Sayfa 265/451 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 3608 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by evrakadam Yazıyı Oku
    işe başlayınca bese otomatik katılım sağlanıyor ilk maaştan itibaren değil mi? bundan kesinti yapılmadan hemen çıkmak mümkün mü acaba?
    kesinti olmadan çıkamazsınız. parayı geri gönderiyorlar bir süre sonra. ben iptal etmiştim.

2.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    kesinti olmadan çıkamazsınız. parayı geri gönderiyorlar bir süre sonra. ben iptal etmiştim.
    anladım hocam teşekkürler. sonra iade alıyormuşuz kesilen parayı

3. ne tavsiye edersiniz bu konuda? otomatik yapılan beste kalmayı düşünmüyorum ama diğer özel firmaların daha avantajlı oluyor sanırım?

Alıntı Originally Posted by mentallik Yazıyı Oku
    ne tavsiye edersiniz bu konuda? otomatik yapılan beste kalmayı düşünmüyorum ama diğer özel firmaların daha avantajlı oluyor sanırım?
    OKS'yi tavsiye etmem. Ornegin altin fonu yok OKS'de. Cesitlilik az.

5.  Alıntı Originally Posted by mentallik Yazıyı Oku
    ne tavsiye edersiniz bu konuda? otomatik yapılan beste kalmayı düşünmüyorum ama diğer özel firmaların daha avantajlı oluyor sanırım?
    yerinizde olsam bir saniye bile geçirmeden oks denen zırvadan çıkardım, doğru düzgün fon yok oks için.
    Arkadaşlar yazmış zaten en basitinden altın fonu yok.

isteğe bağlı BES te tüm eksiklere rağmen fon çeşitliliği daha makul.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Beklediğim gelişmeydi. Hemen uygulamaya alırlarsa çok güzel olur.
    E.fonlarında asıl rekabet şimdi rekabet başlar. Yok öyle %25 d.katkısının arkasına sığınmak

https://twitter.com/Berra_Doganer/st...15587541798924

"Açıklanan reform paketinin sermaye piyasalarinda önemli başlıklarindan biri bireysel emeklilik fonlarının tefasda yer alacak ve serbestce alınıp satilabilecek olması. Bu adım bes yatırımcılarının dilediği fona erişimini kolaylastiracak ve bes getirilerini arttıracaktır"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Tüm tefastaki fonlar acaba kabul görür mü ? Mesela yurt dışı fonları hariç tutulma durumu olabilir mi ?

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Beklediğim gelişmeydi. Hemen uygulamaya alırlarsa çok güzel olur.
    E.fonlarında asıl rekabet şimdi rekabet başlar. Yok öyle %25 d.katkısının arkasına sığınmak

https://twitter.com/Berra_Doganer/st...15587541798924

"Açıklanan reform paketinin sermaye piyasalarinda önemli başlıklarindan biri bireysel emeklilik fonlarının tefasda yer alacak ve serbestce alınıp satilabilecek olması. Bu adım bes yatırımcılarının dilediği fona erişimini kolaylastiracak ve bes getirilerini arttıracaktır"
    super haber! 18 yas altina da BES icin basvurulabilecekmis. Buna da cok sevindim.

Sayfa 265/451 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •