Special Days Image
Sayfa 370/453 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420 ... SonSon
Arama sonucu : 3621 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Sayin bravoecho, Taleplerim sekmesinden talepturu olarak "ayrilma" yi secip, formu direk kendinize gonderebilirsiniz.
    Cok tskler, biilmiyordum, ogrenmis oldum... ammaaaa Allianz tam delirmis. Taleplerimden "ayrilma" secince cikan mesaj:

Şu anda tarafınıza iletilecek evraklar sadece bilgilendirme amaçlı olup, Ayrılma Talep Formu 3 gün sonra tarafınıza iletilecektir. Onaylıyor musunuz?

la havle velaaa, neyse yolladik yine de

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Cok tskler, biilmiyordum, ogrenmis oldum... ammaaaa Allianz tam delirmis. Taleplerimden "ayrilma" secince cikan mesaj:

Şu anda tarafınıza iletilecek evraklar sadece bilgilendirme amaçlı olup, Ayrılma Talep Formu 3 gün sonra tarafınıza iletilecektir. Onaylıyor musunuz?

la havle velaaa, neyse yolladik yine de
    maalesef çoğu firma sistemden çıkarken işleri yokuşa sürüyor.size fon öneren ara sıra arayan bir müşteri temsilciniz vardır ona ulaşıp işleri biraz hızlandırmasını rica edin.daha form işleme konulacak ondan sonra da bir bekleme süresi var

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İşin püf noktası, güzel tecrübeler.

Ben ekonomi doktorası eğitimi aldım, 24 yıldır da borsada işlem yaparım..yani hem alaylı, hem mektepli sayılırım..bende de bes var, miktar olarak da fena sayılmaz.

eğer tasarruf miktarınız düşük, yaşınız gençse..sadece hisse yatırımı yapıp kendiniz yönetebilirsniz belki..ama belli miktarların üzerinde, bir de orta yaş ve üzeriyseniz, farklı yatırım kanalları üzerinden ilerlemek en doğrusu...portföy belli büyüklüğe gelince, mutlaka kendine ait ev olmalı..başka emlak yatırımları da olabilir....bes te olmalı bence, ama bozmak aklınıza gelmeyecek, son çare olarak kullanacağınız bir para gibi düşünmeli.
    aynı fikirdeyim.benim de eğitimim ekonomi seans salonları teletexte izleme telefonla emir yazdırma gibi dinazor dönemleri yaşadım geriye dönüp baktığımda zengin olmadığımı ama enflasyon üzeri bir getiri elde ettiğimi görüyorum.

bu aldığımız risklerle orantılı o yüzden dediğiniz gibi bes bir emniyet sübabı yangınanında camı kıracağımız bir araç gibi.

olayı nedir rahatça çıkamıyoruz para hemen elimize geçmiyor karttan her ay haberim olmadan çekilen belli bir meblağ var alışıp taksit öder gibi atıyoruz.e öyle olunca bir miktar zorunlu bir tasarrufa yönleniyor.

halbuki hisse senedi güzel bir reel getiri sağladığı zaman satsam mı aşağıdan tekrar alırım vs bir sürü tedirginlik yaratıyor sizi yeni bir pozisyon almak için zorluyor.kısacası daha disiplinli olmak lazım orası burası kadar rahat değil.sürekli takip etmeniz temel teknik analiz yapmanız lazım.

yani çalışan sürekli ekran başında olmayan alsat yapamayan sadece uv hisse senedi alayım kafasındaki adamlar eğer doğru senedi seçemezse (ki bu biraz da şans) 10 yıl sonra belki havacılık gözde olacak belki turizm belki perakende istedikleri getiriye ulaşamayabilir.

bistte iseniz uv bile olsa al-sat yaparak takip edilmeli hisseler.

ama kripto dahil tüm yatırım araçlarına pay edilmeli yatırım .aldığınız riske göre de oranları size kalmış

4. 21.06.2022 guncellemesi: henuz mail telefon w.app telegram duman yada benzeri ile Aliianz'dan donus yok

cvplariyla katki veren sn. : asuGaGuGa, mavi1610mavi, moza80 ve Cautionary'e tskler.

BES'ten ayrilma kararimi Allianz'a bildirdim, tecrubemi ve ilerleyisi burdan sizlerle de paylasayim; belki birgun birine lazim olur.

------------------------
    20.06.2022
    Allianz Must hizmetlerine internet chat ile baglanip talebimi ilettim.
    5 is gunu icersinde bana telefonla birisi ulasacakmis (sacmaliga bak, 5 isgunu nedir? Kongo'dan yuruyerek mi geliyor bu kisi? Tel acmak icin bu kadar uzun zamana ne ihtiyac var?)
    Sonra telefondan arayarak, sabahki talebimi acikladim ve islemimin hizlandirilmasini rica ettim. Henuz arayan yok.

(Ben araninca ne olacagini biliyorum aslinda, bana bir form gonderip, doldur imzala yolla diyecekler, sonra bilmem kac isgununde odeme alacaksiniz denecek. Lakin baska sacmalik da su: beni biri niye 5 is gunu sonra arayip form doldurmami istiyor? Ilk talebimi alan niye yapmiyor bu isi henuz cozebilmis degilim. Beklemeye devam)

5. Var ama onun da onceki performansi beni tatmin etmedigi icin, yarali parmaga i.eyecegini sanmam

Simdi tel ile arayip noldu bizim is diyecegim... Sureci herkes okusun, bilgilensin ki yarin birgun benim gibi keyfe keder degil de aciliyet uzere cikmak isteyen kendisini nasil bir surecin bekledigini ogrenmis olsun.

Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    maalesef çoğu firma sistemden çıkarken işleri yokuşa sürüyor.size fon öneren ara sıra arayan bir müşteri temsilciniz vardır ona ulaşıp işleri biraz hızlandırmasını rica edin.daha form işleme konulacak ondan sonra da bir bekleme süresi var

6. 22.06.2022 guncellemesi: 1 kez daha Allianz online destege ulasip aciliyeti belirrtim. Evet efendim, sepet efendim, hemen ilgili birime acil donus icin notumu geciyorum efenim

sonuc yine sifir.

21.06.2022 guncellemesi: henuz mail telefon w.app telegram duman yada benzeri ile Aliianz'dan donus yok

Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku

son 1,5 ayda %4 gibi bir getiri olmuş.altının yerinde sayması ağırlık onda olduğu için totali geri çekiyor.
    altın hisse senedi döviz üçlüsü ile devam ediyorum altının ağırlığını zamanla biraz düşürüp hisse senedi ve dövizi arttırmayı planlıyorum.

geçen aya göre yaklaşık %6 üzerine koyarak devam.enflasyonun ciddi artması sebebi ile aylık ödemeyi de bi tık arttırdım.

8. 23.06.2022 guncellemesi: 2 kez telefon + 1 kez onlie destek gorusmesi = sonuc sifir

22.06.2022 guncellemesi: 1 kez daha Allianz online destege ulasip aciliyeti belirrtim. Evet efendim, sepet efendim, hemen ilgili birime acil donus icin notumu geciyorum efenim

sonuc yine sifir.

Sayfa 370/453 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •