Sayfa 383/465 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433 ... SonSon
Arama sonucu : 3720 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

2. 3.ceyrek bilancolari beklenirken guncel durum su oldu

birikimimi aldiktan sonra hic aylik ekleme yapmadim

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    30.06.2022 guncellemesi:

Odememi aldim.

Bundan sonra bakalim benim performansim nasil olacak geride kalanlara bol sanslar.
    Heryil aralik sonu/ocak basi ugrayip kendi kritigimi sizlerle paylasacagim

3. Tebrikler.. muhteşem performans.
    3.ceyrek bilancolari beklenirken guncel durum su oldu

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.ceyrek bilancolari beklenirken guncel durum su oldu

güzel performans.ancak bes ile bist yatırımı karşılaştırma yanılgısına düşmeyin.bes bir tasarruftur bist ise bir yatırımdır.

besin amacı tasarruf yapmak isteyen ancak yatırım araçları ile ilgilenmeye vakti ya da bilgisi olmayan insanlara bir çözüm sunmak.

ben 96 yılından beri eski imkb yeni bistte yatırım yapıyorum.aynı zamanda diğer enstrümanlara da yatırım yaparak riski dağıtıyorum ve aldığım bu risklerin bir kısmını da beste hedge etmiş oluyorum.

sizin besten çıkış ve biste giriş zamanınız çok iyi bir zamana denk geldi her zaman hatta çoğu zaman böyle olmayacağını biliyorsunuzdur.aksi olsa idi etrafımız borsa milyonerlerinden geçilmezdi.

bir dönem altın gider bir dönem döviz bir dönem gayrimenkul bir dönem borsa.o yüzden kısa vadeli kıyaslamalar çok gerçekçi olmaz.

yatırımı bilen bununla ilgilenmeye vakti de olan herkes için bist olmazsa olmaz bir seçenektir.siz de bu dönem güzel bir performans yakalamışsınız tebrik ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    güzel performans.ancak bes ile bist yatırımı karşılaştırma yanılgısına düşmeyin.bes bir tasarruftur bist ise bir yatırımdır.

besin amacı tasarruf yapmak isteyen ancak yatırım araçları ile ilgilenmeye vakti ya da bilgisi olmayan insanlara bir çözüm sunmak.

ben 96 yılından beri eski imkb yeni bistte yatırım yapıyorum.aynı zamanda diğer enstrümanlara da yatırım yaparak riski dağıtıyorum ve aldığım bu risklerin bir kısmını da beste hedge etmiş oluyorum.

sizin besten çıkış ve biste giriş zamanınız çok iyi bir zamana denk geldi her zaman hatta çoğu zaman böyle olmayacağını biliyorsunuzdur.aksi olsa idi etrafımız borsa milyonerlerinden geçilmezdi.

bir dönem altın gider bir dönem döviz bir dönem gayrimenkul bir dönem borsa.o yüzden kısa vadeli kıyaslamalar çok gerçekçi olmaz.

yatırımı bilen bununla ilgilenmeye vakti de olan herkes için bist olmazsa olmaz bir seçenektir.siz de bu dönem güzel bir performans yakalamışsınız tebrik ederim.
    Evet, elma armut kıyaslaması gibi olmuş biraz.

BES portföyü ayrı, kendi yönettiğin yatırım yaptığım portföy ayrı.

Ama şunu diyorsan, param az, 3-5 parçaya bölemem..Üstelik çok da başarılısın. Bu durumda zaten 5 yılda bu başarıyla çok paran olur. Mesela 5 senede 100 bin tl paran 1 milyon oldu..al oradan 100 bin tl yi, git yine bes e yatır.

Hatta 200 bin daha çek, başarılı hisse fonlarından 2-3 tanesine yatırım yap...Kendi riskini de azalt, insan her zaman aynı derece forda olmaz, kötü dönemler de geçirebilirsin.

Sen zaten kalan 700 bini, aynı performansı sürdürürsen 5 senede 10 katlarsın...yok ben 1 milyonu 10 a katlayayım aç gözlülüğü yaparsan, muhtemeln 2-3 milyonda büyük hatalar yapar, geri 1 milyona düşersin.

Yok ben hem aç gözlü olur, hem de yıllarca çok iyi kazanırım dersen..zaten 20 senede yerli buffet olursun, bize de tebrik etmek düşer!
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,253
    Merhaba BES çiler,

Bu yıl Allianz yaşam BES fonlarını analiz fırsatını nihayet bulabildim.

2022 yılına göre en çok getiren fonlar.

AMF devlet katkı fonu ilk kez %60 küsur getirmiş. Bu haberi medyada bulamazsınız. İşte forumun gücü.

Bu yüzden yıl bitmeden ek %30 devlet katkısından faydalanmak mantıklı geliyor bana.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,253
    Ve Allianz yaşam BES fonlarının son 3 yıllık 9 aylık getiriye göre sıralaması:

Birinci ALI Koç İştirakleri
    İkinci AZH (Bist)
    Üçüncü AMY dolar bazlı Eurobond

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,253
    Ve son olarak Allianz Yaşam BES fonları 4 yıl 9 aylık getiri sıralaması:

Birinci Altın AMZ

İkinci Eurobond AMY