Sayfa 424/454 İlkİlk ... 324374414422423424425426434 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bes devlet katkisi hangi bankanın devlet fonunda değerlendiriliyor? Hesabım isbankasinda ama fonlarım yapikrediye ait(allianz)

2. BES te 10 yılını ve 56 yaşını doldurduğunda emekli olup sistemden normal şekilde zamanında ayrılmak istediğinde karının %5 ini kesip "kaç günde" parayı net olarak hesabına yatırıyorlar?

İptallerde ve erken ayrılmalarda 20 iş günü içerisinde deniyor bu web sitelerinde var.

Ancak normal zamanında olması gerektiği gibi BES ten emekli olduğunda paranı toplu 1 kerede almak istediğinde paranı kaç günde alacağını ifade eden bir bilgi göremedim.

Bilgi varsa paylaşırsanız sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    BES te 10 yılını ve 56 yaşını doldurduğunda emekli olup sistemden normal şekilde zamanında ayrılmak istediğinde karının %5 ini kesip "kaç günde" parayı net olarak hesabına yatırıyorlar?

İptallerde ve erken ayrılmalarda 20 iş günü içerisinde deniyor bu web sitelerinde var.

Ancak normal zamanında olması gerektiği gibi BES ten emekli olduğunda paranı toplu 1 kerede almak istediğinde paranı kaç günde alacağını ifade eden bir bilgi göremedim.

Bilgi varsa paylaşırsanız sevinirim.
    2 haftaya kalmadan verdiğim iban a toplu olarak yatırıldı bundan 4 sene evvel...
    HAYAT DEVAM EDİYOR...

4. Hocam bugünden itibaren bunların içinden iki veya üç tane fon seçerek bir sepet oluştursak hangileri olabilir bende %40alr, %30 yzd, ve %30 apg var
    Değiştirmek gerekiyormu ne dersiniz.?
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Merhaba BES yatırırımcıları,

İlgi duyanlar için Allianz Yaşam Bireysel BES fonları güncel getiri tablosu ektedir.

İlk üç en iyi getiri fonları:

AMY (Eurobond), ALR(Eurobond-yabancı hisse, AMZ (altın)

Bol ve bereketli kazançlar dilerim.

5.  Alıntı Originally Posted by old Horizon Yazıyı Oku
    2 haftaya kalmadan verdiğim iban a toplu olarak yatırıldı bundan 4 sene evvel...

Emekli olunduğunda toplu para almanın tam olarak kaç gün sürdüğünü gösteren resmi bir yazı veya referans var mı?

Bir süre önce elimdeki hisse senetlerinin tamamını satarak hisse fonlarına dönüştürme kararı almıştım. Bu doğrultuda bir kısmını da bireysel emeklilik de değerlendirmeye karar vererek dün itibariyle bireysel emeklilik sistemine katıldım.
    45 yaşındayım, 5 kişilik bir aileyiz, Türkiye Sigortadan yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı olmayan bir plan seçerek 5 ayrı bireysel emeklilik sözleşmesi yaptım. Amacım 56 yaşına kadar, özellikle emeklilik öncesi son yıllarda maksimum tutarda ödeme yaparak devlet katkısından azami düzeyde faydalanmak.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

7. Merhaba bese girmek istedik diyelim. Seçtiğimiz firmanın bes planlarından tercih etmeyip befasa tabi fonlardan kendim sepet oluşturmak istiyorum diyelim. Sürekli almayı düşündüğüm fonlar valörlü fon ise, besten alırken valör esnasında boşta durmayacak şekilde nemalanıyor mu? Otomatik olarak para piyasası fonu benzeri bir şeyde? Yoksa her seferinde boşta mı kalıyor?

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Merhaba bese girmek istedik diyelim. Seçtiğimiz firmanın bes planlarından tercih etmeyip befasa tabi fonlardan kendim sepet oluşturmak istiyorum diyelim. Sürekli almayı düşündüğüm fonlar valörlü fon ise, besten alırken valör esnasında boşta durmayacak şekilde nemalanıyor mu? Otomatik olarak para piyasası fonu benzeri bir şeyde? Yoksa her seferinde boşta mı kalıyor?
    Baska bir firmadan fon tercih ettiginizde paraniz valor suresince nemalanmaz.

Sayfa 424/454 İlkİlk ... 324374414422423424425426434 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •