Sayfa 288/408 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon
Arama sonucu : 3259 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: DOCO - DO & CO Aktiengesellschaft

1. GK başladı. aşağıdaki linkten Türkçe dinleyebilirsiniz.

https://www.doco.com/hissedarlar-gen...-2020/?lang=tr

2. sonuç olarak dişe dokunur hiçbir şey çıkmadı. özetle pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz, işçi çıkarmalar da dahil sabit maliyetlerimizi azaltmaya çalışıyoruz, bununla birlikte yeni yatırımlara da devam ediyoruz vs vs...

özellikle bedelli/bedelsiz goygoyu yapanlara investing forumda defalarca belirtmiştim, sıradan bir GK olacak, gündem maddeleri belli diye. sermaye artışı değil, sermaye tavanı artışı vardı, o da okeylendi ama şimdi kaç oldu anlamadım veya ben kaçırdım (sanki %10 artış gibi bişey duydum ama). neyse kap açıklaması gelir akşama, orada net görürüz.

ha bir de benim aklıma bir şüphe takıldı: thy ile geçen sene yapılan 15 yıllık anlaşma henüz rekabet kurumu tarafından onaylanmamış. bu finansal raporlarda da yazıyordu, sunumda da özellikle belirttiler tekrar. üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçmişken hala onaylanmaması normal mi? zaten anlaşma öncesinde thy ile doco papaz olmuşlardı biliyorsunuz.

3. Ana sözleşmede bedelsiz ve rüçhan hakkı kullandırılarak/kısıtlanarak bedelli sermaye artışı için (toplam sermayenin %10’una kadar) Yönetim Kuruluna yetki verilmesi oylandı ve onaylandı. Gerisi rutindi... Rekabet Kurulu onayı beklentisine vurgu benim de dikkatimi çekti...

4. kap bildirimi geldi. anladığım, 5 yıl içerisinde sadece %10'luk bir sermaye artırımı düşünülüyor.

Merkezi Viyana’da bulunan DO & CO Aktiengesellschaft’ın 31 Temmuz 2020 tarihli 22. Olağan
    Genel Kurul Toplantısı’nda gündemin 7. maddesine dair, ortaklığa ait esas sözleşmenin yeni bir 5.
    maddesi 5. fıkrasının eklenmesi suretiyle değiştirilmesine ilişkin aşağıdaki karar alınmıştır:
    (5) Yönetim kurulu, esas sözleşmede yapılan bu değişikliğin ticaret sicile kaydedildiği tarihten sonra
    beş yıl süreyle,
    a) Anonim Şirketler Kanunu’nun 169. maddesi uyarınca halihazırdaki nominal değeri
    19.488.000,-- Avro tutarında olan esas sermayeyi, gözetim kurulunun onayı ile nakit
    ve/veya ayni sermaye karşılığında – gerekirse birden fazla dilimler halinde – 974.400
    adede kadar yeni ve hamiline yazılı hisse senedi (nominal değere sahip olmayan hisse
    senedi) çıkartmak suretiyle 1.948.800,- Avro daha artırma ve satış fiyatını, satış
    koşullarını ve sermaye artırımı uygulamasının diğer ayrıntılarını gözetim kurulu onayı
    ile tespit etmekle;

5. Merkezi Viyana’da bulunan DO & CO Aktiengesellschaft’ın 31 Temmuz 2020 tarihli 22. Olağan
    Genel Kurul Toplantısı’nda gündemin 7. maddesine dair, ortaklığa ait esas sözleşmenin yeni bir 5.
    maddesi 5. fıkrasının eklenmesi suretiyle değiştirilmesine ilişkin aşağıdaki karar alınmıştır:
    (5) Yönetim kurulu, esas sözleşmede yapılan bu değişikliğin ticaret sicile kaydedildiği tarihten sonra
    beş yıl süreyle,
    a) Anonim Şirketler Kanunu’nun 169. maddesi uyarınca halihazırdaki nominal değeri
    19.488.000,-- Avro tutarında olan esas sermayeyi, gözetim kurulunun onayı ile nakit
    ve/veya ayni sermaye karşılığında – gerekirse birden fazla dilimler halinde – 974.400
    adede kadar yeni ve hamiline yazılı hisse senedi (nominal değere sahip olmayan hisse
    senedi) çıkartmak suretiyle 1.948.800,- Avro daha artırma ve satış fiyatını, satış
    koşullarını ve sermaye artırımı uygulamasının diğer ayrıntılarını gözetim kurulu onayı
    ile tespit etmekle;
    b) yeni hisse senetlerinin, c şıkkı uyarınca satın alma hakkının hariç kılınması koşuluyla,
    gerekli olması halinde Anonim Şirketler Kanunu‘nun 153. maddesi 6. fıkrası uyarınca
    dolaylı satın alma hakkı yöntemiyle diğer hissedarlara satın almak üzere teklif etmekle,
    c) gözetim kurulunun onayı ile hissedarların
    (i) şayet sermaye artırımı, bir veya birden fazla dilimler halinde nakit sermaye
    karşılığında gerçekleştiriliyorsa ve yeni hisse senetleri tahsisli satış kapsamında
    bir veya birden fazla kurumsal yatırımcıya teklif ediliyorsa ve satın alma hakkının
    hariç kılınması suretiyle çıkartılan hisse senetleri, esas sözleşmede yapılan işbu
    değişik tarihinde şirketin ticaret sicilinde tescilli esas sermayesinin %10’unu
    (yüzde on) aşmıyorsa;
    (ii) şayet sermaye artırımı, işletmelerin ve işletme birimlerinin veya bir bölümünün,
    veya yurtiçinde ve yurtdışında bulunan bir veya birden fazla ortaklığa ait sermaye
    paylarının satın alınması amacıyla ayni sermaye karşılığında gerçekleşiyorsa veya
    (iii) hissedarların alım haklarından küsuratlı meblağları hariç kılmak amacıyla veya
    (iv) ihraç bankalarına tanınan ek satış hakkını karşılamak amacıyla yapılıyorsa,
    hissedarların satın alma haklarının hariç kılınması kararı almıştır.
    Gözetim Kurulu, esas sözleşemede kayıtlı sermayeden hisse senetlerinin çıkartılması suretiyle
    meydana gelen değişiklikleri kararlaştırmakla yetkili kılınmıştır.
    [2020 kayıtlı sermaye]
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

6. İyimi kötümü

7.  Alıntı Originally Posted by Süleyman... Yazıyı Oku
    İyimi kötümü
    Salı günü piyasa yanıtlar.
    Bana nötr olur gibi geldi, tabii YTD.

8. Rusya sağlık bakanlığı aşını 1 hafta içinde onaylanıp ekim ayında toplu aşılamaya başlanacağını duyurdu bu haber iyi gelir bize tabi boş çıkmazsa aşı işi yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın tamamen araştırma

Sayfa 288/408 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •