Sayfa 55/453 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 3624 madde; 433 - 440 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    neyse yinede madem ka..... yemek istiyorsunuz...size kolay gelsin....yazmayacağım artık.
    Aslında sizin gibi farklı görüşleri dinlemek. Çok faydalı " herkes aynı yöne çekse, dünya batar" . Ben BES katılımcısı olmama rağmen. Her görüşten yazı okumak daha fazla katkı sağlamaktadır. Olayları hicbir şekilde manipüle edildiği de yoktur. Zaten bu forumların amacı farklı görüşleri ortaya koymaktadır. Katılımlarını zi bekler farklı görüşleri okumak isteriz. Zaten herkes kendi kararını almaktadır. Yatırımlarını değerlendirmektedir...

2.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Tamamda o ilk ayda yatırılan para milyonlarca liranın içinde yatırıma yönleniyor.

Bi zahmet mevduat kadar getiri sağlasın.

Sağlamayınca herkes iptal eder böyle.
    aslında iyi bir noktaya değindiniz. madem her ay fona ilave para eklendiğini varsayıyorsak acaba fon verimleri daha sonra neye göre hesap ediliyor ? acaba..
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    neyse yinede madem ka..... yemek istiyorsunuz...size kolay gelsin....yazmayacağım artık.
    Sn Human,

Kimsenin kazık yemek istediği yok. Bu konuda fikrinizin herkes kendi hisse ve altın biriktirse daha iyi olacağı olduğunu da çok kez yazdınız ve biz de okuduk, aksi görüşler de yazıldı. Farklı bir açıdan katkı verecekseniz buyurun tabiki, fakat aynı şeylerin tekrar tekrar yazılması gereksiz efor ve zaman kaybı ve üstelik boşu boşuna gerginlik değil mi?

Şu anda karar vermek isteyen birine yeni bir bilgi sunulmuyor bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Aslında sizin gibi farklı görüşleri dinlemek. Çok faydalı " herkes aynı yöne çekse, dünya batar" . Ben BES katılımcısı olmama rağmen. Her görüşten yazı okumak daha fazla katkı sağlamaktadır. Olayları hiç bir şekilde manipüle edildiği de yoktur. Zaten bu forumların amacı farklı görüşleri ortaya koymaktadır. Katılımlarını zi bekler farklı görüşleri okumak isteriz. Zaten herkes kendi kararını almaktadır. Yatırımlarını değerlendirmektedir...
    bak kardeşim artık bu başlıkta yazmayacağım...ama madem istedin söyleyeyim...tekrar edeyim..BES sadece piyasadan maliyetsiz para toplama amacıyla kurulmuş olan bir sistemdir..fon yöneticilerin bir çoğunun kendi yatırımlarını bile yönetecek kapasitede bile olduğunu düşünmüyorum....Bes deki bir çok altın fonlarının ve usd bazlı fonların bile getirisi usd ve altın karşısında bile geride kalıyor....Birde bundan yıllık %2-3 arası bir komisyon kesiliyor...ve bunlar günlük fon fiyatı üzerinden yapılıyor...%25 devlet katkısı sadece devlet tahvillerine yatırılıyor ve onunda üst limiti var..Şu anda tahvillere 5-6 ay öncesi girenler zarar etti...nerdeyse tüm %25 lik katkıyı yedi.....dediğim bu....Bu sistemin götürüsü 3-5 yıl içinde tam olarak anlaşılacak....Şu andaki altın vs.. bes fonları iyi yönetildiği için değil bu enstrümanlar şu anda piyasalarda değer kazandığı için karlı gözüküyor...Hisse senedi ağırlıklı BES fonlarında ise seçilen iyi hisselerin yanında temel olarak çok da iyi olmayan hisselerde yer alabiliyor....Yani nerden bakarsan bak iyi görünmüyor.....Fiziki Altına yatırım yaptığında vergi ödemezsin ..alır yastık altında tutarsın..ama nedense bu fonlardan katkı payı,vergi vs...komisyonlar ödeniyor..tabi herkes seçiminde serbest....herkesin özgür iradesi var...Çalışanların büyük kısmı BES den çıktığı için zorunlu besi 3 yıla çıkarmaya çalışıyorlar....neyse lafı uzatmaya gerek yok...sordun son kez yazdım..cevap hakkı doğmazsa tekrar yazmayacağım..okumak isteyen okudu zaten.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bak kardeşim artık bu başlıkta yazmayacağım...ama madem istedin söyleyeyim...tekrar edeyim..BES sadece piyasadan maliyetsiz para toplama amacıyla kurulmuş olan bir sistemdir..fon yöneticilerin bir çoğunun kendi yatırımlarını bile yönetecek kapasitede bile olduğunu düşünmüyorum....Bes deki bir çok altın fonlarının ve usd bazlı fonların bile getirisi usd ve altın karşısında bile geride kalıyor....Birde bundan yıllık %2-3 arası bir komisyon kesiliyor...ve bunlar günlük fon fiyatı üzerinden yapılıyor...%25 devlet katkısı sadece devlet tahvillerine yatırılıyor ve onunda üst limiti var..Şu anda tahvillere 5-6 ay öncesi girenler zarar etti...nerdeyse tüm %25 lik katkıyı yedi.....dediğim bu....Bu sistemin götürüsü 3-5 yıl içinde tam olarak anlaşılacak....Şu andaki altın vs.. bes fonları iyi yönetildiği için değil bu enstrümanlar şu anda piyasalarda değer kazandığı için karlı gözüküyor...Hisse senedi ağırlıklı BES fonlarında ise seçilen iyi hisselerin yanında temel olarak çok da iyi olmayan hisselerde yer alabiliyor....Yani nerden bakarsan bak iyi görünmüyor.....Fiziki Altına yatırım yaptığında vergi ödemezsin ..alır yastık altında tutarsın..ama nedense bu fonlardan katkı payı,vergi vs...komisyonlar ödeniyor..tabi herkes seçiminde serbest....herkesin özgür iradesi var...Çalışanların büyük kısmı BES den çıktığı için zorunlu besi 3 yıla çıkarmaya çalışıyorlar....neyse lafı uzatmaya gerek yok...sordun son kez yazdım..cevap hakkı doğmazsa tekrar yazmayacağım..okumak isteyen okudu zaten.
    “Bes deki bir çok altın fonlarının ve usd bazlı fonların bile getirisi usd ve altın karşısında bile geride kalıyor....Birde bundan yıllık %2-3 arası bir komisyon kesiliyor.” Demissin. Bu argumanini rakamla desteklersen sevinirim, aydinlanmis olurum.

Daha once ekside ayni seyleri soyleyen birine cavap yazmistim. Asagida bulabikirsiniz. Tarihleri update ederek ayni calismayi yapabilirsiniz. Daha iyi ya da daha kotu getirisi var derken, Lutyens goruslerimizi rakamla destekleyelim.

https://eksisozluk.com/entry/79767411

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    “Bes deki bir çok altın fonlarının ve usd bazlı fonların bile getirisi usd ve altın karşısında bile geride kalıyor....Birde bundan yıllık %2-3 arası bir komisyon kesiliyor.” Demissin. Bu argumanini rakamla desteklersen sevinirim, aydinlanmis olurum.

Daha once ekside ayni seyleri soyleyen birine cavap yazmistim. Asagida bulabikirsiniz. Tarihleri update ederek ayni calismayi yapabilirsiniz. Daha iyi ya da daha kotu getirisi var derken, Lutyens goruslerimizi rakamla destekleyelim.

https://eksisozluk.com/entry/79767411

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.besanaliz.com/FonGetirileri/Getiri

al işte en babası % 68 getirmiş

hayret birşey yaaa....

sanki herkez bes sevmek zorunda...

yaaa iyi niyetli bir uygulama olsa sgk güçlendirilir.

işsizlik fonu güçlendirilir.

sen adını değiştir dur.

karşıt fikir yazana saldır.

mama çok tatlı değil mi?

başka bir fon da -%13 getiri yapmış.

yaa param varsa koyarım kenara ihtiyacım olunca kredi çekeceğime borçlanacağıma harcarım yaa.

insanlar yaşamasın köle olsun size..

hayret bişi yaaa..

ben de yazmayacağım artık.

ne haliniz varsa görün.

zaten bu tepki koymaz tayfaya bes yetmez, bas lazım....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by kaveri Yazıyı Oku
    http://www.besanaliz.com/FonGetirileri/Getiri

al işte en babası % 68 getirmiş

hayret birşey yaaa....

sanki herkez bes sevmek zorunda...

yaaa iyi niyetli bir uygulama olsa sgk güçlendirilir.

işsizlik fonu güçlendirilir.

sen adını değiştir dur.

karşıt fikir yazana saldır.

mama çok tatlı değil mi?

başka bir fon da -%13 getiri yapmış.

yaa param varsa koyarım kenara ihtiyacım olunca kredi çekeceğime borçlanacağıma harcarım yaa.

insanlar yaşamasın köle olsun size..

hayret bişi yaaa..

ben de yazmayacağım artık.

ne haliniz varsa görün.

zaten bu tepki koymaz tayfaya bes yetmez, bas lazım....
    Anlamazlar kardeşim anlamazlar.....dolar son bir yılda %70 in üzerinde arttı.....Altın %58.......bunların altın fonları ve dış borçlanma araçalrınin çoğu %60 ı bile bulmadı..o yüzden boşver ...en kallavi dış borçlanma aracının olduğu bes bile %68 arttı...çoğunluğu %50 lerde ama anlamazlar..emekli olurken bile %5 kesinti var....ben yazmaktan vazgeçtim..zaten bu insanlarımız böyle olmasa ülkede bu durumda olmaz.....o nedenle vazgeçtim..Boşver yazma..
    Son düzenleme : human01; 29-09-2018 saat: 21:17.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. İki şey karşılaştırılırken birinde her şeyin mükemmel gittiği durum ile diğerinde en kötü durumu baz alarak karşılaştırma yapılmaz. İkisinde de olası durumlar ve bunların olasılıkları ortaya konulur ve herkes kendi aklı, risk tercihi ve bakış açısı gereğince karar verir. Kararı beğenilmeyen kişi de çeşitli şekillerde nitelendirilmez.

Saygılar.

Sayfa 55/453 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •