Sayfa 447/454 İlkİlk ... 347397437445446447448449 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Benim Bes maceram bugün itibarıyla son buluyor.Ekim2023 itibarıyla 56 yaş dolmuştu..bu yılın dk'sını da max. ödeyerek ayrılıyorum.

G.emeklilik yetkilileri parayı bu akşam saat 17:00 da hesaba yatıracağını söyledi..cumaya denk gelmesi bilinçli mi yapıldı bilmiyorum

fakat muhtemelen parayı 3 gün değerlendirememiş olacağım.ben geçen hafta pztesi çıkış için aramıştım maalesef cumaya denk geldi.

şimdilik ayrıldım fakat tekrar bes açtım hatta bir kaç yıla yayarak bir kaç tane daha açmayı planlıyorum(kızım için)..

Darısı forumdaki tüm arkadaşların başına diyorum....dilerim emekli olup sağlıkla harcamak nasip olsun herkese..
    guzel gunlerde saglikla harcayin. Tebrikler!

2.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    guzel gunlerde saglikla harcayin. Tebrikler!
    Çok teşekkürler..Faydalı paylaşımlarınızdan çok yararlandım kendi adıma 🙏

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hayırlı olsun. yatırım hesabınızda nemalandırma seçeneğini açın enazından nemalanabilir diye düşünüyorum o şekilde.
    Çok teşekkürler.MT ile görüşüp bugün valörlü mevduat için opsiyon aldım.faiz oranı biraz düşük olsa da valör kaybı olmadı.

4. Kredi kartından ödenen BES katkı payının yolculuğu:

1. Provizyondan sözleşmenize gelmesi (38.gün)
    2. Valör süresi içinde tercih ettiğiniz fonun alınması (43.gün)
    3. Devlet katkısının hesabınıza geçmesi (100 - 120.gün)

Kredi kartı ile BES ödemesi yapan dikkatli olsun.

Bazı katılım bankaları KuveytTürk ve Albaraka kendi banka kredi kartlarından ödeme yapılırısa 2 gün sonra BES fonunu aliyor. Başka banka var mı bu şekilde kıyak yapan?

5.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Benim Bes maceram bugün itibarıyla son buluyor.Ekim2023 itibarıyla 56 yaş dolmuştu..bu yılın dk'sını da max. ödeyerek ayrılıyorum.

G.emeklilik yetkilileri parayı bu akşam saat 17:00 da hesaba yatıracağını söyledi..cumaya denk gelmesi bilinçli mi yapıldı bilmiyorum

fakat muhtemelen parayı 3 gün değerlendirememiş olacağım.ben geçen hafta pztesi çıkış için aramıştım maalesef cumaya denk geldi.

şimdilik ayrıldım fakat tekrar bes açtım hatta bir kaç yıla yayarak bir kaç tane daha açmayı planlıyorum(kızım için)..

Darısı forumdaki tüm arkadaşların başına diyorum....dilerim emekli olup sağlıkla harcamak nasip olsun herkese..
    Hocam, hayırlı olsun.

Benim de aklıma şöyle bişiy geliyor. Farklı yıllarda olmak üzere 3-4 tane hesap açıp, 1. Hesap 10. Yılı geçtikten sonra sıra ile çıkmak. Ama çıkarken de 9 yıl 11. Ayda full yatırıp, 10. Yılı da full yatırmak, sonra oradan alınan para ile bir sonraki hesapta da benzerini yapmak mantklı olabilir diye düşünüyorum. Hatta 4 ayrı kişi adına açılan hesapla yapılırsa çok daha iyi olabilir

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Seiko299 Yazıyı Oku
    Hocam, hayırlı olsun.

Benim de aklıma şöyle bişiy geliyor. Farklı yıllarda olmak üzere 3-4 tane hesap açıp, 1. Hesap 10. Yılı geçtikten sonra sıra ile çıkmak. Ama çıkarken de 9 yıl 11. Ayda full yatırıp, 10. Yılı da full yatırmak, sonra oradan alınan para ile bir sonraki hesapta da benzerini yapmak mantklı olabilir diye düşünüyorum. Hatta 4 ayrı kişi adına açılan hesapla yapılırsa çok daha iyi olabilir

Teşekkürler..Bence her yıla olmasa da iki ya da üç adet bes hesabı açabilirim..hatta süresi dolanı bu ay sonlandırıp yine bu ay yeni bir bes başlattım..farklı kişiler adına olmasının bir avantajı yok diye biliyorum.bes başlatacak kişinin 46 yaş ve üzeri olması 10 yılda emekliliği hak etme açısından avantaj sağlıyor..

7.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Teşekkürler..Bence her yıla olmasa da iki ya da üç adet bes hesabı açabilirim..hatta süresi dolanı bu ay sonlandırıp yine bu ay yeni bir bes başlattım..farklı kişiler adına olmasının bir avantajı yok diye biliyorum.bes başlatacak kişinin 46 yaş ve üzeri olması 10 yılda emekliliği hak etme açısından avantaj sağlıyor..
    Farklı kişi olmasının şöyle bi avantajı olabilir. Eğer alacagımız rakam yüksek olursa yıllık limitin üstüne çıktıgında farklı kişilere bunu paylaştırma ihtimali olabilir

8. Çocuklar için yaptırdığım 2 ayrı BES var, sağolsun başta sayın asuGaGuGa olmak üzere buradaki çok değerli arkadaşların sayesinde, farklı bir yatırım aracı olarak gördüğüm için yaptırmıştım. Çocukların haberi yok ancak yaşları henüz emeklilik yaşından (56) uzak...Eylül ayında 10 yıllık sürem doluyor ve emeklilik hakkı kazanıyorum. Yaş konusunda zaten sıkıntı yok fazlasıyla geçtik oraları...

Onlara mı devretsem yoksa böyle devam edip ödemeleri rutine alarak her an kullanabilecekleri bir sermaye gibi mi bıraksam çok kararsızım...Her türlü görüş ve öneriye açığım dostlarım.

* Dip not: Hiç fon değişikliği yapmadım, buna fırsatım da olmadı zaten. Baştan bu yana Altın fondayım. Ara ara alıp sattığım oldu ancak yılda 1 belki 2 kez.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Sayfa 447/454 İlkİlk ... 347397437445446447448449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •