Sayfa 123/467 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 3732 madde; 977 - 984 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Merhaba. Baska bir yatirim plani icin bes i bozdurmayi dusunuyorum. Hesabimda parayi gormem kac gun surer?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Yönetmeliğe göre maksimum 10 gün...Sana da iyi yıllar kardeşim...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    discretus kardeşim sana da iyi yıllar...Umarım 2019 da çok çok paralar kazanırsınız ve sağlıkla yersiniz kardeşim benim...
    hepimize mutlu ve başarılı yıllar.. umarım viski ücretleri çok artmaz yeni yılda, en azından gelirimizden daha fazla artmasın istiyorum
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    yetkisiz şu arkadaşa yardımcı ol yaw......bak harbiden bu sefer sevaba girersin...Arada sırada lazım
    Senin de 2019 unu kutluyorum çılgın adam...Umarım en kısa zamanda TRKCM daki zararını çıkarırsın...Muhtemelen o Gedik mağdurlarından biri de sensin...Neticede kötü kağıt değil yani...Beklersen kazanırsın illaki...4.20 den veren bizdik...

Hadin öpüldünüz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Senin de 2019 unu kutluyorum çılgın adam...Umarım en kısa zamanda TRKCM daki zararını çıkarırsın...Muhtemelen o Gedik mağdurlarından biri de sensin...Neticede kötü kağıt değil yani...Beklersen kazanırsın illaki...4.20 den veren bizdik...

Hadin öpüldünüz...
    saol abicim...seninde yeni yılın kutlu,mutlu olsun....Kafama takmam ben böyle durumları...aselsanı 1 seneden fazla zararda beklemiş adamım...sıkıntı yok sattığımda 34 tl idi...ha bu arada orda maliyet 3,72....yani 4,20 den verme ihtimalin yok.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Flexy hocamızın verdigi adresı kurcaladım.

%0 enflasyon baz alınmış olabılır sıkıntı yok.

O halde maaşımda artamyacak demektır bu sebeple katkı payını her yıl arttıramam maaşımda artmıyor. Doğrumu objektif olmak gerekirse. o yüzden %0 girdim katkı payını arttırmıyorum

yatırılacak paraya 200 gırdım ilk giriş parasıda eklemedım.

yaşıda 30 olarak girdim. 56 yasta emeklı dedıgım yani 26 yıl getiriyide %4 yaptım

hesaplama 110,408 TL cıktı varsayımlarda kesıntılerı düşmüşler ancak en son gelır vergısını düşmemişler.

AMa bız yınede 110 bini düşünelim.

26 yılda toplam 62,400 TL ödeme yapıyorum Kazancım ana paramın %80 i yapıyor.

Devlet katkısı verıyorlar okey de devlet katkısı getırısı neyın nesı devlet katkısının getırısı bildiğim faiz/enflasyon kadar veriliyor.

Bir kaç sayfa ötede %19 larda yazmıştınız aslında faızınde altında gıbı devlet katkısının getırısı.

tabloda varsayımsal olarak %0 enflasyon yansıtıp devlet katkısına nıye getırı yansıtmışlar ?

ancak herseye ragmen %80 26 yıl için pek mantıklı gıbı durmadı ben daha ıyı bır getiri türetmişim. herhalde fon kesıntılerı yuksek oluyor.

garantının hesaplamasına baktım onda da 106,977 TL cıktı.

enflasyonun %4 üzerinde getiri üretmek ıyı bır secenek ve bunu 26 yıl boyunca sürdürübilmekte oyle.

aslında cızılen sernayo 26 yıl ıcın bıraz ıyımser duruyor.

neyse uzun lafın kısası artık konu kapansın.

dileyen gırıp ölçsün biçsin yaw bunlamı ugrasacaz herkesın aklı var fıkrı var aman.............
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Flexy hocamızın verdigi adresı kurcaladım.

%0 enflasyon baz alınmış olabılır sıkıntı yok.

O halde maaşımda artamyacak demektır bu sebeple katkı payını her yıl arttıramam maaşımda artmıyor. Doğrumu objektif olmak gerekirse. o yüzden %0 girdim katkı payını arttırmıyorum

yatırılacak paraya 200 gırdım ilk giriş parasıda eklemedım.

yaşıda 30 olarak girdim. 56 yasta emeklı dedıgım yani 26 yıl getiriyide %4 yaptım

hesaplama 110,408 TL cıktı varsayımlarda kesıntılerı düşmüşler ancak en son gelır vergısını düşmemişler.

AMa bız yınede 110 bini düşünelim.

26 yılda toplam 62,400 TL ödeme yapıyorum Kazancım ana paramın %80 i yapıyor.

Devlet katkısı verıyorlar okey de devlet katkısı getırısı neyın nesı devlet katkısının getırısı bildiğim faiz/enflasyon kadar veriliyor.

Bir kaç sayfa ötede %19 larda yazmıştınız aslında faızınde altında gıbı devlet katkısının getırısı.

tabloda varsayımsal olarak %0 enflasyon yansıtıp devlet katkısına nıye getırı yansıtmışlar ?

ancak herseye ragmen %80 26 yıl için pek mantıklı gıbı durmadı ben daha ıyı bır getiri türetmişim. herhalde fon kesıntılerı yuksek oluyor.

garantının hesaplamasına baktım onda da 106,977 TL cıktı.

enflasyonun %4 üzerinde getiri üretmek ıyı bır secenek ve bunu 26 yıl boyunca sürdürübilmekte oyle.

aslında cızılen sernayo 26 yıl ıcın bıraz ıyımser duruyor.

neyse uzun lafın kısası artık konu kapansın.

dileyen gırıp ölçsün biçsin yaw bunlamı ugrasacaz herkesın aklı var fıkrı var aman.............
    erhan harbiden boş ver...Adamların canı yanınca anlar....biz dediğimizi dedik....eline sağlık

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
    Ama neye üzülüyorum biliyormusun hisse tarafında tarihi fırsatlar var......tabi en az 5 yıl bekleyebilene...ve sağlam hisselerde..şıurda BES davası güdülüyor....Aklıma 2008 geldi....bes olmasada benzer şeyler oluyordu..Millet almaya korkuyordu....1,2 dolara nerdeyse ereğli gelmiş .....belkide 1 dolara inecek ama herkes hala bes diye tutturmuş...keza isdmr öyle,trkcm öyle, vs..

8. Yetkisiz abi, bana iyi yıllar kutlaması yok mu? Herkese mutlu seneler diliyorum, her şey gönlümüzce olsun.

Sayfa 123/467 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •