Sayfa 21/467 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 3730 madde; 161 - 168 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

diyelim altın %10 düştü 1000 TL nin %10 u = 100 TL para kaybediyorsunuz.
    İyi de o iş öyle olmuyor işte. Diyelim ki yarın %1 düştü. Hop gel kardeşim %1 düştü 10 TL yatır ve teminatını tamamla diyorlar. Tamamlamazsan pozsiyon kapanır. Tamamlarsan artık 110 TL yatırmış olursun. bir daha %1 düştü. Yine teminat tamamlamak zorundasın. Yani dipsiz kuyu. Sen yatırdıkça düşerse ne yapacaksın?

2.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    İyi de o iş öyle olmuyor işte. Diyelim ki yarın %1 düştü. Hop gel kardeşim %1 düştü 10 TL yatır ve teminatını tamamla diyorlar. Tamamlamazsan pozsiyon kapanır. Tamamlarsan artık 110 TL yatırmış olursun. bir daha %1 düştü. Yine teminat tamamlamak zorundasın. Yani dipsiz kuyu. Sen yatırdıkça düşerse ne yapacaksın?
    Paranin hepsiyle alim.yapmiyorsunuz ki.

Sizin.dediginiz tum.parayla yatirim.yapanlar icin.

Yarisiyla yatirim.yapiyor yarisini teminatta tutuyorsun.

Istersen 9 da 1 ile yatirim.yap. bu senin katlandigin risk ve getiriyi gosterir.

Benim tavsiyem paranin 4 de 1 ini kullanmaniz yonunde

Boylece sizden para pul istemeyecekler
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
    Selam Herkese,

İlgilendiğim hisslerin Nisan başından bu yana performansı.;
    Borsaya paralel ALI (Koç iştirakleri) ciddi kayıp yazdı.
    Erken seçimi ve etkisini öngöremedik maalesef. Ancak bundan sonra görünüm pozitife dönmeli. Zaten Nasan başından bu yana kayıp ile yaılbaşından bu yana kayıp neredeyse aynı.

4. Sn.hocam..viyop..altin dollar vs..bunlara yatirim yapitinmi..cook kolay ihtiyac halinde bozdurursun biliyorum..bes.de oyle degil..cikmaya kalksan tel.ulasim mumkun degil...bir suru kesinti vs..kisaca seni ope ope teslim aliyor..emeklilik sonunda..bosver ya 3 -5 Dusunme sonucta bir para aliyorsun..her ay unut ya..hep soyluyorum Sgk pirimi gibi bak..obur turlu o parayi bozup yersin..cook zor..parayi zaptetmek..cook buyuk iradeleysen..yap...hocam tutan Yok..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
     Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Sn.hocam..viyop..altin dollar vs..bunlara yatirim yapitinmi..cook kolay ihtiyac halinde bozdurursun biliyorum..bes.de oyle degil..cikmaya kalksan tel.ulasim mumkun degil...bir suru kesinti vs..kisaca seni ope ope teslim aliyor..emeklilik sonunda..bosver ya 3 -5 Dusunme sonucta bir para aliyorsun..her ay unut ya..hep soyluyorum Sgk pirimi gibi bak..obur turlu o parayi bozup yersin..cook zor..parayi zaptetmek..cook buyuk iradeleysen..yap...hocam tutan Yok..
    Altın ve dolara yatırım yaptım hocam. Zararlı çıktım.
    O tür enstrümanlar 1 yıl civarı kısa vade yatırım aracı ve devletin vergi kesintisi de BES'ten daha fazla. Bunu biliyorsunuzdur umarım.

Bunlar para kazandırmaz. Sadece enflasyona karşı bizi korur, hepsi o kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
    ALI fonu 2013 ten bu yana ilk kez ciddi düşüş gösterdi. 0,030 bandından 0,023 bandına geriledi.
    Buralardan toparlanma bekliyorum. YTD.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
    Bu tarz fon analizi yapmak isteyen yatırımcılar bu linki kullanabilir:

http://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ALI

Sayfa 21/467 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri