Sayfa 404/454 İlkİlk ... 304354394402403404405406414 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,237
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    2023 e girerken fonları duzenledim
    su an ALR %40 AMZ %40 ALS %20 oldu yabancı borsalar bu sene bizimkilerden epey geri kaldı biraz umudum var yine altında ons hedefim 2000 olmadan bir degişiklik yapmayı düşünmüyorum.
    tüm AZH leri sattım sene sonunda bakarız isabetli karar vermiş miyiz?ne olursa olsun AZH iyi getiri sagladı.

Altın yere düşmekle pul olmaz. Bu fonlar bu yıl az ve enflasyonun altında getirdi.
    Ama bunlar değerli altın gibi fonlar.

Hem değerli fon, hem bu yıl az getirip ucuz kaldılar!!!

Mesajı iyi okumak laZımmm.

Asla ytd.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku

Hem değerli fon, hem bu yıl az getirip ucuz kaldılar!!!
    işte tam da bu mantıkla allianı değişirdim. garanti de ise üçüncü değişken fon ve metaverse fonunu portföye ekledim.orada biraz daha risk alıyorum.sene bi 3 ya da 6 ay sonra karşılaştırma yapacak hale gelir şu an birikim tutarları hemen hemen aynı.

garantinin hisse fonu AZH ye göre %10 civarı geriden geliyor.

bu arada kur korumalı mevduatı bitirecekler sanırım.dövizde bir kıpraşma olur ise dövize endeksli fonlar da değerlendirilebilir epey erinde saydı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,237
    işte tam da bu mantıkla allianı değişirdim. garanti de ise üçüncü değişken fon ve metaverse fonunu portföye ekledim.orada biraz daha risk alıyorum.sene bi 3 ya da 6 ay sonra karşılaştırma yapacak hale gelir şu an birikim tutarları hemen hemen aynı.

bu arada kur korumalı mevduatı bitirecekler sanırım.dövizde bir kıpraşma olur ise dövize endeksli fonlar da değerlendirilebilir epey erinde saydı.
    Para sizin karar da sizin tabii ki.

Ben ALR yi 2015 ten beri portföyümde yer veriyorum.

5 yıl ve üzeri taşıyabilirsek bu tarz fonlar lider fonlardır.
    Neden mi: Düzenli paylaştığım Allianz tablosunun ilk 5 fonu uzun yıllardır değişmiyor.

Garanti ile Allianz uzun yıllar fon getiri çalışması olmadığı için yorum yapamayağım.

Şöyle 5 yıllık en iyi fonların getiri kıyaslaması olsa süper olurdu.

Bunun için benim paylaştığım Allianz excel tablo benzeri burda dlğer kurumların verileri paylaşılması lazım.

Yani imece yapmamiz lazım. Allianz benim akrabam değil. Daha iyisinin olduğundan emin olursam ne ala.

Ama imece çalışması ve diğer kurum fon perfornans tabloları yok maalesef.

Bol bol bes sistemine saldırı var.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Para sizin karar da sizin tabii ki.

Ben ALR yi 2015 ten beri portföyümde yer veriyorum.

5 yıl ve üzeri taşıyabilirsek bu tarz fonlar lider fonlardır.
    Neden mi: Düzenli paylaştığım Allianz tablosunun ilk 5 fonu uzun yıllardır değişmiyor.

Garanti ile Allianz uzun yıllar fon getiri çalışması olmadığı için yorum yapamayağım.

Şöyle 5 yıllık en iyi fonların getiri kıyaslaması olsa süper olurdu.

Bunun için benim paylaştığım Allianz excel tablo benzeri burda dlğer kurumların verileri paylaşılması lazım.

Yani imece yapmamiz lazım. Allianz benim akrabam değil. Daha iyisinin olduğundan emin olursam ne ala.

Ama imece çalışması ve diğer kurum fon perfornans tabloları yok maalesef.

Bol bol bes sistemine saldırı var.
    allianzda biraz şeffaflık lazım.garantide fon değişikliği yapıldığında hangi fiyattan ne zaman satmış almış hemen gosteriyor allianz biraz daha alengirli.

ALR yi ben bir ara azar azar sürekli aldım ama bu sefer ağırlığı fazla oldu.emeklilik tarihi 2034 o zamana kadar sistemden çıkabilirim eğer vergi ya da kesintiler ile ilgili bir değişiklik olmaz ise bunun bir kaç sebebi var ilki 10 yıl sonra stopajdaki sadece %5 lik fark ve devlet katkısındaki %40. ikincisi de 10 yıl boyunca ödeyebilir miyim bilemiyorum ekonomik durumum inşallah müsait olur.

bir de tabi seçimler de etkili olacak eğer bu hükumet devam ederse buraya el atar maalesef .

5. 18 yaş altınada bes oluyormuş. İki tane oğlum için bes açtırayım diyorum. Fakat kesintileri düşük olan şirket önerisi lazım. Benim mevcut beslerde giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi yok , Böyle olan firma varmı.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    18 yaş altınada bes oluyormuş. İki tane oğlum için bes açtırayım diyorum. Fakat kesintileri düşük olan şirket önerisi lazım. Benim mevcut beslerde giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi yok , Böyle olan firma varmı.
    Sizde hangi BESler var? Belki bizde faydalaniriz.

7. ABE Anadolu Hayat Emeklilik fonu artik S&P500 Yabanci fon sepeti fonu oldu. BRIC ulkelerinden vaz gecilldi gozukuyor.

Henuz Turkiye Hayat ve Emeklilik TEFAS fon listelerinde gozukmuyor.

https://www.anadoluhayat.com.tr/habe...gisikligi-1378

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815

Moza hc Selam,
    Benim bes garantide 2023 nisanda doluyor, şu an altın fonunda, altın biraz daha kıpraşırsa dövize endexli fon seçeyim diyorum.
    garanti de hangilerine bakmamı önerirsin ytd
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Sayfa 404/454 İlkİlk ... 304354394402403404405406414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •