Sayfa 184/452 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
Arama sonucu : 3609 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. süre kısmı ile ilgili bir sınırlama mevcut mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    süre kısmı ile ilgili bir sınırlama mevcut mu?
    Genelde siz yatırdığınız müddetçe işverende katkı yapmaya devam eder. Bunu belirli şartlara da bağlayabilir. Mesela 5 sene şirkette çalışırsa katkımı alabilir gibi fakat bunu işveren belirler ve sizede belirtir.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Genelde siz yatırdığınız müddetçe işverende katkı yapmaya devam eder. Bunu belirli şartlara da bağlayabilir. Mesela 5 sene şirkette çalışırsa katkımı alabilir gibi fakat bunu işveren belirler ve sizede belirtir.
    Anladım, bazı yerlerde işveren açısından bu sürenin 5 yılı aşmayacak şekilde belirlenmesi mümkün deniyor. sabrınız ve cevaplar için teşekkür ederim..

iyi geceler..

4. 2013 ten beri bireysel BES teyim. Bu sürede faiz düşük seviyelerde gitti geçen sene artışlar oldu ancak mevduatta %25 in üzeri olmadıkça BES te kalacağım. 2023 te tüm devlet katkısını alabiliyorum. Mevduat faizleri yüzde 30 lara çıkmadıkça BES gayet mantıklı bir yatırım olur benim için .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    2013 ten beri bireysel BES teyim. Bu sürede faiz düşük seviyelerde gitti geçen sene artışlar oldu ancak mevduatta %25 in üzeri olmadıkça BES te kalacağım. 2023 te tüm devlet katkısını alabiliyorum. Mevduat faizleri yüzde 30 lara çıkmadıkça BES gayet mantıklı bir yatırım olur benim için .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Benim durumum da sizinle aynı sayılır.Faizler yüksek seyrederken katkı payını mümkün olduğunca düşük tuttum.Bu yıl ara katkıpayını maksimum ödeyerek devlet katkısından maksimum yararlanmayı planlıyorum.Seneye muhtemelen 45 üstü için katkı payı oranını düşürecekler.

Çok özür dileyerek bireysel emeklilik için genel fon performansini düşündüğümüzde hangisini tavsiye edersiniz. Ben şu an Anadolu hayat emeklilikteyim. Ama avivasa veya Allianz daha başarılı gibi geliyor bana. Özellikle devlet katkı fonu rezalet Anadolu hayatın

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kairos07 Yazıyı Oku
    Çok özür dileyerek bireysel emeklilik için genel fon performansini düşündüğümüzde hangisini tavsiye edersiniz. Ben şu an Anadolu hayat emeklilikteyim. Ama avivasa veya Allianz daha başarılı gibi geliyor bana. Özellikle devlet katkı fonu rezalet Anadolu hayatın

evet sayın "admustafa" bu konudaki düşüncelerinizi bekliyoruz..

8.  Alıntı Originally Posted by kairos07 Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    evet sayın "admustafa" bu konudaki düşüncelerinizi bekliyoruz..
    Devlet katkısı fonu birikiminizin ne kadarlık kısmını oluşturuyor bilmiyorum fakat diğer fon performanslarınıda karşılaştırıp ona göre karar verin eğer diğer şirketler arasında bariz farklar bulunuyorsa değiştirin. Bunun dışında eğer AHE'deki BES sözleşmeniz 5 yılı doldurmadıysa giriş aidatınızın ertelenen kısmı şirket değişimi sırasında kesilebilir sözleşmenizi kontrol edin. FIBA'yıda fon çeşitliği açısından değerlendirmeniz faydalı olabilir.

Sayfa 184/452 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •