Sayfa 174/453 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
Arama sonucu : 3618 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

BES sirketlerine bir bakilsin bakalim, hangi sirketler var (Allianz, Aegon, Aviva vs.).
    Kimin sirketleri bunlar?

Ayrica BES gibi isleri sigorta sirketleri yapiyorsa uzak durmak lazim.
    Sigorta sirketleri öncelikli olarak kar yapmaya bakar ve genelde cok masraf talep ederler.

Madem devlet olarak vatandasinin 2. bir emeklilik sistemine dahil olmasini istiyorsun, gider bakarsin bunu yapan devletlerin (ABD, GB, NL, DAN, NOR vs.) sistemine ve kurarsin %0,01-0,03 masrafli fonlari (dürüst yöneticiler ile tabii, gerci Türkiye icin biraz fantastik düsünce, ama olsun hayal kurmak serbest) ve vatandas da isteyerek girer bu fonlara.

2. haha silin bakalım hatta ceza verin. bu eylemleriniz haklılığımı onaylıyor.kral çıplak!

3.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    BESlenen adam parasına sahip çıkamıyor demektir ve bu adamın topluma bir faydası yoktur,kısaca BOŞ adamdır. Burada BES soygununu övenler bu işten para kazanan aracılardır. onların tarafından BES'i çılgınca savunmak anlamlı çünkü bu işten ekmek yiyor. hele zorunlu zorla sokulan BES insan hakları ihlalidir ve zorla BES'e sokulan kişilere tazminat ödenmelidir. BES saçmalığından ne kadar kişiyi caydırabilirsek bu ülkeye millete hizmettir.
    hahahahaha bu nasıl bir mantiktir? bu nasıl bir genelleme yapma cesaretidir?

4. 2015 yilinda çok cuzi miktara garantiden 250 tlye bes yaptırdım. Altın fonunda degerlensin dedim. Şu an bes 40 bine yaklaştı devlet katkisıyla.iyiki yapmışim..

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    2015 yilinda çok cuzi miktara garantiden 250 tlye bes yaptırdım. Altın fonunda degerlensin dedim. Şu an bes 40 bine yaklaştı devlet katkisıyla.iyiki yapmışim..

Baslangic miktariniz var miydi?

6. 3 bin tl başlangıç miktarımdı. Haricinde baska birsey yok.

7.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    3 bin tl başlangıç miktarımdı. Haricinde baska birsey yok.

O halde toplam17500 tlnin yaklasik 40000 olmus, kabaca 5 yilda 9000 liranin 40000 olmasi, cok guzel bir kazanc tebrikler

8.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    2015 yilinda çok cuzi miktara garantiden 250 tlye bes yaptırdım. Altın fonunda degerlensin dedim. Şu an bes 40 bine yaklaştı devlet katkisıyla.iyiki yapmışim..

Otomotik besten direk ayrilmistim, bese cok mesafeliydim ama artik BES e kismen haksizlik yaptigimi dusunuyorum. Tamam duzeltilmesi gereken yerler var o ayri .Tamamlayici sistemi bekliyorum, farkli enstruman acisindan faydali olacagini dusunuyorum..

Sayfa 174/453 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •