Sayfa 167/451 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon
Arama sonucu : 3607 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Avivasa ile görüştüm. Transfer seçeneği varmış ve 5 yılı dildurduğum için aidat kesintisi, masraf vs. zarar çıkmıyormuş. Ama BES teki 2016 düzenlemeleri ile 6 yılını dolduranlar için her yıl için belirli oranlarda olmak üzere kesinti iadeleri olacak deniyordu. 2021 den sonra iadeler başlayacakmış. Ne tutar bilmiyorum ama..birde benden fon yönetim giderleri hariç herhangi bir kesintide yapılmıyordu, gerçi.

SM-C9008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ...

2. VAKIF EM. OKS KATILIM BES HESABIMDA FON GETİRİSİ %13 GÖSTERİYOR. bU ORAN fon dağılım değişikliği yaptığım tarihten bu güne kadarki değişim oranı değil mi?
    fon oran-dağılım değişikliği yapmanın (aldığımız risk-getiri faktörünü dışarıda tutarsak) bize herhangi olumlu veya olumsuz bir etkisi var mı ?
    Teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    VAKIF EM. OKS KATILIM BES HESABIMDA FON GETİRİSİ %13 GÖSTERİYOR. bU ORAN fon dağılım değişikliği yaptığım tarihten bu güne kadarki değişim oranı değil mi?
    fon oran-dağılım değişikliği yapmanın (aldığımız risk-getiri faktörünü dışarıda tutarsak) bize herhangi olumlu veya olumsuz bir etkisi var mı ?
    Teşekkür ederim.
    Hangi fon olduğunu ve hangi tarihte değişiklik yaptığınızı biliyorsanız. TEFAS üzerinden veya emeklilik şirketinin sayfası üzerinden fon fiyatlarına bakarak bulabilirsiniz.
    Doğru zamanda doğru fon seçimi getirinize olumlu şekilde yansıyacaktır. Yılda 6 kez dağılım değişiklik hakkınız vardır. OKS katılım fonları genelde değişken fonlardır o yüzden dağılımdaki enstrümanları incelemeniz yararlı olacaktır getiri potansiyeli tahmininde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    1 yıllık performans

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

1 Ekim 2019(3. ceyrek sonuclari) update.

https://eksisozluk.com/entry/96019445

6. yine QE vızıltıları başladı 75% altın 25% dolar yaptım kafam rahat, bir sene fonlara falan bakmam

7.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    1 Ekim 2019(3. ceyrek sonuclari) update.

https://eksisozluk.com/entry/96019445
    Yanlış anlamadıysam bugüne kadar 93 bin TL yatırdınız ve an itibariyle 203 bin TL.

Ne kadarlık bir sürede üstadım ? Birde, sanırım sürekli altın fonda duruyorsunuz, 6 değişiklik hakkı size fazla gibi.

Evet 93 bin yatirdim. 2013 yilinda basladim babamin adina. 6 yildir BES'teyim.
    ortalama vadem su an icin tl cinsinden 1.8 yil, $ cinsinden 2.1 yil.

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Yanlış anlamadıysam bugüne kadar 93 bin TL yatırdınız ve an itibariyle 203 bin TL.

Ne kadarlık bir sürede üstadım ? Birde, sanırım sürekli altın fonda duruyorsunuz, 6 değişiklik hakkı size fazla gibi.

Sayfa 167/451 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •