Sayfa 215/453 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    % 25 lik oran ve 5 bin puan aralıklarla alış kademeleri yapacağım. Böylece 4 fon değişim hakkım gidecek. Sonrasında tek satışta kar alma yapıp PP Fonuna geçeceğim. Kalan 1 hakkım için stratejimi o zaman yazacağım.

An itibariyle Altın fon kazancım % 15 seviyesinde ve bu (bu kadar kısa bir sürede) hiç beklemediğim kadar iyi bir sonuç.

Gayet ballı bir BES başlangıcı oldu benim için. Acemi şansı bu olsa gerek.
    Bol kazançlar umarım böyle devam eder kazancınız üstadım Kademeli değişim yapmak her durumda daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Tersten düşünürsek dün hisse fon satışıyla değişim yapan birisi durumda da olsaydınız %3 lük değer kaybıyla bir değişim olacaktı. Bunları da düşünmek lazım ileriki değişimlerde.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Eğer doğru şekilde verdiyseniz talimatı dediğiniz gibi olması gerekecektir üstadım. 3 adet değişim seçeneği çıkıyor ki bazı BES şirketlerinde karmakarışık bir fon değişimi seçimi ifadesi oluyor o yüzden istediğiniz şekilde gerçekleşmiyor verdiğiniz talimat
    BES hesabını NN Hayatta açtım, işlemi de mobil şubeden yaptım. Gayet basit bir arayüzü var üstadım. Bu manada sizin daha önceki bilgilendirmenizin de çok faydası oldu. Hassaten teşekkür ederim.

Salı günü gerçekleşmeleri görmeyi umuyorum. Gelişmeleri yazacağım.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    BES hesabını NN Hayatta açtım, işlemi de mobil şubeden yaptım. Gayet basit bir arayüzü var üstadım. Bu manada sizin daha önceki bilgilendirmenizin de çok faydası oldu. Hassaten teşekkür ederim.

Salı günü gerçekleşmeleri görmeyi umuyorum. Gelişmeleri yazacağım.
    NN hayatı biliyorum üstadım 3 farklı hesap kullanmış biri olarak doğru şekilde talimat veremediğim tek yer diyebilirim. Umarım sizde de aynı durum söz konusu olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    NN hayatı biliyorum üstadım 3 farklı hesap kullanmış biri olarak doğru şekilde talimat veremediğim tek yer diyebilirim. Umarım sizde de aynı durum söz konusu olmaz.
    Not ettim üstadım.

Ayıp olmazsa en beğendiğiniz kurum hangisi oldu ?

5.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    sizler bu işleri bilen abilere benziyorsunuz.

110'da ben de bir %25 atlayayım bakayım. gelin ata binmiş "ya nasip" demiş.
    Bilmekten ziyade beklentimiz bu şekilde düşündürüyor. Bu beklenti zarar etmemize de yol açabilir bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekir sn.M3RT85

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Not ettim üstadım.

Ayıp olmazsa en beğendiğiniz kurum hangisi oldu ?
    Kullandıklarım NN Hayat, Anadolu Hayat ve Avivasa. Anadolu Hayatı fon çeşidi ve otomatik dengeleme gibi özelliklerinden dolayı beğendiğimi söyleyebilirim. Ama şu an Avivasa ile devam ediyorum o da şirket katkılı olduğu için. Diğerlerini kapattım bir tanesi eşimindi, diğeri de iki hesap olmasın tek bir hesap üzerinden yürüteyim diye düşündüğüm için kapattım.

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Piyasa herhangi bir kademedeki alıştan sonra yukarı yönde hareket yaparsa Hisse fon alışına devam etmem. Ve yukarı yöndeki her 5 bin puanda kar alışı yapar -muhtemelen- son olarak Altın fonda kalırim. 6 değişiklik hakkında yıllık bazda % 25-30 kazanç benim için gayet makul olacak dostlarım. Zaten an itibariyle bu orana oldukça yaklaşmış vaziyetteyim.

Bir sonraki yılda da stratejim benzer olacak; temel fonumuz Altın fon bunu unutmayalım.
    Unutmadan...Şayet faiz tarafında yukarı yönlü majör bir değişiklik olursa (mesela ani bir şekilde % 15 seviyeleri) daha önce bahsettiğim faiz & altın arbitrajını da bu stratejiye ilave etmek gerekli dostlarım.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bilmekten ziyade beklentimiz bu şekilde düşündürüyor. Bu beklenti zarar etmemize de yol açabilir bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekir sn.M3RT85
    uyarınız için teşekkür ederim. her zaman aklımdadır; bu işte kar da var zarar da var.

hepimize bol şans 👍🏻😊

Sayfa 215/453 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •