Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
yorumlarınız objektif değil, saray dediğin binayı bu ülkenin her bir vatandaşı öğrencisi muhtarı kullanıyor, ve sarayın ülke ekonomisi batıracak gider olduğu fikrine katılmıyorum... ve bu ülkede kimsenin devletten alacağının olduğunu düşünmüyorum, aldığımız hizmetler karşılığında ödediklerimiz çok hafif kalıyorr... ayrıca içeride ve dışarda her türlü askeri ekonomik tedbirleri almak zorundayız, kendi silahımızı üretmeliyiz, hava savunma sistemi kurmalıyz, akdenizde petrol aramalıyız bunlar büyük işler ve bedeli olacak ama başarırsak bu ödediğimiz vergiler için bence gurur duyacağız, almanya kendiliğinden kalkınmadı büyük özveri ile zorlu koşullarda üretim yaptılar japonya hakeza aynı şekilde, bedel ödemeden büyük ülke olamayız... tabi ki bu gereksiz devamlı vergi alınsın anlamında değil, hatta şimdi yeni düzenlemeler ile zenginlerden daha fazla vergi sistemine doğru gidiliyor... daha adil bir vergi sistemi elbette bizimde talebimizdir, mesela asgari ücretten vergi alınmasın isterim... anlatmak istediğim çok farkllı bir durum
yorumların oldukça yanlı.. gerçekleri görmek istemiyorsun..

ancak gerçekler net ortada.. aşırı bir israf var.. bunu kendileri bile itiraf etti sen kabul etmesen ne olur.. bu zaten bir gerçek..

vergi konusunu çalışmadan temelsiz biçimde savunuyorsun ve görüldüğü gibi elle tutulur bir yanı yok argumanlarının, hepsi öznel.. ben nesnel verilerle konuşuyorum..