Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 22 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Yeniyim, sorularım olacaktı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
     Alıntı Originally Posted by mehmet2576 Yazıyı Oku
    Bunu benim anlayabileceğim şekilde anlatabilir misiniz? Akşam saat 5 gibi kapanış fiyatı 1.78 olan bir hisse senedine 1000 lot alış emri verdim ve satın aldım. Yarın matriks'in başına oturdum ve öğlen saat 3 gibi, 1.82 olduğunu gördüm ve almış olduğum 1000 lot'a sat emri verdim. Bu hisse 4 milyon lot hacmin olduğu bir hisse olduğunu tahmin edelim. Bu hissenin satılamama gibi bir durumu olabilir mi?
    matrixte alış tarafında senin elindeki lottan fazla lot alışı var ise, oradaki gördüğün fiyattan verirsin. satılamama durumu yoktur.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. akşam alıp sabah karlı satıp, para kazanmayı düşünüyor, hayal kuruyorsanız.

parayı bir hayır kurumuna verin, hem hayır işlersiniz, hemde kafanız rahat olur.

3.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    matrixte alış tarafında senin elindeki lottan fazla lot alışı var ise, oradaki gördüğün fiyattan verirsin. satılamama durumu yoktur.
    Çok teşekkür ederim. Son bir sorumu da cevaplarsanız memnun olurum. Saat 4'te 1.82'den vermiş olduğum satış emri duruyor ve kimse almadı diyelim. Saat 4.30'da hisse 1.80'e düştü. Mantıken kimsenin almaması gerekir o an, yada yanılıyor olabilirim. Ben bu emri iptal mi etmeliyim yoksa öylece kalacak mı? Yani tekrardan hissenin 1.82'ye gelmesi için öbür günlerimi bekleyeceğim?

4.  Alıntı Originally Posted by Zagor Tenay Yazıyı Oku
    akşam alıp sabah karlı satıp, para kazanmayı düşünüyor, hayal kuruyorsanız.

parayı bir hayır kurumuna verin, hem hayır işlersiniz, hemde kafanız rahat olur.
    Bunu şu yüzden soruyorum. Mesela not aldığım bir hisse var. 25 ocak'ta tekfen'i 7.45 al olarak yazmışım. Bu hisse 1-2 hafta içinde 7.80 - 7.90 arasına geldi, ben satmak istiyorum. Sonra hisse tekrardan düştü bir aralar 7.65'lere kadar ve ben tekrardan satın almak istiyorum. Ben burada bir gariplik göremiyorum, hata mı yapıyorum?

5.  Alıntı Originally Posted by mehmet2576 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim. Son bir sorumu da cevaplarsanız memnun olurum. Saat 4'te 1.82'den vermiş olduğum satış emri duruyor ve kimse almadı diyelim. Saat 4.30'da hisse 1.80'e düştü. Mantıken kimsenin almaması gerekir o an, yada yanılıyor olabilirim. Ben bu emri iptal mi etmeliyim yoksa öylece kalacak mı? Yani tekrardan hissenin 1.82'ye gelmesi için öbür günlerimi bekleyeceğim?
    Adminler yorulmasın ben cevap vereyim sana,

paranızı reel hayatte yiyip gezip eğlenin..

alış tarafındaki fiyata çekip verebilirsiniz. istediğiniz zaman, fiyat iyileştirme diye bir şey vardır, ekranında.

tabii ki tüm bu işleri yapabilmek için, ilk önce bir aracı kurumda hesap açacaksınız,

oraya para yatıracaksınız,

sonra, derinlikli ekran almak istiyorsanız, aracı kurum sizden aylık 160 tl civarı ek ücret isteyecek.

öyle 1.000 lotluk işlemler yapacaksanız..

6.  Alıntı Originally Posted by mehmet2576 Yazıyı Oku
    Bunu şu yüzden soruyorum. Mesela not aldığım bir hisse var. 25 ocak'ta tekfen'i 7.45 al olarak yazmışım. Bu hisse 1-2 hafta içinde 7.80 - 7.90 arasına geldi, ben satmak istiyorum. Sonra hisse tekrardan düştü bir aralar 7.65'lere kadar ve ben tekrardan satın almak istiyorum. Ben burada bir gariplik göremiyorum, hata mı yapıyorum?
    gariplik yok zaten. 7,90'da alıcı varsa satarsın. satıcı varsa 7,65'ten de tekrar alırsın.

sizin sorular 10 yıl önce sorduğum bir hisse tavan olduysa neden insanlar ben satmak isteyince alsın sorularına benziyor. hazır araştırmaya başlamışken bence bunu aldım şunu sattım değil de uzun vade, temettü vs araştırın

7.  Alıntı Originally Posted by mehmet2576 Yazıyı Oku
    bu AL işaretini teknik veya temel analiz yaparak mı, karar verdiniz. bu kısmı merak ediyor, her yazdığınız senet yükselmiş, hayretler içinde izliyorum yazılarınız.

biraz devam ederseniz bu şekilde, şeyh uçmaz mürid uçurur misali, seni şeyh ilan ederiz burada...

Tekrar Türkçe yazıyorum,

Hilal bile anlayacak şekilde...

ekranda satış tarafında gördüğün lotlardan aktif olarak istediğin kadar alabilirsin.

ekranda alış tarafında gördüğün lotlara aktif olarak o anda verebilirsin.

5 dk sonra düşerse sattıktan sonra, düşük fiyattan yeniden alabilirsin, yükselirse, tekrar satabilirsin.

bunu sonsuz döngü olarak yapabilirsin.

bu akşamlık ders bu kadar,

ücreti bir ara, bir hayır kurumuna benim adıma bağış yaparsın.

8. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •