Sayfa 431/466 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Tam tersine yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi, ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi.

Yüksek katkı payı ödemesi ve uzun vadede bileşik getirinin gücü ile portföy hiç hayal edilemeyecek yerlere gelebilir. Tabi iyi bir portföy yönetimiyle.

Eskiden şirkete bes yapmak için bankacılar gelirdi, o zamanlar biz de anlamıyorduk fon nedir, getiri nedir, borsayı hisse senedini zaten kumar diye görüyorduk çoğumuz. Neyse riskli enstürümanlar zaten korkutucu geliyordu o sebeple düşük riskli şeyler seçiyorduk o zaman da bir getiri olmuyordu. Yani temelde finansal okur yazarlık sıkıntısı var toplumumuzda maalesef.

Bes'in eksiklikleri olsa da halen uzun vadede birikim için iyi bir alternatif.
    aslında yazımda da dedim 27 yıl o paraya göz koymadan ihtiyaç duymadan biriktirecekseniz güzel bir yatırım yöntemi.ama her zaman fon yönetimini iyi yapmak koşuluyla.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim maddi durumum turkiyedeki çoğu kişiye göre iyi durumda ev araba gibi masraflarımda yok onları hallettim çok şükür önümüzdeki mayısta borcumda kalmamis olacak o yüzden bese gelene kadar diğer yatirimlarimdan bozarım diye düşünmekteyim yaklaşık 2 yillik giderlerimi karşılayacak emtia tutuyorum elimde son bir soru daha sormak istiyorum bu besi annem üzerinden de açıp odeyebilirim yaşı 50 suan siz olsanız kendi ustunuzemi yoksa anne baba üzerinden mi açardiniz boyle bir durumda ?

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.

Alıntı Originally Posted by eskiciler Yazıyı Oku
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim maddi durumum turkiyedeki çoğu kişiye göre iyi durumda ev araba gibi masraflarımda yok onları hallettim çok şükür önümüzdeki mayısta borcumda kalmamis olacak o yüzden bese gelene kadar diğer yatirimlarimdan bozarım diye düşünmekteyim yaklaşık 2 yillik giderlerimi karşılayacak emtia tutuyorum elimde son bir soru daha sormak istiyorum bu besi annem üzerinden de açıp odeyebilirim yaşı 50 suan siz olsanız kendi ustunuzemi yoksa anne baba üzerinden mi açardiniz boyle bir durumda ?

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sana eksiden de yazdim. Orayi okumani oneririm. Ben hem babamin uzerine actim 10 yil once, hem de kendi adima actim. Babamin uzerine olani son 6-7 yildir maksimum devlet katkisi olacak sekilde yatirdim. Kendi adima olani yukarida yazmistim zaten.

Mumkunse ikisini de yap. Annenin uzerine olani maksdan yatir, kendi adina olani butcene gore yatir.

Babami emekli ettim. 10 yil doldu!

https://eksisozluk1923.com/entry/156818396

5.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Babami emekli ettim. 10 yil doldu!

https://eksisozluk1923.com/entry/156818396
    Hayırlı olsun.
    ancak 10 yılda TL bazlı %58 getiri çok az olmuş.
    enflasyon karşısında erimiş resmen.

Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
    Nasıl hesapladınız ortalama enflasyonu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Nasıl hesapladınız ortalama enflasyonu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sağlıkla ve güle güle harcamak kısmet olsun dilerim. Gayet başarılı bir yatırım ve süreç yönetimi olmuş. Tebrikler.

Sayın @ereglili "ortalama" vurgusunu kaçırmış sanırım.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.

%58 ortalama ile 10 yılda eridiğine emin misiniz?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 431/466 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •