Sayfa 124/466 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 985 - 992 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. eywallah herkese ıyı yıllar gerılmeye gerek yok bu arada komısyon ne komısyonu anlamadım bes mı hıssemı ?

benim komısyonum da 10 bin de 1 in altında kalıyor
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,396
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    eywallah herkese ıyı yıllar gerılmeye gerek yok bu arada komısyon ne komısyonu anlamadım bes mı hıssemı ?

benim komısyonum da 10 bin de 1 in altında kalıyor
    hisse hisse..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Yetkisiz abi, bana iyi yıllar kutlaması yok mu? Herkese mutlu seneler diliyorum, her şey gönlümüzce olsun.
    Abi ne demek ya...Senin sayende forex ve viop tecrübesi yaşadım ben...Bunu bana yaşattığın için de tekraren teşekkürler...Kafa iyi ve harfleri seçememeye başladım...Sana da iyi yıllar aşkım...

Yalnız, bu discretus yedi bitirdi bugün beni...Onunkinide kutlarım olsun...Kardeşim benim...Kimse üzülmesin abi, lütfen...

Hadi öpüldünüz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,396
    yaw daha 2 gün var ne kutlaması bu ......yavaş gelin yaw yetksiz dur bakalım yeni yılı görecenmi? hasta adamsın sen.....Belki besdeki paracıkalarını evlatların yiyecek 2019 d yaw .

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    yaw daha 2 gün var ne kutlaması bu ......yavaş gelin yaw yetksiz dur bakalım yeni yılı görecenmi? hasta adamsın sen.....Belki besdeki paracıkalarını evlatların yiyecek 2019 d yaw .
    bu enerjıyle hıcbırsey olmaz ona :D

erken gıden ben olurum genc yasta fazla enerjı ve hayallerle cok kafa yoruyorum.

e birde rısk alıyorum. hangimiz gidici tabiki ben ))))))))
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,396
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bu enerjıyle hıcbırsey olmaz ona :D

erken gıden ben olurum genc yasta fazla enerjı ve hayallerle cok kafa yoruyorum.

e birde rısk alıyorum. hangimiz gidici tabiki ben ))))))))
    Valla kardeşim parayla değil sırayla...bir bakarsın en önce biz gideriz...o 100 unu devirir....malum besli yaw

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Günaydın. Torunların BES hesapları eşimin ve benim adıma. Yani bizler 56’nın üzerinde olduğumuz için istediğimiz zaman kayıpsız çekebilirler.

Rakam vermek terbiyesizlik olur diye düşünüyordum ama bu kadar senaryo ve 20 yıl sonra o paralarla anca çiğdem çitletirsiniz esprileri havada uçuşunca bari milletin görebileceği gerçek bir rakam yazayım dedim.

Daha öncede dediğim gibi 9 yılın az üzerindedir yatırıyorum, 2013’ten beri her ay yatırdığım paranın %25’ini hesabımda bir süre sonra tak diye görüyorum. Senede ortalama 3 kez fon değişikliği yapmışım. Hesapta 401k para var.

Bu gerçek sıcak para. 2009 yılında SIFIR TL ile yola çıkılmış ve bugün tasarruf ile oluşturulmuş, torunumun hayata en azından 1-0 önde başlamasını sağlayacak bir miktar.

Aman şimdi sakın biriside çıkıp 2009’da borsaya girseydin, altına koysaydın bilmem ne yapsaydın daha çok kazanırdın filan demesin.

Birincisi bunlarla BES aynı şey değil. İkincisi olmuyor arkadaşlar öyle altın biriktirmekle, her ay 100-200$ falan bir köşeye koymakla olmuyor. İnsanoğlu bir süre sonra psikolojisine yeniliyor ve bir noktada bırakıyor bunları.

Şuraya koysaydın şöyle olacaktı böyle olacaktı diye 2009’dan bu yana tüm yatırım araçlarını inceleyip yatırım dehası rolüde oynamayalım lütfen. Geriye dönüp bakınca para kazanmak kolay. Olayları yaşarken öyle akıllı ve zamanlı kararlarda verilmiyor.

BES için geleceğe dayalı felaket senaryolarıda yazmayın boşuna. O kadar çok bu alternatif piyasalarda yok olup giden insan ve hikaye bizzat gördüm ki, bu hayallerle yaşayanların çoğunun yok olup gideceğinide ben veya yaşı biraz ileri olanlar size günlerce örnekleri ile anlatır karşılığında.

Bu forumdakilerin çoğunluğu belliki düşük sermaye ile işlem yapıyor ve bazıları gelecekte bu sermaye piyasaları ve türev piyasaları ile çok zengin olmayı uman genç arkadaşlarla dolu. Muhtemelen bir kısmı maaşlı çalışıyor ve işini bırakabilecek lüksü dahi yok. Şansını denemek isteyen denesin elbette ama tasarruf ve biriktirmeyi arka planda kara günler için yapmaya devam edin.

Hayat hep düz veya çıkışla devam etmeyecek. Çukura düştüğünde insan yanına destek ister çıkmak için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Tebrik ederim sizin ve torununuz adina iyi bir yatirim olmus dediginiz gibi tonlarca senaryo hayali kurulabilir olsada.

Isin psikolojisi cok daha zor ve cetrefilli oluyor.

Gecmise donuk hayaller paris ama gercekler hayaller kadar kolay olmuyor bu konuda cok haklisiniz.

Sayfa 124/466 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •