Sayfa 449/454 İlkİlk ... 349399439447448449450451 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bunca yıldır borsadayım şunu anladım...Yap 2 tane BES, en üst limitten (hatta fazla fazla) öde % 30 ları cebe indir...Hisseleri takip ettiğin; grafik incelemesi, bilanço analizi, şirket ve sektör ile ilgili haber takibi, üstüne üstlük global ve yerel ekonomiler vs. için harcadığın enerjinin sadece % 0.1'i ile makro piyasaları takip ederek uygun fon değişiklikleri yap. Hem parayı hem de sağlığını kazan...Üstelik hemen her başlıktaki insanın enerjini almak üzere görevlendirilmişlerle dolu hisse başlıkları yerine gel buradaki naif yatırımcılarla sohbet et...

Çok geç kalmışım...

Her hata bir ders ne hata biter ne ders...
    aynen hocam yapacaksın 70% borsa (Bist100 veya Koç fonu) 30% altın.
    ondan sonra ne olmuş diye dönüp bakmayacaksın bile.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bunca yıldır borsadayım şunu anladım...Yap 2 tane BES, en üst limitten (hatta fazla fazla) öde % 30 ları cebe indir...Hisseleri takip ettiğin; grafik incelemesi, bilanço analizi, şirket ve sektör ile ilgili haber takibi, üstüne üstlük global ve yerel ekonomiler vs. için harcadığın enerjinin sadece % 0.1'i ile makro piyasaları takip ederek uygun fon değişiklikleri yap. Hem parayı hem de sağlığını kazan...Üstelik hemen her başlıktaki insanın enerjini almak üzere görevlendirilmişlerle dolu hisse başlıkları yerine gel buradaki naif yatırımcılarla sohbet et...

Çok geç kalmışım...

Her hata bir ders ne hata biter ne ders...
    Aynen bu dediğinizi yapıyorum, çok daha az zaman ayırıp, gayet de iyi sonuçlar alıyorum. Doğrudan hisse yatırımı yerine, Temmuz ayından bu yana Tefas tarafında hisse senedi yatırım fonları, bes tarafında da emeklilik hisse fonları ile devam ediyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

3. Arkadaşlar merhaba,

Kendim ve eşim için BES hesabı açmak istiyorum. Tavsiye ettiğiniz şirket var mıdır?

Teşekkürler

Sayin Poizer,

Ben allianz ile calisiyorum gayet memnunum. SIrket konusunda tavsiye vermeyeyim ama tek tavsiyem;

eger mumkunse yonetim gider kesintisi olmayan bir plan acmaya calisin. Uzun vadede cok onemli degil ama, mumkunse neden olmasin.

5.  Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Kendim ve eşim için BES hesabı açmak istiyorum. Tavsiye ettiğiniz şirket var mıdır?

Teşekkürler
    Merhaba,

BES poliçelerinin olmassa olmazlarından ALI ( Koç Grubu İştirak ) Fonunu valörsüz almak için Allianz firmasını tavsiye ederim, şayet ara yüzü şekli şemali önemliyse Garanti Emeklilik olabilir.

6. Eğer çocuğunuz için çok uzun dönemli açacaksanız bence kesin içinde nasdaq tabanlı teknoloji fonu olmalı.. Agesa da avr bu fonlardan biri. Döviz bazlı olduğu için diğer bes şirketlerinden bu fonu alamıyorsunuz. O yüzden seçeceğiniz bes te yabancı teknoloji fonu var mı bakmak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler
    Daha önce Allianz kullandım. Banka anlaşmamdan dolayı da Türkiye sigorta kullanıyorum.
    İkisi de iyi.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Garanti mobil uygulamasından çıkan mesaj...Mesela böyle bir şey var sayın Poizer...

Şu mesaj zamanında gelseydi, var ya parayı götürmüştüm...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Sayfa 449/454 İlkİlk ... 349399439447448449450451 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •