Sayfa 156/453 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    pekala kardeşim ne deyim ki..Bu arada ben eski bir bankacıyım.BES in ilk çıktığı yıllardan bugüne kadarki aşamaları çok iyi bilirim.Ben sadece uyardım.Tabiki taktir senin.saygı duymak lazım.
    Teşekkürler Sn.Human katkılarınız için. BES portföyümün belirli bir kısmını oluşturuyor. Elimden geldiğince hem BES hemde kalan portföyümü aldığım riske göre maximum getiri elde edeceğini düşündüğüm enstürmanlara yayıyorum. Şirket katkısı devam ettiği müddetçe BES hesabım da açık kalacak.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn.Human katkılarınız için. BES portföyümün belirli bir kısmını oluşturuyor. Elimden geldiğince hem BES hemde kalan portföyümü aldığım riske göre maximum getiri elde edeceğini düşündüğüm enstürmanlara yayıyorum. Şirket katkısı devam ettiği müddetçe BES hesabım da açık kalacak.

şirket katkısı olmayan milyonlar için söyleyecek bir şey yok demek ki.. onlar için sistem tamamen tuzak ve kandırma halini almış durumda..

gelinen noktada BES denilen despotik sistem sadece şirket katkısı olduğunda savunulabilecek bir durumda..

oysa yıllarca kafa ütüledi BES lobisi (sigorta şirketleri) ve M.Şimşek başta olmak üzere a.k.p. partisi bakanları..

ama her şey açık ortada.. çok ön plana çıkardıkları %25 katkı bile bir şey ifade etmiyor artık. o katkının kümese yeterince adam toplamak için bir yem olduğu zaten çok açıktı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    şirket katkısı olmayan milyonlar için söyleyecek bir şey yok demek ki.. onlar için sistem tamamen tuzak ve kandırma halini almış durumda..

gelinen noktada BES denilen despotik sistem sadece şirket katkısı olduğunda savunulabilecek bir durumda..

oysa yıllarca kafa ütüledi BES lobisi (sigorta şirketleri) ve M.Şimşek başta olmak üzere a.k.p. partisi bakanları..

ama her şey açık ortada.. çok ön plana çıkardıkları %25 katkı bile bir şey ifade etmiyor artık. o katkının kümese yeterince adam toplamak için bir yem olduğu zaten çok açıktı..
    Şirket katkısı olmayanlar içinde görüşümü bildirdim daha önceki mesajlarımda. BES sisteminin savunucusu da olmadığı mı söyledim sn.discretus. Bu konu öyle yada böyle sonuçta BES sistemi içerisinde olanların veya olmayı düşünenlerin bilgi alması gereken bir konu ve paylaşımlarımla faydalı olmaya çalışıyorum. Sizde kendinizce faydalı olacağınızı düşündüğünüz şeyleri söyleyerek faydalı olmaya çalıştığınızı düşünüyorsunuzdur sanırım.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Şirket katkısı olmayanlar içinde görüşümü bildirdim daha önceki mesajlarımda. BES sisteminin savunucusu da olmadığı mı söyledim sn.discretus. Bu konu öyle yada böyle sonuçta BES sistemi içerisinde olanların veya olmayı düşünenlerin bilgi alması gereken bir konu ve paylaşımlarımla faydalı olmaya çalışıyorum. Sizde kendinizce faydalı olacağınızı düşündüğünüz şeyleri söyleyerek faydalı olmaya çalıştığınızı düşünüyorsunuzdur sanırım.

evet.. elbette.. bu forumda sistemdeki bir çok gizlenmiş/bulandırılmış detayı okuyucuların dikkatine sunduk.. gerektiğinde yeri geldiğinde yine yapıyoruz.. zira son yıllardaki en büyük kandırmacalardan birisi bu despotik BES sistemi.. müthiş bir propaganda makinesi gerçekleri halktan gizliyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    evet.. elbette.. bu forumda sistemdeki bir çok gizlenmiş/bulandırılmış detayı okuyucuların dikkatine sunduk.. gerektiğinde yeri geldiğinde yine yapıyoruz.. zira son yıllardaki en büyük kandırmacalardan birisi bu despotik BES sistemi.. müthiş bir propaganda makinesi gerçekleri halktan gizliyor..
    Bende sistemin içerisinde birisi olarak sistemin az olan avantajlarını kullanarak kendi fon portföyümü yönetmeye çalışıyorum. Dezavantajları yok mu sistemin var onlarıda biliyorum. Sistem şöyle süper bir sistem olmuş diyemiyoruz malesef. BES sistemi sayesinde tüm fonları tanımak zorunda kaldım hangi fon ne tür enstrümanlar içeriyor, fonlar nasıl para kazanıyor, fonlar nasıl değer artışı elde eder vs. vs. Bu anlamda benim paylaşımların biraz daha sistemin işleyişi içerisinde olacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    Bence en buyuk buglardan birisi 46 yasindan buyuk birisinin uzerine bes yapip, olabildigince yuksek odeyip, 10 sene sonra devlet katkisi ile parayi almasini ve size vermesini saglamak. Size vermesini saglamak mi em zoru yoksa yuksekten odemek mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben aynen oyle yapiyorum. Hem kendi adima, hem de babam adina yatiriyorum. 2023 eylul'de babam(dolayisiyla ben) biriken tum parami %5 stopajla aliyor olacak.

Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Bence en buyuk buglardan birisi 46 yasindan buyuk birisinin uzerine bes yapip, olabildigince yuksek odeyip, 10 sene sonra devlet katkisi ile parayi almasini ve size vermesini saglamak. Size vermesini saglamak mi em zoru yoksa yuksekten odemek mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hazine 1.4 milyar lira daha borçlandı: Emeklilik fonlarına destek için
    Hazine`nin bu ayki borçlanma programına sonradan eklenen bu işlemin, bazı emeklilik fonlarının portföyünün asgari yüzde 25`inin devlet iç borçlanma senetlerinde değerlendirilmesi düzenlemesine destek olmak adına yapıldığı belirtildi.
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...ek-icin/221685
    Hani SS! zoruyla BES e girenlere diyecek bir şeyim yokta gönül rızasıyla BES soygunana girenlere Allah akıl fikir versin derim başka bir şeyde demem. Şimdi bana küfredin 10 yıl sonra ölmez sağ kalırsak ne demek istediğimi anlaşılacaktır ama tabi HESAP KİTAP bilenler tarafından. Herkese bol bol kazançlar dilerim.

Sayfa 156/453 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •