Sayfa 61/467 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 3732 madde; 481 - 488 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Bir şeyin zorunlu olması kötü olduğu anlamına gelmez. Askerlikte zorunlu. Yukarda bir yerlerde bu vatan için canını ortaya koymuş bir vatan evladı subay kardeşim vardı.

Emrinde dağlarda sistemin zorunlu kılmasıyla çarpışmış erler olduğuna eminim. Bu kötü bir şey değil. Buradaki zorunluluk, kötü olarak nitelendirilemez olsa olsa vatanın selameti için gereklilik olarak nitelendirilebilir.

BES’in zorunlu olması bana göre tasarruf konusunda zayıf olan halkımızı tasarrufa yönlendirme gerekliliğinden kaynaklanıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

duygu sömürüsü yapmaya gerek yok..

burada herkes ulkesini seviyor.. vergisini veriyor..ben şahsen 12 ay askerlik yaptım..

vergi kaçıranlar kim mesela ??

akp hukumetlerinde görev alanların (özellikle en yetkililerin) yakınları askerlik yapıyor mu?

bu kadar bedelliye (askerlik) neden talep var ??

bunlara bakabilirsin..

bu konuları BES topiğine taşımayın..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Zorunluda eğer oran maaşın 100 de 3 ise 10.000 maaş alanda 300 tl eder .bu kimseyi emekli etmez ama 10 yılda havadan bulunmuş bir para birikmiş olur. Asgari ücretli için kesilen 60 70 tl ciddi bir şeydir. Ama 5000 tl üzeri alan biri için bu zorunluluk hayatını zorlamaz.

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

Alıntı Originally Posted by massimo Yazıyı Oku
    Zorunluda eğer oran maaşın 100 de 3 ise 10.000 maaş alanda 300 tl eder .bu kimseyi emekli etmez ama 10 yılda havadan bulunmuş bir para birikmiş olur. Asgari ücretli için kesilen 60 70 tl ciddi bir şeydir. Ama 5000 tl üzeri alan biri için bu zorunluluk hayatını zorlamaz.

buna kim varar verecek..

yani adamın belki zevkleri farklı, gezmeyi seviyor..

evinde güzel şarap içmek istiyor..

bu adamlar zaten yuksek vergi ve sgk primi veriyor..hatta denilebilir ki sistem bunlar sayesinde ayakta..

bu tür zorunluluklar halkın parasını yağmalamak gibi bir şeydir..

ilk once vergileri doğru dürüst kullansınlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    duygu sömürüsü yapmaya gerek yok..

burada herkes ulkesini seviyor.. vergisini veriyor..ben şahsen 12 ay askerlik yaptım..

vergi kaçıranlar kim mesela ??

akp hukumetlerinde görev alanların (özellikle en yetkililerin) yakınları askerlik yapıyor mu?

bu kadar bedelliye (askerlik) neden talep var ??

bunlara bakabilirsin..

bu konuları BES topiğine taşımayın..
    Başüstüne. Nasıl emrederseniz öyle yapalım!

Verilen örneğin duygu sömürüsü ile yakından uzaktan ilgisi yok.

Ben AKP’nin savunucusu değilim. Bu soruları ilgililerine yöneltirsiniz. Bu partiye hayatımda oy vermedim.

Ben polis savcıda değilim. Kim vergi kaçırır kim görevini kötüye kullanır bilmem. Araştırmasıda bana düşmez. Konuyu siyasi platforma taşımayı doğru bulmuyorum.

Basit bir konu konuşuyoruz burada. BES iyi mi değil mi faydalımı değil mi?

Basit bir matematik hesabı ile buyursun anlatsın faydasız bulan diyoruz kimse bunu yapmıyor.

Yapanada, Vatan Millet Sakarya, politika duygu sömürüsü yapma deniyor. Vergiyi kaçıran kim deniyor, iktidarın çocukları askere gidiyor mu diye cevap yazılıyor.

Tüm bunların BES’le vatandaşın birikim yapmasıyla ne ilgisi var. Biz Ahmet amcadan Fatma teyzeden komşunun n yeni işe giren oğlundan kızından bahsediyoruz. Bunların birikim yapması lazım BES buna yardımcı olur diyoruz. Hesap kitap yapıp ortaya koyuyoruz.

Bana ne oğlu askere girmeyen muktedirlerin çocuklarından.

Biraz daha yazarsak dedeniz yaşındaki adama küfür edeceksiniz.

Ben AKP’nin savunucusu değilim. Bu soruları ilgililerine yöneltirsiniz. Bu partiye hayatımda oy vermedim.

Ben polis savcıda değilim. Kim vergi kaçırır kin görevini kötüye kullanır bilmem. Araştırmasıda baba düşmez. Konuyu siyasi platforma taşımayı doğru bulmuyorum.

Basit bir matematik hesabı ile buyursun anlatsın faydasız bulan diyoruz kimse bunu yapmıyor.

Yapanada, Vatan Millet Sakarya, politika duygu sömürüsü yapma deniyor. Vergiyi kaçıran kim deniyor, iktidarın çocukları askere gidiyor mu diye cevap yazılıyor.

Tüm bunların BES’le vatandaşın birikim yapmasıyla ne ilgisi var. Biz Ahmet amcadan Fatma teyzeden komşunun n yeni işe giren oğlundan kızından bahsediyoruz. Bunların birikim yapması lazım BES buna yardımcı olur diyoruz. Hesap kitap yapıp ortaya koyuyoruz.

alakasız ornekler vermezseniz mesele kalmaz..

BES sisteminde 3 yıl zorunluluk tamamıyla kötü niyetli bir uygulamadır..akp yi ucuza fonlamak için sigorta şirketleri ile beraber pişirilmiş bir yemektir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410

Ben polis savcıda değilim. Kim vergi kaçırır kin görevini kötüye kullanır bilmem. Araştırmasıda baba düşmez. Konuyu siyasi platforma taşımayı doğru bulmuyorum.

yaw yazmayım diyorum yinede tahrik ediyorsunuz? daha önceki yazını bir daha okurmusun ? Orda askerliği örnek gösterip BES i savunuyorsun? sonrada burda savunma yapıyorsun....başka benzetecek bir şey bulamadın mı? yaşın ileri diye saygısızlık olmasın diye cevap yazmıyorsam edebimizdendir... Önce yazdığına bakacaksın...düzelteceksin..saygılar.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    buna kim varar verecek..

yani adamın belki zevkleri farklı, gezmeyi seviyor..

evinde güzel şarap içmek istiyor..

bu adamlar zaten yuksek vergi ve sgk primi veriyor..

halkın parasını yağmalamak gibi bir şey bu..

ilk once vergileri doğru dürüst kullansınlar..
    Sn . discretus.

Bu kadar zevkine düşkün yaşayan ve 300 tl 500 tl ayıramayan adam zaten emekli olduğunda bunları yapabilecek kadar para biriktirmiş olacak. Geçimini sağlayamayacak. Zevklerini sigorta etmiş olacak.🤣🤣

Parasını değerlendire bilen bir adam da bu 300 500 ile ya bir altın alıp yada bir hisse senedi toplayarak biriktirecek. Ayda 300 500 tl ile ne yapılabilinirki ayda 300 500 ile sizce bir coğu insan için ne yapılabilinirde 10 yılda kayda değer bir yatırım olur.?

Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    alakasız ornekler vermezseniz mesele kalmaz..

BES sisteminde 3 yıl zorunluluk tamamıyla kötü niyetli bir uygulamadır..akp yi ucuza fonlamak için sigorta şirketleri ile beraber pişirilmiş bir yemektir..
    Bu sizin iddianız. Ben öyle düşünmüyorum. Öyle olduğuna dair bir kanıtta göremiyorum.

Ben 3 yılı son derece faydalı bir uygulama olarak görüyorum. Vatandaşı sistem tutmak, tasarrufa yönlendirmek için gayet doğru bir uygulama.

Sayfa 61/467 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •