Special Days Image
Sayfa 22/453 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 169 - 176 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Paranin hepsiyle alim.yapmiyorsunuz ki.

Sizin.dediginiz tum.parayla yatirim.yapanlar icin.

Yarisiyla yatirim.yapiyor yarisini teminatta tutuyorsun.

Istersen 9 da 1 ile yatirim.yap. bu senin katlandigin risk ve getiriyi gosterir.

Benim tavsiyem paranin 4 de 1 ini kullanmaniz yonunde

Boylece sizden para pul istemeyecekler
    Sn . Erhan bey, bahsettiğiniz konu cidden incelecek bir konu. Viop hesabı için önerebildiniz bir banka varmı.? Ayrıca komisyon oranı ve gecelik faiz için ve internet bankacılığı konusunda iyi olan hangi bankalar ve aracı kurumlar tercih edilebilir. Altın ve dolar için alım - satim komisyonları düşüktür . Birde en önemlisi bilgili bir bankacı nasıl bulunup bu konuda aydınlatıcı bilgi alınır ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Kara belanız geldi.

Bes çıktı çıkalı karşıyım.

Çevremdeki insnaları zamanında ikna etmeye calıstım ikna olmadılar 4 sene sonra 2 side besi bozdu. kazanç filan yok diye. Sen haklıymıssın dedıler.

Öncelikle buradakı ınsanları yanlış yonlendırme onlar para biriktirecek para biriktirmelerine engel oluyorsunuz paralarını çar çur etmelerini saglıyorsunuz diyenlere bir cevap vereceyim.

Böyle bir yaklaşım olabılır mı yaw ?? Burada herkes kendı fıkrını artı ve eksılerıyle dıle getirir sen onu şöyle yonlendırıyorsun dıye bırsey yok yatırımcılar okur araştırır ogrenır kararını verir.

Sizin bu söyleminizi birde tersten okuyayım sizde BES e teşvik ederek enflasyon %14 %15 lerde gezdiği ve dahada yükseleceği bir ortamda insanların parasının her yıl %15 inin erimesine sebebiyet veriyorsunuz. Çoluğunun cocuguna alacağı bir bisikleti alamamasına alacagı arabayı alamamasına ertelemesine sebep oluyorsunuz. İnsanları arabasından evinden cocugunun rizkından mahrum bırakıyorsunuz. Bu enflasyonla da bu sene alabileceği bir arabayı alamayacak o adamlar rahat bırakın insanları.

Böylemi cevap vermeliyiz. Bırakın abi bunları konuya dönün birbirimizi suçlamakla birşey elde edemeyiz yapmamız gereken meseleyi anlatmak aktarmak. Kişi kendı kararını kendısı verecektır zaten. ŞİMDİ

bes akıl karı iş değil. Neden mi ? artı ve eksılerıyle degerlendırelım.

Devletler hiçbirzman A B partisi farketmez kendı halkını düşünmez. Tek düşündükleri şey bir sonrakı donem koltukta kalıp kalamayacaklarıdır. Günümüz kapitalzm sisteminin nirvanasıda "PARADIR"

Yaşadığımız DÜNYA öyle bir dünya ki var olan zenginliklerin %40'ına toplumun %1'i sahip. Her gün 34,000 kişi yoksulluk ve önlenebilir hastalıklardan ÖLDÜĞÜNÜ, Nüfusun %50'sinin günde 2 dolardan daha az gelirle yaşadığı bir DÜNYA.

Çok net bir şey var ki, BİR ŞEYLER ÇOK AMA ÇOK YANLIŞ!!!

Farkında olalım yada olmayalım, var olan tüm kurumların sistemin ve toplumun can damarı "PARA" dır. BU nedenle parasal sistemin nasıl işlediğini anlamak, neden bu şekilde yaşadığımızı anlamak açısından çok ÖNEMLİ!

Ne yazık ki EKONOMİ genellikle karmaşık ve sıkıcı olarak algılanır. Bitmek tükenmek bilmeyen ekonomik terimler ve göz korkutucu matematik, İnsanları anlama çabalarından caydırır.

Fakat gerçekte ekonomik sisteme yakıştırılan karmaşıklık bir MASKEDEN ibarettir. İnsanlığın katlanmak zorunda kaldığı en FELÇ edici yapıyı GİZLEMEK üzere TASARLANMIŞTIR.

"Kimse özgür olduğuna inanan birinden daha iyi köle olamaz."
    -johann wolfgang goethe-

Bu kıstastan sonra başlayalım devlet bizim gibi kölelere (modern köle) 5 kuruş bedavadan vermez.

aaaa bir dakıka ya devletın parası yok ki devletın parası demek bizim cebimizdeki para demek ne parası bu vergilerden elde edilen para demek. Devlet para kazanan bir kurum degilki devlet calısmaz vergilerle para kazanır. vergileri ise yine biz kendı cebımızden oderız. Bugun bese yatan %25 devletın parası zannedıyorsunuz fakat o para yine bizim cebimizden cıkan paranın ta kendısı.

Yani bu para beleş para sanmayın yine biz ve siz ödeyeceksiniz. Gelelim getirilere getiri nasıl elde edıyoruz çeşitli fonlara paramızı aktararak doğrumu peki bu fonların gerçekten o an için dogru fon oldugunu nerden bıleceksınız.

Örnegın ben paramı dolar fonuna koyup para kazanacagımı düşünüyorsam dolarlı ılgılı çeşitli analizlerim olması lazım aynı sey dıger tum fonlar içinde geçerli yani piyasayı ve entrumanları iyi okuman ve dogru tercihi yapman şart. yoksa para kazanmak hatta bırıktırmek bır kenara o parlar bir bir erir gider. Demek istediğim bir piyasa bilgisi şart.

E peki piyasa bilgimiz var demekkı kı bes fonlarını tercih etme sansımız oluyor o halde madem piyasayı okuyoruz boş yere niçin besin binbir tane kesintisini fon gıderıne katlanmak zorunda kalıyorum ? üstelik en az 10 yıl paranızı kıtlıyor. Kitlediği gibi vadettiği devlet katkısı vesairenin 10 yıl sonuna kadar aynen devam edecegınınde garantısı yok bizim gibi ülkelerde bir kanunla herşey alt üst edebiliyorken en az 10 yılda belkıde bazıları için 25 yıl bu risklere katlanmak akıl karı mı sizce ?

1-Piyasayı okuyacaksın bu şart fon tercihi için e piyasa okuyan adamın fonda ne işi var gıder kendı portfoyunden yatırır nereye yatıracaksa öçunku fon seçerse kesıntıler olacak.

2-Hayatımızında garantısı olmadıgı gıbı gelecegımızınde garantısı yok en az 10 yıl süre boyunca bir fiil para yatırabılecegınıze inanıyormusunuz? bir kanun değişikliğiyle %25 i %5 e düşürse kalan 5 yılınızda hala aynı ınancta para yatırabılecekmısınız ?

3-Gelecek seneler için gerçekten ıhtıyacınız olmayan bır parayımı baglıyorsunuz bese insanın paraya herzman ıhtıyacı vardır aslında miktarın bir önemi yok hani çogu kişi der ihtaycın olmayan parayla gir şu işe der. Ben buna katılmıyorum para herzman ihtiyaçtır. İnsanın ihtiyacının olmadıgı bir para tanımıyorum birine 20 bin lira param var sana vereyımmı desen yaw benim 20 bıne ıhtıyacım yok demez. Aynı şey mal ve hizmetler için geçerli değil.

Mesela bir arabanız var 2. bir arabayı hibe etseler 100 kişiden belkide 10 tanesi 2. bir parabaya ihtiyacım yok diyebilir. Ancak söz konusu olan para olunca para herşey demek kimse 20 bıne ihtiyacım yok ihtiyaç saghibine ver demeyecektir.

O bakımdan yaw ben ıhtıyacım olmayan parayı yatırıyorum cümlesini kımse yemez. ihtiyacın olmayanı yatırıyorsan bır garibana ver en azından aç karnını doyurur. Patronun maaşından 200 TL kesse isyan eder ayağa kaldırırsın hanı aylık 200 tl ihtiyaç fazlasıydı ? dönüp desene patronuna 200 tl kesebılırsın ihtiyaç fazlası :D geçin abi 50 kuruş bile hepimiz için herzman ihtiyaçtır. cunku para demek herşey demek neredeyse saglıgımız bile artık paraya bağlanmış bir durumda. Paran yoksa açsın açsan hastasın demektir. bakın afrikaya paraları yok diye hastalar paraları olmadıkları için açlar paraları olmadıkları için ölüyorlar.

ee erhan sen paranın kölesi olmuşsun. Alakası yok dünya böyle yönetiliyor hepimiz paranın kölesiyiz. paranın açamayacağı kapı yok herkesın satın alabilir para. Para yeni dünya tanrısı halıne gelmiş dürüstlük insanı degerlerden bahsedılemez. Ampul satan bir dükkan işlettiğinizi düşünün eve para götürüyorsunuz bir müşterinize yan dükkanda daha iyi ampuller var daha kalıtelı onunkıler ordan al diyebilirmisiniz ? diyemezsiniz dersenız aç kalırsınız eve ekmek götüremezsiniz. Paranın geçtiği bu dunyada dürst davranmanız aç kalmanız ve dolayısıyla ölmeniz anlamına gelir. Tekrar düşünelim TANRI kım ? Size iş veren maaş ödeyen patronunuz mu ?

Hayır patron için insanlara ne kadar yalan söylebildiğin ne kadar ahlaksız davrandıgın önemli çunku onun ürünlerinin kötü oldugunu bile bile satabilmek için bunu yapmalısın.

dönüp bir düşünün çoğunuz dindar insanlarız aman o faizmiş haram aman bu günah aman sunu yapmayalım dersınız fakat para kazanırken aslında insanları dolandırıyor ahlaksız davranıyoruz. Bunun farkındasınız belkıde az sorgulayınca hakketten kötü malı iyi diye satıyorum ınsanlara diye mırıldanmışsınızdır. Niçin bunu yaptıgınızı düşünün para için yapıyorsunuz ? Peki bu durumda para sizi satın almış olmuyor mu ? İşte bu sebeple parayla satın alamayacağınız kimse yok cunku herkes parayla zaten satın alınmış durumda. Hepimiz para kazanıyoruz maaş alıyoruz. Yada birilerine karlı bir araba bir ev satmışızdır. Neyse konu çok dagıldı.

Gelelım devletlere devletlerde böyle calısıyor dunyadakı kımse dürüst değil. herkes kendı cebıne ve menfaatıne endekslı dünya toz pembe değil para oldugu surece bunun olacağınıda ümit etmeyin düzen boyle kurulmuş ne zman çöker bilmiyoruz. Hal böyle iken devletın yada BES sisteminin sizin menfaatiniz için kuruldugunu düşünmek fazlaca saflık olacaktır.

avantaj ve dezavantajlarını lütfen karşılaştırın. 10 yıl boyunca ki bu en az 10 yıl paranızı kitliyor çekmeyeceksın diyor %25 devlet katkısı saglarım ama en az 10 yıl sonunda öderim diyor erken cıkarsan çeşitli kesıntıler yapar ne %25 i alırsın ne de mevcut biriken paranın tamamını alabilirsin. Piyasayı sürekli okumak ve sık sık fon değiştirebilecek piyasa okuma bilgisine sahip olman gerekiyor. BES fonları danışmanları seni en yükske getiriyi saglayacak fona otomatık olarak sokmuyor cunku onlarda bilmiyor hangisi iyi kar ettirir.

%25 her an bir kanunla değiştirilebilir. Her an bes fonlarından tutar bilmemne fonu adı altında değiştirilebilir başka yere aktarılıp insnalara kuş kadar para bırakabılır ülke menfaati için hayır için devlet için millet için BÜYÜK TÜRKİYE için DIŞ GÜÇLERDEN KORUMAK için denilip paralaraınıza hemen el koyuverirler. Üstelik buna isyan edersen halk ve devlet tarafından vatan haini ilan edilmen an meselesi Çünkü ülkede öyle bir YOBAZ kirliliği var ki vatan haini dedinildiği an yaşama daha iyi. Artık herkesı hemen vatan haini ilan eden bir kıtle turedı.

Nasıl bir ülkede yaşadıgınıza tekrar bakın etrafınıza ınsanlara medyaya bakın biraz sorgulayıcı davranın ne dolaplar döndüğünü göreceksınız böyle bir ülkede en az 10 yıl paranızı rıske atabilmek gerçekten çok zor. Daha düşük riskli yatırım araçlarını tercih edebilirsiniz.

Yada aldıgınız riskin karşılıgından yüksek getiri vaddeden baska bir yer.

Cunku beste aldıgınız risk yüksek iken getiriside düşük kesıntıler ve paranızı cekememe durumunuzdan ötürü.

faize bile koysanız sadece 1 yıllıgına paranıza el koyabılıyor.
    %95'ine katılıyorum
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma

3. Akbank ve İNG bankta,gram altın hesabı açıp gram altına yatırım yapabilirsiniz.Döviz gibi al,istediğin zaman sat.

Ben AVİVASA dayım.BES hesabımın % 70 i altın fonunda.Kendi yönettiğim paramda zarar yok,kar var ama devlet katkısı olan para zararda.

4.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn . Erhan bey, bahsettiğiniz konu cidden incelecek bir konu. Viop hesabı için önerebildiniz bir banka varmı.? Ayrıca komisyon oranı ve gecelik faiz için ve internet bankacılığı konusunda iyi olan hangi bankalar ve aracı kurumlar tercih edilebilir. Altın ve dolar için alım - satim komisyonları düşüktür . Birde en önemlisi bilgili bir bankacı nasıl bulunup bu konuda aydınlatıcı bilgi alınır ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hangi konuda bilgi lazim yazin ozelden bana
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. [/QUOTE]
     Alıntı Originally Posted by çalışkan Yazıyı Oku
    VAKIF BIREYSEL EMEKLILIK;
    3 hafta once yaptigim EFT 10 dakika icinde hesabima geri donmüş. haberim yok. 2018 itibarı ile EFT almiyorlarmış. -Vakıfbank şubesinden, kredi kartı ile ya da Vakıfbank bankomat hesap kartı üzerinden ödeme yapabiliyormuş.
    Vakifbank musterisi değilim.
    Axess kredi karti odemem 34 gun sonra hesaba geciyormus.
    Nakit odemelerimi ( masrafsiz )nasıl yapabilirim ?
    mesai saatlerinde Vakifbank subeye gitme imkanim yok.
    Diger BES lerde durum nedir ?
    başka firmaya mi gecsem ?
    Aylik yonetim gider kesintisi yok diye 19. grup planinda 4 yildir takiliyordum.
    Kucuk bir birikim yapmistim. epeydir ugramayinca sasirdim kaldim.

SM-C9008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bizim soru gume gitmis.
    Vakif emeklilikten sikayet actirdim. Geri donende olmadi henuz.

SM-C9008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ...

6. Vakıf Emeklilik'i arayıp (0850 222 92 37) Vakıfbank hesabınıza otomatik ödeme talimatı girilmesini talep edebilirsiniz...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

7. Bence en güzel fon VGL fonu...Her yıl düzenli % 11-12 aralığında getirisi var...Yılbaşından bugüne getiri % 8.5 oldu...Risksiz...Faizlerin eski seviyelere döneceği beklentisi ile VEL fonuna geçmeyi planlıyorum ama Temmuz enflasyonuna bakıp ona göre karar vereceğim...MB'nın faizleri artırmaması, enflasyon beklentisini % 13,5 olarak açıklaması bu seviyelerden % 13 lere bir gerileme durumunda hazine kağıtları içeren fonlarda ciddi getirilere yol açacaktır diye düşünüyorum...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

8. Şahsen ben sadece bu iş için Vakıfbank'ta hesap açtım...Geçen yıl NN Hayat'tan geçiş yaptım ve gayet memnunum...Orada Altın fon yoktu mesela ve bu yılın ortasına kadar Altın Fon'da kalmıştım...Biraz erken satmışım ama güzel getiri sağladı...

Sayfa 22/453 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •