Sayfa 1/427 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3414 madde; 1 - 8 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. SGK Emeklilik İşlemleri

Kim kaç para maaş alacak, kaç yılda, kaç yaşında emekli olacak. Kafalar karıştı.

Burada tartışabiliriz.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Kim kaç para maaş alacak, kaç yılda, kaç yaşında emekli olacak. Kafalar karıştı.

Burada tartışabiliriz.
    Neyi tartisicaz tam anlamadim ama kendimden bahsedeyim

Butun hayatim boyunca en dusukten gosterildi maasim su anda SGK emekli maasim 2523TL

87 giris
    69 dogum

3 sene once emekli oldum

2008 sonrasi hic calisma olmadigi icin maasim nispeten yuksek. Etrafimdakilere anlattim anlamadilar 2008 sonrasi calistigin her ay emekli maasini dusurur. Akrabalarim arasinda 1700 TL alacak olanlar var emekli olsa. Yasi bekliyorlar.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Bu teknik analizi birisi bana ozelden aciklayabilirmi? https://www.tradingview.com/x/XkzkaGKX/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,578
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Neyi tartisicaz tam anlamadim ama kendimden bahsedeyim

Butun hayatim boyunca en dusukten gosterildi maasim su anda SGK emekli maasim 2523TL

87 giris
    69 dogum

3 sene once emekli oldum

2008 sonrasi hic calisma olmadigi icin maasim nispeten yuksek. Etrafimdakilere anlattim anlamadilar 2008 sonrasi calistigin her ay emekli maasini dusurur. Akrabalarim arasinda 1700 TL alacak olanlar var emekli olsa. Yasi bekliyorlar.

doğrudur, keşke yaşı bekleyip ödemeseydim

emekli olunca, niye bu kadar düşük diye araştırmalara girince öğrendim acı gerçeği.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

4. Sizin ilk giris dogum ve maas ne kadar?

Birde ne zaman emekli oldunuz?

Bu teknik analizi birisi bana ozelden aciklayabilirmi? https://www.tradingview.com/x/XkzkaGKX/

5. Bu durum, maaşı düşükten gösterilenler için ama değil mi? Maaş SGK'ya tam gösteriliyorsa ve hatta tavana yakın rakamdan prim ödeniyorsa emeklilik maaşında düşme olacağı sanmam.

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    doğrudur, keşke yaşı bekleyip ödemeseydim

emekli olunca, niye bu kadar düşük diye araştırmalara girince öğrendim acı gerçeği.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,578
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Sizin ilk giris dogum ve maas ne kadar?

Birde ne zaman emekli oldunuz?

85/2013/2350
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Bu durum, maaşı düşükten gösterilenler için ama değil mi? Maaş SGK'ya tam gösteriliyorsa ve hatta tavana yakın rakamdan prim ödeniyorsa emeklilik maaşında düşme olacağı sanmam.
    Maalesef öyle değil.
    Aylık bağlama oranı diye bir konu var
    Primlerinin ağırlıklı 2008 sonrası ise ki artık çoğunun öyle.

Benzer durumda emekli olmuş ornegin 2011 de adamın yarısı civarı olacak maasiniz.

8. Sn. thron,

1996 SGK girişim var. Yaş 46, emekliliğe 10 sene var nasipse. SGK primlerim tam yatırılıyor.

Her ay aşağıdaki linkten kontrol ediyorum düzenli olarak. Maaşım (müstakbel maaşım ) her ay 20 TL artıyor. Ayrıca 6 ayda bir, yaklaşık 500-600 TL artış oluyor.

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Maalesef öyle değil.
    Aylık bağlama oranı diye bir konu var
    Primlerinin ağırlıklı 2008 sonrası ise ki artık çoğunun öyle.

Benzer durumda emekli olmuş ornegin 2011 de adamın yarısı civarı olacak maasiniz.

Sayfa 1/427 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •