Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 22 madde; 17 - 22 arası.

Konu: Yeniyim, sorularım olacaktı

Merhaba,
    Hisse senedi arzında eşit dağıtım için,
    birden çok banka üzerinden halka arza katıldığımda tüm katıldığım hesaplarım için ayrı ayrı bir pay veriyor mu,
    yoksa kişi bazında mı pay veriyor?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by kanti Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Hisse senedi arzında eşit dağıtım için,
    birden çok banka üzerinden halka arza katıldığımda tüm katıldığım hesaplarım için ayrı ayrı bir pay veriyor mu,
    yoksa kişi bazında mı pay veriyor?
    (Eşit dağıtımda)
    Aynı tc/MKKNO gördüğünde en büyük lot olan 1 taneyi bırakır diğer hepsini iptal eder
    Bear_Bull
    @BearBull26

3. Merhaba ben hisseye niye dolar bazlı bakmamızın ne gibi yararları oluyor merak ediyorum yinede baktık diyelim Tr ye göre mi usdye göre mi işlem açmalıyım

4.  Alıntı Originally Posted by Biyonika Yazıyı Oku
    Merhaba ben hisseye niye dolar bazlı bakmamızın ne gibi yararları oluyor merak ediyorum yinede baktık diyelim Tr ye göre mi usdye göre mi işlem açmalıyım
    yatıcımcısınız, her türlü argümanla karşılaştırma yapmanız lazım. hisseniz çıkıyordur ama dolar/tl ye göre
    eksi yazıyordur. o zaman orda durmazsınız

SORU;
    hegün %10 artan bir hisse var ve tavanda alış bekleyen milyon lot var.
    9.40 ta emir giriyoruz. sıraya giriyoruz ama imkansız. galiba en sondayız.
    özetle, hergün %10 artan bir hisseyi alabilmek için hangi gün, saat kaçta ve kaç tl den emir girmeliyiz?
    aracı kurum vakıfmış. standart kullanıcı.

5.  Alıntı Originally Posted by kahin06 Yazıyı Oku
    yatıcımcısınız, her türlü argümanla karşılaştırma yapmanız lazım. hisseniz çıkıyordur ama dolar/tl ye göre
    eksi yazıyordur. o zaman orda durmazsınız

SORU;
    hegün %10 artan bir hisse var ve tavanda alış bekleyen milyon lot var.
    9.40 ta emir giriyoruz. sıraya giriyoruz ama imkansız. galiba en sondayız.
    özetle, hergün %10 artan bir hisseyi alabilmek için hangi gün, saat kaçta ve kaç tl den emir girmeliyiz?
    aracı kurum vakıfmış. standart kullanıcı.
    Alamazsın , hangi saatte gireresen gir tavanda yuklu alış bekleyen hisseyi KY alamaz. Kolakasyin denilen emiri gönderme sistemine göre her türlü ilk alıcılar bu kolakasyina sahip aracı kurumlar olur.

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Alamazsın , hangi saatte gireresen gir tavanda yuklu alış bekleyen hisseyi KY alamaz. Kolakasyin denilen emiri gönderme sistemine göre her türlü ilk alıcılar bu kolakasyina sahip aracı kurumlar olur.
    kolakasyonu bilmiyordum. bende öğrenmiş oldum
    teşekkür ederim.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •