Sayfa 64/467 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3736 madde; 505 - 512 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Değerli Discretus,
    Biz ülkede ortalık güllük gülistanlık demiyoruz ki. Millet refah içinde yaşıyorda demiyoruz.

Gözü kapalı mevcut veya önceki iktidarları hayatımda hiç savunmadım da. Oy verdiğim parti veya partilerin yanlışlarınıda iktidarın yanlışlarınıda eleştiririm.

Sizin veya diğer arkadaşlarımın söylediklerine itiraz etmedim ki ben. Ülkenin durumu iyi, iyiki heryeri beton doldurdular, vatandaş harika yaşıyor diye bir yazımda yok. Yüzbinlerle insanın yoksulluk sınırı ve altında yaşadığını, 2 ayda memleketin yarı yarıya fakirlerleştiğini bende görüyorum.

Kimsenin veya bir partinin borazanlığını yaptığım yok benim. Bu itham haksızlık olur.

Benim demeye çalıştığım, tasarruf yapabilecek ekonomik güce ve gelire sahip olanlar için BES iyi bir seçenek olabilir. Adamın tasarruf etmeye gücü var ve yapmak istiyorsa ve BES’i faydalı buluyorsa , mevcut iktidarı beğenmiyor diye kendisine sunulan bu fırsatı değerlendirmesin mi yani? Değerlendiriyorsa, adamın siyasi görüşü mevcut iktidarla parelel değilse dahi sırf kendisi için faydalı olacağını düşündüğü şeyi yapmasın mı? Yapıyor diye adam taraftarı hiç olmadığı blr siyasi partinin destekleyicisi konumuna mı gelir?

Yapmayın Allah’ınızı severseniz.

Tasarruf yapmaya gücü olmayana zaten söyleyecek blr şeyim yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    adamın tasarruf yapıp yapmaması gerektiğini kim belirleyecek..

varsayalım adamın elinde 1000 tl kalıyor olsun.. sizin benzeriniz harcamalardan sonra..size göre bu para tasarruf yapılabilir para..

siz sürekli evinde oturan, eşini sevgilisini bir konsere götürmeyen birisi olabilirsiniz..yemeğe çıkmıyorsunuzdur.. güzel bir şişe şarap içmiyorsunuzdur bir cuma gecesi ailenle veya konuklarınla..

ama ben öyle değilim.. o 1000 tl bana lazım.. insan olduğumu unutmamam için lazım..

boşuna böyle argumanlarla gelmeyin..

bu komik argumanı gazetelerde de okuyorum sigorta şirketleri ve hukumet temsicilerinden..

BES sistem olarak olsun..umrumuzda olmaz..

ama zorunlu olması savunulacak bir şey değil.. despotluktur.. komunist sisteme geri dönüştür..

insanlara yapılan bir ayıptır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

..............

3. Ç tugrul hocam bence..bu konuyu hiç uzatmayın...gerılırsınız sınır sıstemınız bozulur..bes de olanlar memnunsa sorun yok...olmayanda memnunsa ondada sorun yok..caresiz hocanın koyduğu tepkıyı bılıyorsunuz..selametle..

hanımda 2 oğlanda bir bes var ben çıkalım2 sene oldu
    gördüğüm sakın yakanızı kaptırmayın
    kendi paranızı szden iyi kimse değerlendiremez
    bide bestekilerin maaşları ile kar paylarını ödemeyin
    en zamanında kaçtım hanım 2 sene sonra 10 yoılı tamalayacak birinde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Ç tugrul hocam bence..bu konuyu hiç uzatmayın...gerılırsınız sınır sıstemınız bozulur..bes de olanlar memnunsa sorun yok...olmayanda memnunsa ondada sorun yok..caresiz hocanın koyduğu tepkıyı bılıyorsunuz..selametle..
    Haklısınız.

akp hukumetinin ve sigorta şirketlerinin argumanlarını burada görmek şaşırtıcı..

adamlar kendi çıkarlarını düşünüyor..

3 yıl zorunlu olmasını onlar istiyor..

halk istiyorsa girer sisteme..

ama %60 ı çıkmış..

ve bu telaşla 3 yıl yapmaya çalışıyorlar..

3 yıl parayı istedikleri gibi kullanacaklar..

o sırada ben refahımdan fedakarlık edecem ...niçin ? onların plazalarındaki işleri için veya hukumetin yeni saray yapması için mi?

hiç sanmıyorum.. yok öyle 3 kuruşa beş köfte..

bu saçmalığın savunulacak bir yanı yok..

savunan sigorta şirketi temsilcilerini ve hukumet temsilcilierini görüyorum basında.. oldukça komikler..

belli ki prova yapıyorlar benzer şeyleri söylüyorlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Haklısınız.

Sayin Ctugrul kendiniz belirtmissiniz yazilarinizda bunu destekliyor ki yas olarak bayagi tecrubelisiniz diyelim.

BES faydalimi zararlimi getirisi azmi cokmu bu konuya hic girmek istemiyorum ama illa gireceksem kendi adima 10 yilda 56 yasina kadar Zorunlu besi her turlu besi yenecegime 100000$ iddiasina girerim.sunuda soyleyeyim degil 100000$ dolar 100 milyon $ imda olsa bir dolar bile zorunlu BES e yatirmam yukaridaki sebepten dolayi.(bes e girmek vatanseverliktir girmeyen vatan hainidir tarzi soylemlere katilmadiginizi soylediginiz icin bu konuyu vatanseverlige getirmiyorum).

Ama daha buyuk sikinti su zorunlu BES nedir ya? Sen once otomotik dedin 2 ay sonra isteyen cikacak dedin baktin olmadi simdi 3 yildan bahsediyorum.3 yil zorunlu BES in deli dumrul vergisi oldugu konusunda mutabikizdir umarim.

BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

10 sene ve 56 yasini beklemeyenin BES’ e girme amacini anlamiyorum. Stopaj vs denmis, yok efendim 5 sene sonra ne olurmus. Anlamakta sikinti var sanirim. 56 yas ve 10 sene beklemeyecek olan zaten BES’e girmesin. Anlasilamadim sanirim, tekrar koyuyorum.

bireysel emeklilik https://eksisozluk.com/entry/67760679

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Son düzenleme : asuGaGuGa; 30-09-2018 saat: 19:10.

Sayfa 64/467 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •