Sayfa 68/466 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 537 - 544 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Gene basladi...karasal yayin..)abicim kendini yorma..vyopmu tuyapmi..her ne Karin agrisiysa..ordakilere sun..iyilik ve yardimseverlik.lerini..))..

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    yazı olarak yazdıgım hemen hemen herşeyi video olarak anlatmışlar...

kesintiler devlet katkısının hak ediş %'leri devlet katkısının bızım kullanamamız. vesaire vesaire.

Bu işin uzmanı dedıgımız atilla yeşilada dahi devlet katkısını bizim yönetemediğimizi yeni öğrenmiş. Halbukı bu işin uzmanı ve ustelık kendısıde bes yatırımı yaparak ınsanlara bılgı verıyor.

Neysekı boyle bır vıdeo ıle yanlışları düzeltmişler.

Benim videodan anladıgım ise şu diyorki aslında sen şuna yatır dıyeceksın ona yatıracam para kazanırsa sende kazanmış olacan yoksa benım yaptıgım extrem birşey yok.

parayı sız yoneteceksınız sız alacak sız satacaksınız getirirse getirecek üstelik tüm bunları sız karar vereceksınız bizde yönetiyoruz adı altında kesıntıler yapıp para kazanacaz calısanlarımıza maaş ödeyecez.

aslında aracı kurum gibi birşey bundan farksız aha bi %25 iniz var oda negatif getiri saglıyor vesaire paranız pul oluyor zaten.

şu an negatif getiri saglayan katkı peki ya benım yaşım şu an dolmuşsa ne olacak mecburen realize edeceksın o parayı ve negatif getiri ile realıze edeceksin.

bu tatmın edici bir cevap değilki beklersen kazanırsın diyor aslında bekkleyerek kazancagınında garantısı yok.

Bildigin aracı kurum sıstemının değiştirilmiş yandan çarklı hali

Allah aşkına dürst olun besciler. Siz ne anladınız abi.

Özetliyor tıpkı portfoy yatırımı gibi fonları dogru seçersen parayı kazanırsın

ee zaten fonları dogru secıyorsam bese gerek yok gıt kendın yatir. E devlet katkısı alaman alıp almaman dert degıl cunku zaten o para hem enflasyona eziliyor üstelik enflasyona ezilmesi yetmiyormuş gibi birde negatif getiri saglıyor. bari faiz kadar getireydin de ulan o para ezilmedi diyebileydim.

İşin özü hiç bes süperdi zarttu zurttu demeye gerek yok beyler eğriye eğri doğruya doğru.

Bes yönetebilen için iyi görünebilir yönetibilen kişi bes olmadanda parasını yönetir. Ha bi iyi yönü belkide paranızın otomatık olarak kesilmesidir. onun dışında bu kadar kesintiye paranızın kitlenmesine vesaire risklerine değmez.

Para bırıktıremıyorum demekte BES'i iyi yapmaz çünkü para biriktirememek kişisel bir meseledir. Bak ben biriktiriyorum kı hisse ve viopda işleme girebiliyorum. Para biriktirememe bahanesi kişiye özeldir geneli kapsamaz onu demek istedim.
    Aynen, BES denen sistem milletin parasını alıp o paranın bir kısmıyla birilerini beslemek, başka bişey değil.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Benim iddiam su:

Kimse BES'ten daha iyi getiri elde edemez. Varsa iddiasi olan bugun/yarin su hisseyi/altini/tahvili aliyorum desin. Belirleyecegimiz bir sure sonra daha iyi getiri elde edecegini iddia eden kisinin getirisini ilgili BES fonu ile kiyaslayalim.

Ha derseniz ki, ben 56 yasina kadar duramam. Saygi duyarim. Buna diyecek bir seyim yok. Ama 56 yasina kadar duranlar her turlu kendi yatirimini yapandan daha fazla getiri elde eder.

Varsa iddiasi olan, buraya yazabilir. Ben sunu bu fiyattan bugun aliyorum diye. Ben de bir fon secicem ve ayni tutari sanal olarak bu fona koyacagim. 1 ay sonra(isterseniz 3 ay, 6 ay vs de olabilir) getirileri kiyaslariz.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Benim iddiam su:

Kimse BES'ten daha iyi getiri elde edemez. Varsa iddiasi olan bugun/yarin su hisseyi/altini/tahvili aliyorum desin. Belirleyecegimiz bir sure sonra daha iyi getiri elde edecegini iddia eden kisinin getirisini ilgili BES fonu ile kiyaslayalim.

Ha derseniz ki, ben 56 yasina kadar duramam. Saygi duyarim. Buna diyecek bir seyim yok. Ama 56 yasina kadar duranlar her turlu kendi yatirimini yapandan daha fazla getiri elde eder.

Varsa iddiasi olan, buraya yazabilir. Ben sunu bu fiyattan bugun aliyorum diye. Ben de bir fon secicem ve ayni tutari sanal olarak bu fona koyacagim. 1 ay sonra(isterseniz 3 ay, 6 ay vs de olabilir) getirileri kiyaslariz.
    temelsiz bir iddia.. dolar, endeks, mevduat.. bunların tarihsel getirileri belli.. böyle bir iddia da bulunuyorsanız en azından bir örnekle bize göstermeliydiniz BES in bunlardan daha iyi olduğunu..

bu arada: 56 yaş mevzusunu çok bekleyebilirsiniz.. yeni tasarıyı takip edin isterseniz. orada ciddi süprizler var
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Asagida temeli gorebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    29 aralik 2017 gr altin 157,1630
    Kaynak: http://altin.in/arsiv/2017

28 eylul 2018 gr altin 228,55
    Kaynak: https://altin.in/arsiv-fiyat/gram-altin/2018/09/28

2018 gram altin degisim: %45,42(228,55/157,1630-1)

Yani x kisisi 29 aralikta 100 liralik altin alip bankadaki kasalarina koysaydi, 28 eylul’de 145,42’lik bir degere ulasacakti.

Allianz altin fonu getirisi %45,94
    Kaynak :
    Asagidaki linkten 29 aralik 2017 ve 28 eylul 2018 secilir. AMZ- altin emeklilik yatirim fonu:
    https://www.allianzyasamemeklilik.co...ili-bilgileri/

Allianz Sitesine inanmayan asagida spk nin sitesinden ilgili allianzin altin fonunu secip, tarihleride yukarida belirttigim gibi secerek ayni rakama ulasabilir.

http://www.spk.gov.tr/SiteApps/Portf...tirimFonlari/E

Asugaguga 29 aralik’ta 100 lira allianzin altin fonuna koydu, o 100 lira su an 145,94 etti. Ayrica devlet bana da bu 100 lirama 25 Verdi. 25 lira bu yil kuculdu ve 21,37 oldu.

Totalde asugaguga nin 31 aralikta Allianz altin fonuna koydugu 100 tl 167,31 oldu.

Bu sayfayi okuyanlar, lutfen rakam yaZmayan insanlarin fon/hisse vs gibi yatirim enstrumanlari ile ilgili iyi/kotu yorumlarini ciddiye almayin. Paranin konusuldugu yerde rakam her zaman olmalidir. Kararinizi kendiniz verin.

Diyceklerim bu kadar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sizin hesaplamanizi gorelim?

gösterdiğin hesap BES in üstünlüğünü göstermiyor..

altın alan birisi de aynı getiriyi elde eder..

veya dolar alan ve eurobond yatırımı yapanda keza benzer ve hatta daha iyi getiri sağlayabilir uzun vadede..

mevduat mesela kaybettirmedi nominal olarak.. öyle yada böyle faiz getirisi vardı..

ama devlet katkısı ekside , oysa mevduatta bir faizle nemalanacaktı mesela..

ayrıca 25 lirana (ve hatta tüm fon varlığına) sürekli işletim masrafı uygulanacak.. 15-20 yıllık projeksiyon yap istersen bunun için..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bu arada yeni tasarıda 56 yaş kriteri yerine emeklilik kriteri geliyor.. basında yazıldı çizildi.. işletim masrafı uygulanan süre de uzayacak bu gerçekleşirse..
    Son düzenleme : discretus; 16-10-2018 saat: 16:39.

Sayfa 68/466 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •