Sayfa 442/454 İlkİlk ... 342392432440441442443444452 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bireysel emeklilikte devlet katkısı %30 değil miydi. Bana %15 yatmış. Bir yanlışlık mı var acaba?
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

2.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler.. Size de hayırlı olsun.

Aylık maaş, iki ay da bir, üç ay da bir vb faklı seçenekler var.
    Ben aylık tercih ettim. Çünkü fazla alıp o arada başka yatırım aracına bulaşmak istemedim. Al maaşı, o ay harca bitir yani..

Ben olsam Bes ten komple nakte dönmeyi sadece gayrimenkul için düşünürdüm.
    Tabi aylık gelir gerekmiyorsa.
    Aksi halde Bes derim.

Şimdiden hayırlı olsun.
    çok teşekkür ederim..

10 yıllık bes birikimimle(1.250.000 TL) şu an maaş olarak almak istesem(10 yıl) aylık olarak emekli maaşımın neredeyse 1/4 üne tekabül ediyor.

açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım

sanırım toplu olarak çekip bir kısmıyla mevduat bir kısmıyla hisse senedi almak daha mantıklı olacak.

3. 1.250.000TL yi 10 yıllık maaş olarak istediğinizde ne kadar aylık bağlarız dediler ?

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    çok teşekkür ederim..

10 yıllık bes birikimimle(1.250.000 TL) şu an maaş olarak almak istesem(10 yıl) aylık olarak emekli maaşımın neredeyse 1/4 üne tekabül ediyor.

açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım

sanırım toplu olarak çekip bir kısmıyla mevduat bir kısmıyla hisse senedi almak daha mantıklı olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    1.250.000TL yi 10 yıllık maaş olarak istediğinizde ne kadar aylık bağlarız dediler ?
    Egm'nin sitesinden kendim hesapladım. aylık yaklaşık 10k gibi bir rakam buldum.

5. O zaman kaba taslak 120ye bölmüş gözüküyor
     Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Egm'nin sitesinden kendim hesapladım. aylık yaklaşık 10k gibi bir rakam buldum.

6. Aynen öyle..biriken miktar 10 yıla bölünüyor ilk yıl alacağımız miktar belli oluyor.ister aylık ister 3 ,6 ya da yıllık alınabiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilikte devlet katkısı %30 değil miydi. Bana %15 yatmış. Bir yanlışlık mı var acaba?
    2023 yılı için toplam 140.535.-TL ödeme yaparsanız %30 alırsınız. Bu sıralar yatan katkı payı 2023'ün kasım aralık dönemleri fln olsa gerek. Yani 2023 yılı için limitinizde sadece o kadarlık boşluk kalmış olabilir mi acaba?

Yoksa %30 doğru.

8. Benim emeklilige 3 sene kaldı.BES te emeklilik nasıl oluyor bilmiyorum.
    Diyelim ki 3 sene sonra emeklilik tarihi geldi ve hesapta bir milyon TL var.Bu bir milyon yıllar içinde artacak ya da azalacak (yatırılan fona göre degisir) . Nasıl oluyor da belli bir ücret maasa baglıyorlar ?

Sayfa 442/454 İlkİlk ... 342392432440441442443444452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •