Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
Merkez Bankasının faizlerde değişikliğe gitmemesi benim gibi Para Piyasası Fonunda olanlar için gayet güzel...Sonuçta devletimizin verdiği sıfır risk faizi hüpletmek biz yatırımcıların en sevdiği iş...% 25 ler zaten yatıyor hesaba tıkır tıkır...Maşallah abi, hazine bize çalışıyor resmen...Asıl siz Katkı Fon getirilerini seyredin şu önümüzdeki 1-2 ay içerisinde...Valizleri hazırlayın; tatil valizlerini değil para valizlerini...

na hah hah haaaaa !...
Aylık fon getirileri...Katkı Fonlar dediğimiz şekilde devam ediyor, çok muhtemelen yılı % 18-20 aralığında bir getiri ile kapatacaklar...Bir çok BES şirketinde Kamu Standart Fon olarak geçen fonların getirisi daha likit enstrümanlar içeren Para Piyasası Fonlardan 2 kat fazla gerçekleşmiş...Burada stratejik bir hata yapmışım Para Piyasası Fonunda kalmak suretiyle...

Döviz ve altına dayalı fonlarda zarar yok ama getiri eğrisi istenilen noktada değil...Bence seçime doğru biraz daha iyi getiri sağlayacak ancak geçen yılın ortalarındaki gibi 3 ayda % 135 getirileri çok muhtemelen bir daha göremeyeceğiz...

Hiç kuşkusuz bu dönemin en iyisi Hisse Fonlar..Yaklaşık % 14 tek bir ayda...Ve bu getiri borsadaki çoğu kadim temettü hissesinin getirisinden bile iyi...Esasen kendi asmış olduğum grafikte diplere yakın olduğumuzu görüyordum ancak seçimlere kadar bu yatay hareketin devam edeceğini değerlendirerek bu 3,5-4 aylık süreçte de oranı belli sıfır risk getiriden mahrum olmamak adına Hisse Fonlara geçiş yapmamıştım...Bu biraz korkaklık bunu anlarım ama Kamu Standart Fon'a geçmemiş olmam bildiğin ahmaklık...