Sayfa 80/453 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 3622 madde; 633 - 640 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Bu başlıkta Bes i öcü gibi gösteren bolca mesaj var.
    Devlet gelir vergisinden vazgeçip bize bes yatırsın yazan var.
    Zorla güzellik diyen vaar..
    Var oğlu var.

Beyler bu başlık bes e nasıl yatırım yapılacağı ile ilgili.
    Bese yatırım yapmayı biliyorsanız yazın. Aksi halde ciddi bilgi kirliliği yapıyor.

Neticede kim vadeli mevduattan iyi getiri elde edip, devlet katkısı alıp emekli
    Olunca ikinci maaş almak istemez???

Sistem doğru işletilirse mantıklı.

Bilen yazsın lütfen. Bilmeyen de öğrenmeye çabalasın ki ileride belki bilenlere minnetar olur
    Gelir vergisinden vazgeçsin ve zorla güzellik diyerek bilgi kirliliğine neden olan benim.

Amacım; bes gibi insanları tasarrufa yönlendiren mantıklı bir sisteme, 3 yıl gibi çoğu kişinin tasarruf ve reel kazanç elde edebileceği bir vadeyi zorunluluk olarak getirmenin antipatikliğine dem vurmaktı. Bes; belirtilen vadelerde yapıldığında devlet katkısı, vergi avantajları ve süreç sonunda gelir sigortası gibi bir ek ile de sizden sonra eşinize de emekli maaşı bırakmak için çok güzel bir ek gelir sistemi.

İçinde zorunluluk olan bir sistem yerine, 3-5 yıl ve üstü vadelerde katılımcıların gerçekten fayda sağlayabileceği daha güzel anlatılabilirdi. Bu şekilde, %3 olarak belirlenen zorunlu oran yerine insanların isteyerek %10-15 yatırmaları sağlanabilirdi.

2. Yahu bes palavrasından çıkan benim tam 7 yıl kaldım geçen yıl çıktım 3 küsürlerden dolar aldım iyi çıkmışım bir arkadaşımın önerisi ile bankacı bir çalışanın da tavsiyesi ile girmiştim. yok böyle olacak yok şöyle olacak devlet %25 katkı payı perecek 2 defa emekli olacaksınız hepsi palavra zamanında dolar ya da çeyrek altın alıp bir köşeye atsaymışım şimdi ihya olmuştum. üstelik emeklilik katkı payını vermeleri için 65 yaşını doldurmamız lazımmış telefonda bankadaki kız söyledi bende içimden allah belanızı versin dedim çıktım 7 yıl için aylık 300 tl. ödediğim halde 435 tl katkı payı verdiler bir sürü kesinti yaptılar devlet yaş tahtaya basmaz akıllı olun biraz araştırın bilgiye önem verin yaşanmış tecrübe bunlar...

3. 10 Aralık Pazartesi 13:40 ALBAYRAK: BES'TEKİ KATILIMCI SAYISI 7 MİLYON KİŞİYE , FON TUTARI 87 MİLYAR TL'YE YAKLAŞTI

4.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Ben bes te 2005 ten bu yana 100.000 tl civarı o günün ve bu günün parasıyla yatırım yaptım. Getirisiyle birlikte şu an 300 bin tl portföy var.

56 yaşına birkaç yıl kaldı. O zaman bes ten çıkmadan ayda 1500-2000 tl çocuğu üniversite okutacağım. Tabi
    Birazda ben destek çıkacam.
    Hadi bakalım ... azimle mıçan betonu delermiş.

Edit: eski hisse nette bu konuda çok yazdım çizdim. Yeni hisse nette artık çok yazmıyorum. Daha fazla bilgi için eski hisse nette bu bes başlıklı mesajları okumanızı öneririm
    Sn.anti panik,

Paylaşımlarınızdan ve düzenli yayınladığınız tablolardan çok faydalanmıştım ve faydalanmaya devam ediyorum, sizi daha sık görmek isteriz, elinize sağlık.

5.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Bu başlıkta Bes i öcü gibi gösteren bolca mesaj var.
    Devlet gelir vergisinden vazgeçip bize bes yatırsın yazan var.
    Zorla güzellik diyen vaar..
    Var oğlu var.

Beyler bu başlık bes e nasıl yatırım yapılacağı ile ilgili.
    Bese yatırım yapmayı biliyorsanız yazın. Aksi halde ciddi bilgi kirliliği yapıyor.

Neticede kim vadeli mevduattan iyi getiri elde edip, devlet katkısı alıp emekli
    Olunca ikinci maaş almak istemez???

Sistem doğru işletilirse mantıklı.

Bilen yazsın lütfen. Bilmeyen de öğrenmeye çabalasın ki ileride belki bilenlere minnetar olur
    Besi öcü gibi göstermek yanlış bir tabir.

Bu kadar İyi birşey olsa zaten milyonlarca insan besten çıkmaz, devlette zorunlu yapmak için kırk takla atmazdı.

Bir gerçek var daha önce yazmıştım. Milyonlarca insanın paraları eriyor beste.

Kim ne derse desin bu gerçeği değiştiremez.

Devletin görevi vatandaşın parasının en azından değerini koruyacak bir sistem kurmak olmalıdır.

Sistem ölüyor, devlette tedbir almaya çalışıyor. Yanlışı yanlışla düzelterek doğruyu bulamaz devlet.

6. - Fon değişimi gün içinde değişebilmeli
    - Sınırsız fon değişimi yapılabilmeli
    - Hisseye dayalı özel fonlar olmalı,

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bırakın öcüyü böcüyü, BES mevcut halleriyle elbet ve mutlak pohtur poh..

Tüm diğer icatları ve icraatları gibi bunnarın.

Genel geçer hesaplar ortada..

Don't panic ), please yani.

8. Yahu ne zamandan beri devlet vatandaşının ekonomisini gelirini düşünmüşte onları korumak için neymiş efendim onlar adına birikim yatırım yapacakmış ikinci emekli yapacakmış mış mış mış...hadi ordan vatandaş 3 kuruş maaş alıyor onuda sisteme kaptıracak böyle giderse...

Sayfa 80/453 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •