Sayfa 35/467 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 3732 madde; 273 - 280 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İş bilen nasıl diğer enstrümanlarda kazanç sagliyorsa, bes te de sagliyabilir...3 yıldır %100 gram altın fonundayım, geçtiğimiz iki yıl %25 er, bu yıl da şimdiye kadar %50 kazanç var..,kümülatif, %130 lara ulaştı getiri.

Demem o ki başka acılardan eleştirecekseniz eleştirin BES i, ama fon getirileri kişinin fonları yönetim başarısına bağlı.
    Sn Cautionary,
    BES olmasa gram altın almamız yasak mı ki?

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. varol len assanım benım varol ver mehteri

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Şurada temettü hisseleriyle ilgili değişik tarihlerde değişik başlıklar açıldı ve neredeyse bütün hisseler buraya "çeşitli beklentilerinden dolayı" girdi...En namıssız patronların hisselerini bile yazanlar oldu portföy oluşturma sevdası adına...Bunun sonu yok abi...Valla yok yaw, inanın...Girmeyin bu işlere gözünüzü seveyim...
    Şunu şöyle yukarı yapalım...Arada kaynamış gitmiş zavallı mesajcık...Her zaman derim abi, yok portföy oluştururummuş, yok uzun vadeli yatırımcıyım ama ara ara trade ederimmiş...Yok hissenin nakit pozisyonu, ihracat potansiyeliymiş ebelek gübelek...

Geçin bunları...Para burada...Devletten ödül olarak gelen tertemiz % 25 ve yönetebilme becerisi dahi gerektirmeyen (bu görüşlerimi daha önce de yazmıştım-altın & döviz) fonlarla mütevazinin de ötesinde kazançlar...Şapkadan tavşan çıkarıp yeni şeyler icat etmeye gerek yok abi...Reçete burada...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4.  Alıntı Originally Posted by hophop Yazıyı Oku
    Sn Cautionary,
    BES olmasa gram altın almamız yasak mı ki?

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kuyumcular satıyor işte..,bankaların da gram altın hesapları var.

Ben bes ten bahsediyorum, demek istediğim yönetebilen icin pek çok alternatif mevcut bes fonlarında.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İş bilen nasıl diğer enstrümanlarda kazanç sagliyorsa, bes te de sagliyabilir...3 yıldır %100 gram altın fonundayım, geçtiğimiz iki yıl %25 er, bu yıl da şimdiye kadar %50 kazanç var..,kümülatif, %130 lara ulaştı getiri.

Demem o ki başka acılardan eleştirecekseniz eleştirin BES i, ama fon getirileri kişinin fonları yönetim başarısına bağlı.
    Altında 10-15 yıl reel getiri olmaz diyerek büyük konuşmuşum. Mesajınızı görmüşken hakkınızı teslim edeyim.

6.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Altında 10-15 yıl reel getiri olmaz diyerek büyük konuşmuşum. Mesajınızı görmüşken hakkınızı teslim edeyim.
    10-15 yıl ideal olmayabilir...ama 5-10 yıl arası çok güzel getirilerin olduğu dönemler olmuş...bir de ons altın daha farklı, gram altında dolartl durumu da önemli olduğu için ayrıca ele alınması lazım.

7. Gayet güzel yerden döndü...370 seviyesini geçtiği anda kalıcı bir yükselişin başladığına işaret eder...Tekrar hatırlatayım, bu grafik devletin verdiği % 25'in (minimum) % 75'inin yatırıldığı DIBS 547 gün endeksi ve Katkı Fonlarla ilgili bir grafik...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

8. 2000 li yıllar öncesinde borsa dedimmi akla ilk MGROS gelirdi, yanında PETUN vs gibi kadim temettü hisseleri...Şimdi yüzlerine bakan yok...Hele MGROS çöp oldu, 10 yıl önceki fiyatlarında...Demem o ki, hisse portföyü oluşturmak hiç bir zaman uzun vadeli bir strateji bilinci oluşturamaz yatırımcılarda...Sosyoanalitik olarak düşündüğümüzde...Çünkü dünün batmayacak gibi görünen ya da çok kârlı bir sektörde olduğu değerlendirmeleri yapılan bazı şirketlerin hisseleri bugün işlem dahi görmüyor...Yok oldular...Bu her yerde böyledir sadece bizde değil...İşte bu yaşanmışlık nedeniyle BES tarzı yatırım enstrümanlarında öyle daldan dala atlar gibi fondan fona atlanmaz abi...Endeks ucuzladı buradan endekse gireyim, dolar çok çıktı satayım tahvil bono fon zirvede ondan alayım dersin ucuzun da ucuzu çıkar karşına...Kısa bir sürede yatırdığın paran pul olur, ondan sonra orda burda zırlamaya başlarsın yok şöyle kötü böyle bilmem ne...

BES yatırımcısının temel prensibi sistemdeki varlığına devletin verdiği % 25 katkının yanında enflasyona ezdirmeyen getiriler sağlamak olmalıdır...Bunun en kolay yolu altın ya da döviz esaslı fonlardır...Ha, ben bu piyasanın piriyim doları en yukarıdan satar endeksi de en aşağıdan alırım, abi ben bi portföy yönetirim aklın durur hep en yukarıdan satar diğerini en aşağıdan alırım...

Yok böyle bir şey...Bunları yapabilenin bu gibi forum köşelerinde zaten işi olmaz...

Sayfa 35/467 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •