Special Days Image
Sayfa 67/453 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 529 - 536 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by kaynarca Yazıyı Oku
    merhaba,

İşsizlik fonları gibi, bu bireysel emeklilik fonlarına çökülüp kullanılması söz konusu olabilir mi?
    fonların kapsamı, tutulduğu yer ve prosedür buna izin verir mi?

saygılar...
    direkt çökülme ihtimalini sıfır görüyorum ama dolaylı olarak yapabilecekleri iki şey var.

devlet katkısını düşürmek , ekonomik durumdan bağımsız olarak er ya da geç yapılacaktır.

devlet katkısı hariç tutarda da devlet tahvili zorunluluğu , örneğin birikimin %25 i ne zorunlu tahvil alımı, böylece devletin borç bulmakta zorlandığı dönemde düşük faizden tahviller BES e itelenebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Benim buradan anladığım bireysel emeklilik şirketlerine gerek yokmuş. Her ay maaşımın %3 ü ile fon alarak bu adamlara masraf vermekten kurtulabilirmişim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Nil Satis Nisi Optimum

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    direkt çökülme ihtimalini sıfır görüyorum ama dolaylı olarak yapabilecekleri iki şey var.

devlet katkısını düşürmek , ekonomik durumdan bağımsız olarak er ya da geç yapılacaktır.

devlet katkısı hariç tutarda da devlet tahvili zorunluluğu , örneğin birikimin %25 i ne zorunlu tahvil alımı, böylece devletin borç bulmakta zorlandığı dönemde düşük faizden tahviller BES e itelenebilir.
    Sırf bu katkı yüzünden şuan max tutar yatırarak birikime devam ediyorum.

Ama bana da mantıklı gelmiyor bu ortamda bu %25 lik katkının devam edeceği.

Eğer ki azaltma ya da tamamen sonlandırma gibi birşey olursa,aylık tasarrufu ben de düşürürüm.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Peraları kalmı$ olsa 'Aman da ne iyi ki Bes'liyim' diye kampaN'a bile yaparlar idi.. )
    ...

Mirkelam- Elma Değil Ayva

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde reform çalışmaları yapan Hazine ve Maliye Bakanlığı Avustralya modeli üzerinde duruyor. Bu modelde ciddi hastalıklar ve ölüm dışında emekli olana kadar sistemden çıkılamayacak.
    Kaynak Yeniçağ: Bireysel emeklilikte Avustralya modeli

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...li-208676h.htm

hahhaaahh.. ne demiştik.. bunnara güvenen, sanki süper adaletli bir ülkede yaşıyormuşuz gibi "oyunun kuralları değişmez" tarzı yorumlar yapanları daha bir sürü süpriz bekliyor..akp israfçı zihniyetini finanse etmek için her yolu kullanacaktır.. nasılsa her söylediklerinde bir keramet arayan bir kısım halk var..

ne demiştik: tek amaç kümese mümkün olduğunca fazla insanı sokmak.. sigorta şirketleri ve hukumetin istediği bu.. hatta bu değişiklikleri beraber hazırlıyorlar.. her şey apaçık ortada..
    Son düzenleme : discretus; 15-10-2018 saat: 12:43.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    Bireysel Emeklilik Sistemi'nde reform çalışmaları yapan Hazine ve Maliye Bakanlığı Avustralya modeli üzerinde duruyor. Bu modelde ciddi hastalıklar ve ölüm dışında emekli olana kadar sistemden çıkılamayacak.
    Kaynak Yeniçağ: Bireysel emeklilikte Avustralya modeli

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...li-208676h.htm

hahhaaahh.. ne demiştik.. bunnara güvenen, sanki süper adaletli bir ülkede yaşıyormuşuz gibi "oyunun kuralları değişmez" tarzı yorumlar yapanları daha bir sürü süpriz bekliyor..akp israfçı zihniyetini finanse etmek için her yolu kullanacaktır.. nasılsa her söylediklerinde bir keramet arayan bir kısım halk var..

ne demiştik: tek amaç kümese mümkün olduğunca fazla insanı sokmak.. sigorta şirketleri ve hukumetin istediği bu.. hatta bu değişiklikleri beraber hazırlıyorlar.. her şey apaçık ortada..
    Zorla insanı besten çıkaracaklar. Bu tarz haberler insanları besten uzaklaştırır. Kim neden yaptırır ne amaçlar çözemiyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    yazı olarak yazdıgım hemen hemen herşeyi video olarak anlatmışlar...

kesintiler devlet katkısının hak ediş %'leri devlet katkısının bızım kullanamamız. vesaire vesaire.

Bu işin uzmanı dedıgımız atilla yeşilada dahi devlet katkısını bizim yönetemediğimizi yeni öğrenmiş. Halbukı bu işin uzmanı ve ustelık kendısıde bes yatırımı yaparak ınsanlara bılgı verıyor.

Neysekı boyle bır vıdeo ıle yanlışları düzeltmişler.

Benim videodan anladıgım ise şu diyorki aslında sen şuna yatır dıyeceksın ona yatıracam para kazanırsa sende kazanmış olacan yoksa benım yaptıgım extrem birşey yok.

parayı sız yoneteceksınız sız alacak sız satacaksınız getirirse getirecek üstelik tüm bunları sız karar vereceksınız bizde yönetiyoruz adı altında kesıntıler yapıp para kazanacaz calısanlarımıza maaş ödeyecez.

aslında aracı kurum gibi birşey bundan farksız aha bi %25 iniz var oda negatif getiri saglıyor vesaire paranız pul oluyor zaten.

şu an negatif getiri saglayan katkı peki ya benım yaşım şu an dolmuşsa ne olacak mecburen realize edeceksın o parayı ve negatif getiri ile realıze edeceksin.

bu tatmın edici bir cevap değilki beklersen kazanırsın diyor aslında bekkleyerek kazancagınında garantısı yok.

Bildigin aracı kurum sıstemının değiştirilmiş yandan çarklı hali

Allah aşkına dürst olun besciler. Siz ne anladınız abi.

Özetliyor tıpkı portfoy yatırımı gibi fonları dogru seçersen parayı kazanırsın

ee zaten fonları dogru secıyorsam bese gerek yok gıt kendın yatir. E devlet katkısı alaman alıp almaman dert degıl cunku zaten o para hem enflasyona eziliyor üstelik enflasyona ezilmesi yetmiyormuş gibi birde negatif getiri saglıyor. bari faiz kadar getireydin de ulan o para ezilmedi diyebileydim.

İşin özü hiç bes süperdi zarttu zurttu demeye gerek yok beyler eğriye eğri doğruya doğru.

Bes yönetebilen için iyi görünebilir yönetibilen kişi bes olmadanda parasını yönetir. Ha bi iyi yönü belkide paranızın otomatık olarak kesilmesidir. onun dışında bu kadar kesintiye paranızın kitlenmesine vesaire risklerine değmez.

Para bırıktıremıyorum demekte BES'i iyi yapmaz çünkü para biriktirememek kişisel bir meseledir. Bak ben biriktiriyorum kı hisse ve viopda işleme girebiliyorum. Para biriktirememe bahanesi kişiye özeldir geneli kapsamaz onu demek istedim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 67/453 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •