Sayfa 238/451 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 3607 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Her kese tavsiyemdir.
    Az çok demeyin besi bırakmayın.

2. Bu Ziraat emeklilik katılım değişkendeki hisse oranını iyice düşürmüş.
    Çünkü ZPYKAT endeksi 180 binin üzerinde rekor seviyede.
    Bence çok iyi yapmışlar. Açıkcası iyi yönetiyorlar fonu.
    Çünkü kovid nedeniyle endeks çökünce benim bes az hasar aldı. Şimdi kovid öncesinden daha iyi durumdayım.

Alıntı Originally Posted by Mk6passat Yazıyı Oku
    Bendeki BES in(OKS değil) devlet katkısının
    Fon getirisi 42 aylık sürede 40 getirisi var
    OKS den bahsettim. Oradaki devlet katkısı nasıl değerleniyor hiçbir bilgi de yok. Ama 9 ayda yaklaşık 2000 TL ye 18 krş kazandırmış.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Muhtemelen soracagim sorunun bir cevabı yok, zira spreadsheet google'da bu yapılmaz gibi geliyor. Ama yine de yazayım. Şimdi, her ay yatirdiğimiz primi seçtiğimiz fon dağılımına göre çeşitli fonlara yatiriyorlar. Bunu otomatik olarak excel'e yaptirabilir miyiz ki.. Yani her ayın şu gününde yatan x lirayı 3'e böl. Sonra x/3 ile güncel fon fiyatıyla altın fonu, x/3 ile emeklilik hisse fonu, kalanıyla da dış borçlanma emeklilik fonu al, devlet katkisini da emeklil katki fonuna koy; daha doğrusu fon sayılarımı bu şekilde güncelle. ...sanırım çok şey istedim, kendim bile inanmıyorum şu an.
    Güncel fiyatı, fon tablosu sayesinde çekebiliyoruz. Basit bir odemeler/katkılar tablosu da yaptım. Ama gerisi olamıyor. Bunu her ay manuel olarak girmek gerek sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    OKS den bahsettim. Oradaki devlet katkısı nasıl değerleniyor hiçbir bilgi de yok. Ama 9 ayda yaklaşık 2000 TL ye 18 krş kazandırmış.
    Orada henüz bilgi yok. 0 yazıyor.
    İlerleyen süreçte yazar.
    Ziraat emeklilik arayacam ne diyecekler bakalım.

6. merhaba koc allians bes de uygun bir pörtföy öneriniz varmı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165
    Merhaba Arkadaşlar,

bu hafta sonu itibariyle 2020 nin ilk yarısını geride bıraktık. bugün vaktim vardı ve Allianz Yaşam fonlarının kısa (6 aylık) ve uzun vadeli (2011 den, 2014 ve 2016 dan beri) getirilerini toparladım. uzun vade KY için önemli, çünkü sıkça fon değiştirip kazançlı çıkması oldukça zor.

2020 nin getiri lideri şu an AMZ-Altın fonu, sonra sırayla ALR ve AMY geliyor.

Bol kazançlar dilerim.

Liste 2016 dan beri getiriye göre sıralanmıştır.

8.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Muhtemelen soracagim sorunun bir cevabı yok, zira spreadsheet google'da bu yapılmaz gibi geliyor. Ama yine de yazayım. Şimdi, her ay yatirdiğimiz primi seçtiğimiz fon dağılımına göre çeşitli fonlara yatiriyorlar. Bunu otomatik olarak excel'e yaptirabilir miyiz ki.. Yani her ayın şu gününde yatan x lirayı 3'e böl. Sonra x/3 ile güncel fon fiyatıyla altın fonu, x/3 ile emeklilik hisse fonu, kalanıyla da dış borçlanma emeklilik fonu al, devlet katkisini da emeklil katki fonuna koy; daha doğrusu fon sayılarımı bu şekilde güncelle. ...sanırım çok şey istedim, kendim bile inanmıyorum şu an.
    Güncel fiyatı, fon tablosu sayesinde çekebiliyoruz. Basit bir odemeler/katkılar tablosu da yaptım. Ama gerisi olamıyor. Bunu her ay manuel olarak girmek gerek sanırım.
    İstediğinizi yapabilmek kolay değil üstadım bunun için katkı paylarının ayın kaçıncı gününde hesaba geçtiğini bulmak ve o gün fon fiyatını otomatik olarak alıp o fiyattan portföye eklemek için bir formül bulmak gerekiyor Böyle bir formül bilen varsa ve paylaşırsa güzel olur ama ben genellikle fon alımı gerçekleştikten sonra fon adetlerini güncelleme yoluna gidiyorum. Size de başka bir yol önermek istedim ama başka bir yol bulamadım bunun için

Sayfa 238/451 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •