Sayfa 274/452 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 3609 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Yıllık fon değişim sayısı 6'dan 12'ye çıkarılmış.

https://www.bloomberght.com/bireysel...irildi-2279845
    Bunu biran önce uygularlar umarım. fon değişim hakkımı bitirdiğim için bekleyip duruyordum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Bunu biran önce uygularlar umarım. fon değişim hakkımı bitirdiğim için bekleyip duruyordum.
    benim de yeni sıfırlandı. 6 olunca değişiklik yaparken çok tedirgin oluyordum, 12 adet çok daha esnek olmamızı sağlayacaktır.

Yasadigim ulkede 12 degisiklik hakki var ama 6'dan sonrasi icin 50 euro ucret oduyorum. Umarim ucreti mukabil olmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Yasadigim ulkede 12 degisiklik hakki var ama 6'dan sonrasi icin 50 euro ucret oduyorum. Umarim ucreti mukabil olmaz
    bizde fahiş bi ücret olacağını zannetmem. operasyon işleyişi oturmak kolay değil tabi.

-dünya-
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-620377
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Merhabalar üstadlar şimdi ben şimdi 26 yaşındayım uzun vadeli yatırım sepetime besi eklemeyi düşünüyorum. Sizden deneyimleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. Amacım uzun vadeli sepetimi üç ayaktan oluşturmak ilki sp500 endeksine aylık yatırım, bese aylık yatırım ve beğendiğim fonlara aylın yatırım buna göre 10-15 yıllık süreçte tabii ki ömrümüz olursa plan yapmak

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Arkadaşlar bir sorum olacak
    Bes fonlarında değişiklik talebi yollaninca fon değişimi bir sonraki gün oluşan fiyattan mi gerçekleşiyor ?
    Tefas fonlarinda olduğu gibi mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir sorum olacak
    Bes fonlarında değişiklik talebi yollaninca fon değişimi bir sonraki gün oluşan fiyattan mi gerçekleşiyor ?
    Tefas fonlarinda olduğu gibi mi ?
    Aynı. Sonuçta her ikisi de fon piyasası.

8.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Merhabalar üstadlar şimdi ben şimdi 26 yaşındayım uzun vadeli yatırım sepetime besi eklemeyi düşünüyorum. Sizden deneyimleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. Amacım uzun vadeli sepetimi üç ayaktan oluşturmak ilki sp500 endeksine aylık yatırım, bese aylık yatırım ve beğendiğim fonlara aylın yatırım buna göre 10-15 yıllık süreçte tabii ki ömrümüz olursa plan yapmak
    BES ve TEFAS birbirinden temel anlamda farkı olmayan yatırım enstrümanları. Sepetteki aynı yumurtalar yani. 26 yaş için BES erken, madem fon piyasasına ilgi duyuyorsun 46 yaşına kadar TEFAS fonlarına yatırım yap. Sonra kalan 10 yılda bu fonları bozup maksimum tutarları yatıra yatıra BES'i tamamla ve devletten en yüksek oranda katkı payını alıp emekli ol. 56 yaş fazla bir yaş değil, kalan günlerini de paranı yiyerek geçir.

SP500 konusu beni aşar.

Sayfa 274/452 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •