Sayfa 62/454 ÝlkÝlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 489 - 496 arasý.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alýntý Originally Posted by massimo Yazýyý Oku
    Sn . discretus.

Bu kadar zevkine düþkün yaþayan ve 300 tl 500 tl ayýramayan adam zaten emekli olduðunda bunlarý yapabilecek kadar para biriktirmiþ olacak. Geçimini saðlayamayacak. Zevklerini sigorta etmiþ olacak.����

Parasýný deðerlendire bilen bir adam da bu 300 500 ile ya bir altýn alýp yada bir hisse senedi toplayarak biriktirecek. Ayda 300 500 tl ile ne yapýlabilinirki ayda 300 500 ile sizce bir coðu insan için ne yapýlabilinirde 10 yýlda kayda deðer bir yatýrým olur.?

SM-C9000 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    siz buna bence kafa yormayýn..
    insanlar istediði gibi parasýný deðerlendirebilir..
    vergilerini verdiktan sonra kimsenin meselesi olmamalý.

ancak þu anda ülkede israfçý bir zihniyet iþ baþýnda ve her türlü vergisini veren adamlarýn yeniden vergiler veya zorunluluklar icat ederek paralarýný ellerinden almak peþinde..

bu takdir edersinizki despotluktur.. komunist rejimler gibi bir þey..ayrýca ayýp..

herkes verdiði vergilerin takipçisi olsun.. bu vergiler neden akp ye yetmiyor diye sorgulasýn..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Askerlik kutsal bir meslekdir..Vatan savunmasý kutsaldýr çünkü.....BES yapýlmadý diye bu ülke çökecek deðil....yedi düvel çökertememiþ...Kutsal olan bir iþle,vatan savunmasý ile BES i örnek vermek doðru deðil...Belki hatayla yazýlmýþ olabilir..Ama hatada ýsrar etmemek lazým...Benzetme yanlýþ, hoþ deðil..Bu meseleyi kapatalým...deþmeye gelmez..syg.
    Burdaki tüm yorumlarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

3.  Alýntý Originally Posted by human01 Yazýyý Oku
    yaw yazmayým diyorum yinede tahrik ediyorsunuz? daha önceki yazýný bir daha okurmusun ? Orda askerliði örnek gösterip BES i savunuyorsun? sonrada burda savunma yapýyorsun....baþka benzetecek bir þey bulamadýn mý? yaþýn ileri diye saygýsýzlýk olmasýn diye cevap yazmýyorsam edebimizdendir... Önce yazdýðýna bakacaksýn...düzelteceksin..saygýlar.
    Peki deðerli kardeþim. Öyle olsun.
    Diyelim ki benim örneklemem yanlýþ. Milli deðerlerin zarar gördüðünü düþünenlerden affýmý isteyeyim.

Bize BES’in neden bireysel birikim yapmak isteyen bir kiþiye faydasýz olduðunu, matematiksel olarak anlatabilir misin o halde sende?

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Alýntý Originally Posted by ctugrul Yazýyý Oku
    Bu sizin iddianýz. Ben öyle düþünmüyorum. Öyle olduðuna dair bir kanýtta göremiyorum.

Ben 3 yýlý son derece faydalý bir uygulama olarak görüyorum. Vatandaþý sistem tutmak, tasarrufa yönlendirmek için gayet doðru bir uygulama.

halk akp politikalarý nedeni ile fakir ve periþan..tasarruf yapamýyor.

ayrýca akp nin müsrifliði için ayrýca para vermek gibi bir niyetim yok..

zorunluluk despotluktur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

enteresan kafa yapýsý var..

holiganlýk boyutunda BES savunuluyor..

istedikleri kadar savunsunlar normalde bizi ilgilendirmez, ancak zorunlu olmasýnýn taþlarý döþenirken bunu "vatanýn selameti" gibi duygu sömürüsü yüklü kelimelere dökmeleri ayýptýr...
    Son düzenleme : discretus; 30-09-2018 saat: 15:36.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alýntý Originally Posted by ctugrul Yazýyý Oku
    Peki deðerli kardeþim. Öyle olsun.
    Diyelim ki benim örneklemem yanlýþ. Milli deðerlerin zarar gördüðünü düþünenlerden affýmý isteyeyim.

Bize BES’in neden bireysel birikim yapmak isteyen bir kiþiye faydasýz olduðunu, matematiksel olarak anlatabilir misin o halde sende?

sayýn abim...gerideki yazýlara bakrsan 1 yýllýk en yüksek bes getirisi ile dolar ve altýn karþýlaþtýrmasýný yaptým. orda çok net....ha bu size yeterli deðilse zaten burda defalarca yazsamda yeri yok..Ayný zamanda finans sektöründe çalýþmýþ biriyim...ve hala bu sektöre yakýn bir sektörden nerdeyse emekli olacaðým....1987 den beri çalýþýrým....askerlik,bankacýlýk,finans müdürlüðü,yatýrým uzmaný vs.olarak çalýþtým.bankacý iken bu BES de de bizzat çalýþtým......Bu sistemin ek bir getirisi yok bu halde..Ha batýdaki gibi olursa çok güzel bir sistem..Ama burdaki sistemin alakasý yok...Batýda çok fazla imlan ve avantaj var...bir çok ülkede vergi avantajý çok yüksek....alýnan komisyonlar baþta anlaþma ile belirleniyor...Kaðýt üzerindeki komisyonu kabul etmek zorunda deðilsiniz...zorunlu bes de kurum bile deðiþtirmeniz çok zor....Komisyon oranlarý %2-3 arasý ve toplam meblað züerinden..defalarca yazdým...Altýn fonundan alýnan vergi bile saçmalýk..siz gerçek hayatta altýn aldýðýnýzda ve tuttuðunuzda vergi ödüyormusunuz? vs.vs...çok fazla dez avantaj var.....Özellikle özel BES firmalarýný beleþ fonlayan bir sistem....Kursunlar adam gibi bizde girelim...ama niyet o deðil. BES kötü deðil bu haliyle kötü..
    Burdaki tüm yorumlarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

7. Nema dada ayný tartýþmalar vardý. Ama hakkýnla ödeyen iþyerlerinde çalýþanlar ciddi paralar biriktirdiler. Bunda da iþveren payý olsa ve iþveren size yönelik düþünerek bordronuzu tam göstererek yatýrýlsa çok daha iyi olur.

Herkez ben kendi paramý biriktiririm diyor ama topluma baktýðýnda %1 i geçmez biriktiren. Tam tersine çoðunluk bir ev bir araba almadýðý halde kartlara maðazalara taksit ödemekten kredi ile tatil gitmekten kurtulamýyor

SM-C9000 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alýnan yol gibidir. Yol aldýkça aydýnlanýr. (T2)
    Buradaki paylaþýmlarým yatýrým tavsiyesi niteliðinde deðildir. Kendime faydam yok.

8. BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alýntý Originally Posted by human01 Yazýyý Oku
    sayýn abim...gerideki yazýlara bakrsan 1 yýllýk en yüksek bes getirisi ile dolar ve altýn karþýlaþtýrmasýný yaptým. orda çok net....ha bu size yeterli deðilse zaten burda defalarca yazsamda yeri yok..Ayný zamanda finans sektöründe çalýþmýþ biriyim...ve hala bu sektöre yakýn bir sektörden nerdeyse emekli olacaðým....1987 den beri çalýþýrým....askerlik,bankacýlýk,finans müdürlüðü,yatýrým uzmaný vs.olarak çalýþtým.bankacý iken bu BES de de bizzat çalýþtým......Bu sistemin ek bir getirisi yok bu halde..Ha batýdaki gibi olursa çok güzel bir sistem..Ama burdaki sistemin alakasý yok...Batýda çok fazla imlan ve avantaj var...bir çok ülkede vergi avantajý çok yüksek....alýnan komisyonlar baþta anlaþma ile belirleniyor...Kaðýt üzerindeki komisyonu kabul etmek zorunda deðilsiniz...
    Bakýn ne güzel açýklamýþsýnýz. Teþekkür ederim.

Siz öyle bir hesaplama yaptýnýz, bir baþka kardeþim faydasýný gösteren bir hesap paylaþtý. Bende kendi hesabýmý paylaþtým. 11 yýldýr torunlarým için sistemdeyim faydalý olduðunu düþünüyorum.

Deneyiminize büyük ve saygý duyuyorum.
    Artýk kim neye inanmak isterse inansýn.

Nezaketiniz içinde ayrýca teþekkür ederim.

Sayfa 62/454 ÝlkÝlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •