Sayfa 251/453 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Fon seçme sihirbazları var. Onlardan öneri alın. BES firmaları artık bunu arayüzlerinden sağlıyorlar.

https://www.anadoluhayat.com.tr/urun.../fonmatik-robo

Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Merhaba. Bir süredir %100 olarak altın fonundayim. Bir akıl danışmak isterim. Bu fondan çıkmak ve bir süre birikimimi çok daha az riskli bir fonda değerlendirerek biraz "kafa dinlemek" istiyorum.

Aşağıda Anadolu Hayatın temkinli olarak lanse ettiği fonlar var. Direkt yatırım tavsiyesi olarak tabii ki değil de bunlardan birini seçme konusunda tecrübenizi paylaşmanız mümkün mü?

Tercihimi hangi mantığa göre yapmalıyım? Hepsini tek tek okudum ama benim seviyemdeki bir finans okur yazarı için direkt bir ışık alamadım.

Teşekkür ederim.

Para Piyasası Fonu (AH2)
    Katılım Standart Fon (AGE)
    Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu (AHC)
    Grup Istikrar Fonu (AG4)

2. One Man Army = AH6

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Herkese cevap ve katkıları için teşekkür ederim 🙏🏻

4. Bende yeni değişim yaptım.
    60% bric+40% isbank iştirakleri

5. 2021 deki tamamlayıcı emeklilik sistemini işleyişi nasıl olacak? Fon dağılımı otomotik sistem deki gibi insiyatif dışındaki olacak, yoksa gönüllü beş gibi bizler mi karar vereceğiz.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    2021 deki tamamlayıcı emeklilik sistemini işleyişi nasıl olacak? Fon dağılımı otomotik sistem deki gibi insiyatif dışındaki olacak, yoksa gönüllü beş gibi bizler mi karar vereceğiz.
    Zaten bireysel -Emeklilik- varken, sgk varken neden tamamlayıcı emeklilik sistemine kayıt olalım.
    Bence gereksiz bir sistem. Bizimde kafamız az buçuk çalışıyor bıraksınlarda biz kendi yatırımımızı yapalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. BES ten ayrılmak için başvurdum, 1 hafta oldu arayan yok, evrakları yolladık, bir hafta sonra tekrar aynı evrakları istediler. Parayı vermemek için zaten direnip duruyorlar, yok 3 sene daha bekleyin filan diye, ülkeye güvenim kalmadı dedim.

Bu arada devletten 3500 lira katkı payı alıyorum ve 5000 lira vergi veriyorum. Nasıl ama

Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    BES ten ayrılmak için başvurdum, 1 hafta oldu arayan yok, evrakları yolladık, bir hafta sonra tekrar aynı evrakları istediler. Parayı vermemek için zaten direnip duruyorlar, yok 3 sene daha bekleyin filan diye, ülkeye güvenim kalmadı dedim.

Bu arada devletten 3500 lira katkı payı alıyorum ve 5000 lira vergi veriyorum. Nasıl ama
    5000 Tl vergi için portföyünüzde enaz 50.000 TL kar vardır
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 251/453 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •