnek bir sistem lazim bunlar bir kitliyor 55 e kadar.

Esnet sunu kardesim. 5 yil da bitir.

Bak nasil giriyorlar bese
    Bende istemiyorum ama kanunlar önünde boynumuz kıldan ince.İşin trajikomik tarafı ise asgari ücretli evini geçindiremez iken birde zorla bese parasını kesmek hangi vicdana sığar.

7.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    Bende istemiyorum ama kanunlar önünde boynumuz kıldan ince.İşin trajikomik tarafı ise asgari ücretli evini geçindiremez iken birde zorla bese parasını kesmek hangi vicdana sığar.

onu oy atmaya giderken düşünecek.Koyun gibi oy kullanmayacak.kendini üç kuruşa satmayacak(parti adı vermiyorum.hepsi için geçerli)
    hangi lider beni refaha erdirir.hangisi ileri demokrasiye geçiş yapar.bunları düşünerek oy atacak.
    baktıki hiç oy atılacak parti-lider yok.o zaman boş oy atacak.
    yoksa devran değişir
    ama düdüklenen değişmez.

8. BES ten çıkarken en düşük yuzde 15 olmak üzere gelir vergisi kestiklerini hatırlatmak isterim

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 4/453 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •