Sayfa 59/453 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 465 - 472 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Tüm kesintiler hesabın içinde var sayın Egeli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Biliyorum. O yüzden teşekkür ettim. Resmi net ifade ettiğiniz için

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

2. BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biliyorum. O yüzden teşekkür ettim. Resmi net ifade ettiğiniz için

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben teşekkür ederim Sayın Egeli

Son düzenleme : ctugrul; 30-09-2018 saat: 13:01.

3. Bir şeyin zorunlu olması kötü olduğu anlamına gelmez. Askerlikte zorunlu. Yukarda bir yerlerde bu vatan için canını ortaya koymuş bir vatan evladı subay kardeşim vardı.

Emrinde dağlarda sistemin zorunlu kılmasıyla çarpışmış erler olduğuna eminim. Bu kötü bir şey değil. Buradaki zorunluluk, kötü olarak nitelendirilemez olsa olsa vatanın selameti için gereklilik olarak nitelendirilebilir.

BES’in zorunlu olması bana göre tasarruf konusunda zayıf olan halkımızı tasarrufa yönlendirme gerekliliğinden kaynaklanıyor.

4. BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Bakın bu başlık altında sadece varsayımla hareket etmek bir şey ifade etmiyor.

İstanbul’da ekmek Ankara’daki ekmekten pahalıdır demek hiç bir şey ifade etmez. Bunun öyle olduğunu anlatabilmek kanıtlayabilmek için İstanbul’daki ekmek fiyatınıda Ankara’daki ekmek fiyatınıda, belirtmeniz lazım.

Aksi takdirde söyleminiz iddiadan öteye gidemez. Bunun adı “iddia” olur.

Ama İstanbul’da ekmek 2 Ankara’da ekmek 1,5TL olduğu için, İstanbul’da ekmek Ankaradan pahalıdır, derseniz, bu söyleminiz gerçek olur.

Aynısı Devlet kendine fon yarattı BES ile söylemi içinde geçerli. Çünkü sistemden parasını alamayan hiç kimseyi gösteremediğiniz zaman, söyleminiz sadece iddia olarak kalır. Realiteyi göstermez.

Devlet, verdiği katkıyı kuşa döndürecek demek de bir iddia sadece.

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Sn. asuGaGuGa

Defalarca ve defalarca, bu başlığın BES'te olupta sistemin aksayan yönlerinin ne olduğu, bunların giderilmesi için ne gibi tedbirler alınması gerektiği ile ilgili paylaşımların yapıldığı bir başlık olduğunu; BES olmamalı, kazık yeri, fon alacağına git altın al vs görüşleri olanların başka bir başlık açarak orada nedenlerini niçinlerini enine boyuna tartışabileceklerini onlarca kez yazdık...

Bu başlıkta artık yazmam deyip te sayfalarca yazmaya devam ederek kendine dahi saygısı olmayanlarla aynı mekanda olmak kendi adıma mümkün değildir...Değerli paylaşımlarını ekşi sözlükten takip etmeye devam edeceğim...Saygı ve hürmetlerimle...
    Arkadaş neden yazmasın aksine inananlar düşünenler.. Başlık adı bir bütün değil mi ?.

Şunlar yazmasın bunlar yazsın veya anca şöyle şöyle yazılabilinir demenin ne alemi olur bu durumda..

Dediğin şekilde açılmamış ki bu başlık bile, genel bir ismi olmuş.. Ha keza başlık itibarıyla burası tekrardan düzenlenip

ve farklı düşünceler için bahsettiğin uygun bir yeni başlık altında da bir ikincisi dahi açılmış olsa,

talebin beklentin yine uygun olmaz..

Az forum kültürü lazım ya, ne demek o oraya bu buraya yazıcak, yazsın, anca yazabilir falan ??..

Boş yazmışın madem onlarca kez ve dahi bu son iletinde de aynen..

Hem karşıt fikirler birarada harmanlanır nedir bu aKıl, akpartisinden mi bulaştı?,

böylesi her yeri bir de nazik tavırlarla sindirme style mıdır nedir ??.

Şimdi sen böyle diyosun diye, millet mecbur çanak tutup anca yapıcı bakım onarım mı sunacak BES'e dair,

ki mevcut iktidarımsı güruh ne var ne yok yemiş bitirmiş gırtlak borç takıp hâlâ daha dilenedururken,

yoksa yazamasın yani derdini bile buraya öyle mi ?.. Traji komik olmayın,

bak böylesi zihniyet koca ülkemizi bile ne hallere düşürdü durdu..

Töbe estafırullah, ne hale geliniyor hakikat ya..

O işler öyle olmaz ilelebet elbet diyelim de hani anlayana bari.

6.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Bir şeyin zorunlu olması kötü olduğu anlamına gelmez. Askerlikte zorunlu. Yukarda bir yerlerde bu vatan için canını ortaya koymuş bir vatan evladı subay kardeşim vardı.

Emrinde dağlarda sistemin zorunlu kılmasıyla çarpışmış erler olduğuna eminim. Bu kötü bir şey değil. Buradaki zorunluluk, kötü olarak nitelendirilemez olsa olsa vatanın selameti için gereklilik olarak nitelendirilebilir.

BES’in zorunlu olması bana göre tasarruf konusunda zayıf olan halkımızı tasarrufa yönlendirme gerekliliğinden kaynaklanıyor.

Vatanseverligin, dindarligin tanimi bu kadar ucuz olmamali, ulke icin can veren sehitlerle para babalarini biraz daha zengin etme ugrasi ayni kefeye konulmamali.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Elinize sağlık.....resmen hakaret ediyorlar...artık fikirlerimi yazmıyorum...sizin yazınıza teşekkür etmek istedim.ozeliniz kapalıydı yazamadım.mecbiran burda yazdim
     Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Arkadaş neden yazmasın aksine inananlar düşünenler.. Başlık adı bir bütün değil mi ?.

Şunlar yazmasın bunlar yazsın veya anca şöyle şöyle yazılabilinir demenin ne alemi olur bu durumda..

Dediğin şekilde açılmamış ki bu başlık bile, genel bir ismi olmuş.. Ha keza başlık itibarıyla burası tekrardan düzenlenip

ve farklı düşünceler için bahsettiğin uygun bir yeni başlık altında da bir ikincisi dahi açılmış olsa,

talebin beklentin yine uygun olmaz..

Az forum kültürü lazım ya, ne demek o oraya bu buraya yazıcak, yazsın, anca yazabilir falan ??..

Boş yazmışın madem onlarca kez ve dahi bu son iletinde de aynen..

Hem karşıt fikirler birarada harmanlanır nedir bu aKıl, akpartisinden mi bulaştı?,

böylesi her yeri bir de nazik tavırlarla sindirme style mıdır nedir ??.

Şimdi sen böyle diyosun diye, millet mecbur çanak tutup anca yapıcı bakım onarım mı sunacak BES'e dair,

ki mevcut iktidarımsı güruh ne var ne yok yemiş bitirmiş gırtlak borç takıp hâlâ daha dilenedururken,

yoksa yazamasın yani derdini bile buraya öyle mi ?.. Traji komik olmayın,

bak böylesi zihniyet koca ülkemizi bile ne hallere düşürdü durdu..

Töbe estafırullah, ne hale geliniyor hakikat ya..

O işler öyle olmaz ilelebet elbet diyelim de hani anlayana bari.
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Elinize sağlık.....resmen hakaret ediyorlar...artık fikirlerimi yazmıyorum...sizin yazınıza teşekkür etmek istedim.ozeliniz kapalıydı yazamadım.mecbiran burda yazdim

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sağol varol, biz teşekkür ederiz human01..

Yazın gitsin boşverin, varsın böyleleri çürüsün,

fikren de bu kadarlar ve dahi mee modundalar madem..
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 30-09-2018 saat: 14:27.

Sayfa 59/453 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •