Sayfa 41/453 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 321 - 328 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    http://www.mrmilyoner.com/bireysel-e...s-mantikli-mi/ sende oku istersen..çok ayrıntılı anlatılmış.bence sizin sorununuz kağıt seçiminde? bakın bakalım trkcm,soda,aselsan ereğli yıllıkda ne yapmış? 5 yılda napmış,10 yışlda napmış? BES deki vergi ve kesintileri biliyormusunuz?Ama siz besdeki fondaki hiselere mahkum oluyorsunuz?sizin değiştirme şansınız yok....kağıt üzerinde şu kadar kalırsanız şukadar kazanabilirsiniz gibi iddialarda bulunuyorlar? Allah aşkına BES den emekli olan kişi şu ana kadar gördünüz mü?
    Benden hic bir kesinti yapmiyorlar. Bes in zaten gecmisi fazla degil. Amacim uzum yemek degil bagciyi dovmek, emekli olmak degil. Borsa da yatirim yaptim, petkim, akbank, halkbank vs elimde var. kulliyen zarardayim. Uzun vadeci diye kandiriyorum kendimi. Bes ile ilgili yeterli bilgi sahibiyim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    ha birde unutmadan aldığınız enstrümanın vergi avantaj yada dez avantajlarını iyi araştırın....Hiç beklemediğiniz süprizlerle karşılaşabilirsiniz....saygılar..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Benden hic bir kesinti yapmiyorlar. Bes in zaten gecmisi fazla degil. Amacim uzum yemek degil bagciyi dovmek, emekli olmak degil. Borsa da yatirim yaptim, petkim, akbank, halkbank vs elimde var. kulliyen zarardayim. Uzun vadeci diye kandiriyorum kendimi. Bes ile ilgili yeterli bilgi sahibiyim

birkere bankalardan UV yatırım olmaz bu bir...Petkimi alalı daha bir yıl ya olmuş ya olmamış bu iki....uv yatırım en az 5 yıl olur bu 3....dur bakalım PETKİM nerelere gidecek? rafinerisini açıyor,piyasada lider...ve sadece 6,5 milyar dolar yatırım yaptı sahibi....BES e giriyorsun UV olarak ama bu kağıtlarda 1 senedir olmana rağmen şikayet ediyorsun...çelişki var..UV yatırım mantığı bu değil.BES de kesinti yok diyorsan daha da sana bir şey demiyecem..iyice araştır...Yıllık komisyonların günlük nasıl kesildiğini öğren bence.....neyse sen bilirsin. Kolay gelsin.bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    ha birde unutmadan aldığınız enstrümanın vergi avantaj yada dez avantajlarını iyi araştırın....Hiç beklemediğiniz süprizlerle karşılaşabilirsiniz....saygılar..
    Farketmeden para biriktiriyorum kafasindayim, baska bir esprisi yok. Bir de 25%lik devlet katkisi fena degil.

Uluslararasi vergi dahil uzmanligim var. vergisinden vs dolayi bes e girmis degilim, sadece portfoy cesitlendirmek ve dokunulmasi zor bir param oldugunu hissetmek benim icin guzel.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Farketmeden para biriktiriyorum kafasindayim, baska bir esprisi yok. Bir de 25%lik devlet katkisi fena degil.

Uluslararasi vergi dahil uzmanligim var. vergisinden vs dolayi bes e girmis degilim, sadece portfoy cesitlendirmek ve dokunulmasi zor bir param oldugunu hissetmek benim icin guzel.

%25 devlet katkısnın üst limitini ve bu katkının tahvilde değerlendirilebileceğinide biliyorsundur inşallah...Vergi uzmanıysan BES de olmanda garip...

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    birkere bankalatrdan UV yatırım olmaz bu bir...Petkimi alalı daha bir yıl ya olmuş ya olmamış bu iki....uv yatırım en az 5 yıl olur bu 3....dur bakalım PETKİM nerelere gidecek? rafinerisni açıyor,piaysada lider...ve sadece 6,5 milyar dolar yatırım yaptı sahibi....BES e giriyorsun UV olarak ama bu kağıtlarda 1 senedir olmana rağmen şikayet ediyorsun...çelişki var..UV yatırım mantığı bu değil.BES de kesinti yok diyorsan daha da sana birşey demiyecem..iyice araştır...Yıllık komisyonların günlük nasıl kesildiğini öğren bence.....neyse sen bilirsin.KOlay gelsin.bol kazançlar
    2004 yilindan bu yana birfiil borsa yatirimcisiyim. Bazi kagitlari 5 sene bekledim, zararina ciktim.
    Bir de su var, yani ben bes iyidir borsa kotudur demiyorum ki. Oyle olsa tum bes fonumu borsada tutmam.
    Petkimin bir hikayesi var, o yuzden bekliyorum. Yoksa sagolasun SASA, THY, KOZAL bize kazandirdi

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    %25 devlet katkısnın üst limitini ve bu katkının tahvilde değerlendirilebileceğinide biliyorsundur inşallah...Vergi uzmanıysan BES de olmanda garip...
    Ust limit bana yetiyor. Ikibin limit desek, ikibin ben, ikibin annem adina, ikibin de esim. Zorunlu bes te de limit ayri ama orada fon secilmesini tam cozemedim.

Dediklerini biliyorum, vergi uzmanlarinin kotu yatirim yapmalarinin yasak oldugunu bilmiyordum

Dedigim gibi, bes benim icin kenara para atmanin bir yolu sadece.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    2004 yilindan bu yana birfiil borsa yatirimcisiyim. Bazi kagitlari 5 sene bekledim, zararina ciktim.
    Bir de su var, yani ben bes iyidir borsa kotudur demiyorum ki. Oyle olsa tum bes fonumu borsada tutmam.
    Petkimin bir hikayesi var, o yuzden bekliyorum. Yoksa sagolasun SASA, THY, KOZAL bize kazandirdi

bak kardeşim .......bankalardan UV olmaz....trade kağıtlarıdır..tarderlarında %90 nı kaybeder..Ve burda şurda kazandık diye yalan söyler...inanma...2 cisi asıl uv kağıtlar sanayi kağıtlarından olur..Ve sahibi yatırımcı dostu olmalı,düzenli EFK ve net karı olmalı,özvarlık karlılığı yüksek olmalıdır..Yanlış yoldasın...bu mantıkla kazara kazanabilirsin ama eninde sonunda kaybedersin...1996 yılından beri bu piaysada olan biri olarak söylüyorum.Burda yok şöyle kazandım,yok söyle hedge ettim vs.diyen adamlara inanma....Uv yatırım yapan adam azdır..daha soğrusu yapabilen...yapabda kesinlikle kazanır.5-10 arası temeli sağlam hisseyi düzenli alan ve sabreden kazanır....dediğim gibi sen bilirsin..bes ucuz maliyetle finansman sağlama projesidir.yatırım tavsiye değildir..

Sayfa 41/453 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •