Sayfa 103/453 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 817 - 824 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Hayatımda hicbir zaman benden farklı düşünen bir insanı kendim gibi dusunmeye ikna etmeye çalışmadım. Aksini ısrarla yapmaya çalışanları da hayretle takip ettim. Herkes olumlu olumsuz yanlarını tartıp kendisi karar versin kalmaya bence. Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir cağda aldatılan da aldatilsin. Otomatik katılım başladığında ben devam ettim eşim çıktı. Dün baktım aylık gelirimin 1000 de 5 i civarında bir kesinti var ruhum bile duymamış. Toplam tasarruflarımın 100 de biri civarında bir tasarruf olmuş. Şimdi ben bundan çıksam sn yetkisize ne zararı var kalsam sn human ve discretus a ne zararı var.
    Bir yerde yanlış anlama var...Ben bes e değil Türkiye'de uygulanan bese karşıyım...buradaki bes değil......sadece bes şirketlerinin dayatması...ABD de ki gibi yaptılar da desteklemedik mi ?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Alınan komisyonlar çok yüksek....hisse senedi fonlarında normal şartlarda alınmayacak hisseler olabiliyor...bu fonların yönetenlerin bazıları yeterli uzmanlığı gösteremiyor....vs.vs....eger ben bese gireceksem UV hisse yatırımı gibi gelir elde etmeliyim..paramı korumaksa amacım vadeli yada altın alırım... Bu şartlarda neden bese gireyim.....iyi yonetilmiyor bir çoğu..öyle iyi yonetilse neden zorunlu yapsınlar..?
    İşi ehline veren ,daha şeffaf bir sistem kursunlar....milleti yolunacak kaz gibi görmesinler...istediğimiz bu..
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

27/12/2018 guncelleme.

https://eksisozluk.com/entry/84835365

4.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Word card ‘tan aktarım demişsiniz, nasıl yapılıyor bu sayın Asugaguga?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Word card ‘tan aktarım demişsiniz, nasıl yapılıyor bu sayın Asugaguga?

Allianz ile yapi kredi arasinda anlasma var ve biriken puanlarimi emeklilik hesabina her ay otomatik aktariyorlar. Bunun icin bir sey yapmiyorum. Sadece allianz'in online islemlerinden talimat verdim. Baska emeklilik firmasi ile anlasmalari var mi bilmiyorum.

6. Teşekkür ederim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Allianz ile yapi kredi arasinda anlasma var ve biriken puanlarimi emeklilik hesabina her ay otomatik aktariyorlar. Bunun icin bir sey yapmiyorum. Sadece allianz'in online islemlerinden talimat verdim. Baska emeklilik firmasi ile anlasmalari var mi bilmiyorum.
    bende de aidatsız world card eko var. her 125 tl bes primine 125 worldpuan (0,62 TL) veriyor.
    2000 worldpuan (10 TL) birikince otomatik bes fonuna aktarıyor. güzel bir uygulama.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Katkı fon biraz az getirmiş sanki...Hani yanlış anlama...Bende durum böyle ==> abi...Herşeyiyle aynı 2 sözleşmem var....Sen çok güzel değişiklikler yaptın ama takip ediyorum...Mesela Altın fonu çok erken sattım ben...1 ay daha dursam resmen % 40 civarı daha fazla almış olacaktım...Tecrübelerime göre ons fiyatıyla fazla korele değil ama, açıklamada onstan bahsetmişsin o bakımdan dedim...Belki de seninki öyle bilemem tabi...Vakıf'ın VGA'sı öyle değildi mesela...

Sayfa 103/453 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •