Sayfa 292/454 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Doların son 1 yıllık getirisi % 27 IEA fonu içeriği itibariyle oldukça duyarlı. Yıllık kazancı ise % 31.9. İnceleyin isterseniz üstadım.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=IEA

Esasen BES şirketlerinin bazı "karma" fonlarına da dikkat etmek lazım. Bunlardan gayet iyi yönetilenler var ve içeriklerini dönem dönem dinamik bir şekilde değiştiriyorlar. Ben fondan ziyade fon yöneticilerinin kapasitesine dikkat edilmesi gerektiğini öğrendim TEFAS tecrübem sırasında. Bir bakıyorsun yönetici değişmiş, eski performanslar uçmuş gitmiş.
    Bilgilendirme icin tesekkurler sayin Maydonozcu Kamil,

Bu fon agirlikli eurobond. Reisin yarin cikip, natodan cikiyoruz vb beklenmedik aciklamalarinda bu fon da asagiya salar. Eurobond riskini de almak istemiyorum maalesef. CDS'imiz 650-700 puana gelirse eurobond fonlari alirim ama 350-400 bandinda eurobondlara girmek istemiyorum.

2. Evet, bu tür fonların böyle bir handikapı da var. Sanırım direkt dolar ya da döviz sepetine dayalı bir fon yok. TEFAS tarafında da rastlamadım, yasal bir engel mi var bilemiyorum. Değişken fonlar bu anlamda yani mevzuat açısından yeterince esnekliğe sahip oldukları için orta vadede en iyi getiriyi sunacaklardır diye düşünüyorum. Bunlardaki tek sıkıntı sık sık yönetici değişikliği. Biraz parayı bulan hemen kurum değiştiriyor. Tıpkı futbolcularda olduğu gibi transfer miktarları dudak uçuklatan seviyede. Artık parayı akılla kazanıyor gençler ve içlerinde inanılmaz zeki olanları var. Gurur duyuyorum...

Fon yöneticiliği geleceğin en güzel mesleklerinden biri olacak ve biraz şansı olanlar müthiş paralar kazanacaklar.

3. Hisse fonlar için kritik dönemler. Takip edelim.

#XU100 #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06290036168796

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Hisse fonlar için kritik dönemler. Takip edelim.

#XU100 #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06290036168796
    gerçekten borsa yatırımcıları için çok zor bir dönemden geçiyoruz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Şimdi yarından itibaren tüm fonları alabiliyor muyuz? Sistem hazır mıdır acaba?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. kenara atıp biriktirmelik, enflasyondan da en az etkilenmesini sağlayacak buna benzer başka ne önerirsiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by limitsiz Yazıyı Oku
    kenara atıp biriktirmelik, enflasyondan da en az etkilenmesini sağlayacak buna benzer başka ne önerirsiniz?
    Fon mu, ne demek istediğiniz tam anlaşılmamış. Yoksa BES benzeri bir yatırım aracı mı arıyorsunuz ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Şimdi yarından itibaren tüm fonları alabiliyor muyuz? Sistem hazır mıdır acaba?

https://twitter.com/zeycandak/status...89222280052740

"Bireysel emeklilik sisteminin en önemli gelişme aşamalarından birisi olan fonların BEFAS Platformundan seçilebilmesi işlemi 1 Temmuz 2021'de yani yarın başlıyor. Şimdilik sadece gönüllü BES'teki faizli getiri sağlayan fonlar BEFAS'ta olacak"
    ---
    "Her BES şirketi en çok katılımcının iştirak ettiği emeklilik planına BEFAS fonlarını dahil edecek. İlk etapta katılım emeklilik planları ve OKS planlarına dahil fonlar BEFAS'ta işlem görmeyecek.
    ---
    "1 Temmuzda işlem görmeye başlayacak olan fonlar:
    -Borçlanma Araçları Fonları
    -Kira Sertifikası Fonları
    -Standart Fonlar,
    -Dört Farklı risk grubundaki Değişken Fonlar
    -Karma Fonlar
    -Endeks Fonlar
    -Fon Sepeti Fonları
    -Kıymetli Madenler Fonları
    -Hisse Senedi Fonları"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 292/454 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •