Sayfa 41/408 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3259 madde; 321 - 328 arası.

Konu: DOCO - DO & CO Aktiengesellschaft

1. Temetru baslangic tariho ne demek? Temettuden faydalanmak icin son gun alsak yetiyor degilmi? Yoksa en gec 31temmuzdami almamiz lazim?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Euro,nun yükselmesi türk borsasında suni bir yükselmeye sebep olabilir ama bu şirket için hiçde iyi degil thy,den tl cinsinden ödeniyor yemek ücretleri ve şirket kazancını euro,ya çeviriyor euro ne kadar yükselirse thy,den yaptıgı kar,da o denli düşmüş oluyor............Ben böyle biliyorum
    TÜRKİYE
    İstanbul Atatürk Havalimanında Haziran 2016 sonunda ve yılbaşında İstanbul’da gerçekleşen
    terör saldırıları ve Temmuz 2016 ortasında gerçekleşen darbe girişimi sonucunda 2016/2017
    mali yılı Türkiye’deki birim ve onun hizmet verdiği havayolu için zor bir yıl oldu.
    Türk Hava Yolları’nın yolcu sayısı ve bunun sonucunda karlılığının azalması nedeniyle,
    2016/2017 yılında Turkish DO & CO’nun ana müşterisi olan Türk Hava Yolları için bir tasarruf
    programı uygulaması gerekti. Bu tasarruf programı sonucunda satışlar ve çalışan sayısı
    azalmıştır. Turkish DO & CO bu tasarruf programını kar marjları üzerinde önemli bir etkisi
    olmadan uygulamayı başarmıştır.
    Havayolu İkram Hizmetleri
    2016/2017 2015/2016 Değişim Yüzdesel
    Değişim (%)
    Satışlar milyon TL 2.323,75 2.455,21 -131,46 -%5,4
    FAVÖK milyon TL 274,73 293,05 -18,32 -%6,3
    Amortisman / İtfa Payı milyon TL -98,01 -86,27 -11,75 -%13,6
    Değer Düşüklüğü Testlerinin Etkileri milyon TL -1,91 -12,56 10,65 %84,8
    FVÖK milyon TL 174,80 194,22 -19,42 -%10,0
    FAVÖK Marjı % %11,8 %11,9
    FVÖK Marjı % %7,5 %7,9
    Grup Satışları İçerisindeki Payı % %65,4 %68,9
    Mali Y ıl
    11
    Ayrıca, 2016/2017 mali yılında Türk Lirası Avro karşısında belirgin bir şekilde değer kaybına
    uğramıştır. Türk Lirası/Avro paritesi 2016/2017 mali yılının başında 3,21 EUR/TRY iken, 2017
    yılı Ocak ayının sonunda parite 4,06 EUR/TRY gerilemiş, böylelikle %26,5 değer kaybı
    yaşamıştır. 2016/2017 mali yılının sonuna doğru Türk Lirası’nın değerinde bir toparlanma
    olmuş ve 31 Mart 2017 tarihi itibariyle Avro karşısında parite 3,89 EUR/TRY ile geçen yılın
    bilanço tarihi 31 Mart 2016’ya göre %21,1 azalmıştır. Maliyetlerin çoğu yerel para biriminde
    olduğu için, kar marjları değer kaybından büyük ölçüde olumsuz etkilenmemiştir
    . Ortalama
    parite ise 2016/2017 mali yılında bir önceki yıla göre %11,9 azalmıştır.
    Türkiye’de yerel para biriminde (Türk Lirası) satışlar %1,7 azalırken, bu azalış Türk Lirasında
    yaşanan değer kaybı sonucunda DO & CO konsolide kar veya zarar tablolarında %12,2’lik bir
    azalış olarak yansımıştır.
    İstanbul’da Asya kıtasında yer alan ikinci havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda mevcut
    gurme mutfağında yapılan tadilat ve genişletme çalışmaları tamamlanmıştır, böylelikle bu
    birimde de büyüme potansiyeli yaratılmıştır.
    Ayrıca Ankara kalkışlı uçuşlarda Saudia Havayolları’nın (eski adı: Suudi Arabistan Hava Yolları)
    da yeni müşteri olarak kazanıldığı belirtilmelidir.
    2016/2017 mali yılının sonunda Turkish DO&CO, Türk Hava Yolları ile olan ikram hizmetleri
    sözleşmesini bir yıl uzatma opsiyonu ile iki yıl için yenilemiştir.

http://www.doco.com/Portals/8/berich...iyetRaporu.pdf

Ciroyu düşürmüş. Ama TL ödemesi yapsa bile THY / maliyetimiz TL olduğu için etkilenmedik diyorlar. Ama ciro pariteye bağlı düşmüş....
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

3. Olağan Genel Kurul Toplantısına Davetiye
    Tüm hissedarlarımızı detayları aşağıda belirtilen Olağan Genel Kurul Toplantısına katılmaya
    davet ederiz.
    DO & CO Aktiengesellschaft
    19. Olağan Genel Kurul Toplantısı
    27 Temmuz 2017 Perşembe, saat 17.00
    DO & CO im Platinum, UNIQA Tower,
    Untere Donaustraße 21, 1020 Viyana
    I. GÜNDEM
    1. Yönetim Raporu ve Kurumsal Yönetim Raporu da dâhil olmak üzere, yıl sonu finansal
    tabloları, konsolide finansal tablolar, şirketler grubu yönetim raporu ve 2016/2017 mali
    yılı için Gözetim Kurulu tarafından sunulan raporun ibrazı
    2. Mali yıl sonu net karının nasıl kullanılacağı hakkında karar alınması
    3. Yönetim Kurulu üyelerinin 2016/2017 mali yılı ile ilgili ibra edilmeleri hakkında karar
    alınması
    4. Gözetim Kurulu üyelerinin 2016/2017 mali yılı ile ilgili ibra edilmeleri hakkında karar
    alınması
    5. Gözetim Kurulu’na 2016/2017 mali yılı ile ilgili yapılacak ödeme hakkında karar
    alınması
    6. 2017/2018 mali yılı için denetçinin ve şirketler grubu denetçisinin seçilmesi
    7. Yönetim Kurulunun
    a) Anonim Şirketler Yasası’nın 65. maddesi 1. fıkrası 8. satırına ve 1a ve 1b fıkrasına
    göre, hem borsa üzerinden hem borsanın dışında, esas sermayenin %10’u oranına
    kadar ve bu türden bir alım ile birlikte ortaya çıkabilecek, orana uygun elden
    çıkartma hakkını (tersi satın alma hakkının hariç kılınması) hariç kılarak, kendisine
    ait hisse senetlerini satın alması,
    b) Anonim Şirketler Yasası’nın 65. maddesi 1b fıkrasına göre, kendisine ait hisse
    senetlerini borsa üzerinden veya hissedarların satın alma haklarının hariç kılınması
    hakkındaki düzenlemenin duruma göre uyarlanacak şekilde uygulanması suretiyle
    kamuya teklif edilerek elden çıkartma ya da kullanma hakkında karar alması,
    2
    c) esas sermayeyi kendine ait işbu hisse senetlerini toplamak suretiyle, yeni bir genel
    kurul kararı almaksızın azaltması,
    8. a) Yeni bir kayıtlı sermayenin [2017 Kayıtlı Sermaye]
    i) Anonim Şirketler Kanununun 153. Maddesi 6. Fıkrası uyarınca dolaylı
    satın alma hakkı anlamında da yasal satın alma hakkının muhafaza
    edilmesi suretiyle,
    ii) Satın alma hakkının hariç kılınmasına dair yetki verilerek
    iii) Ayni sermaye karşılığında yeni hisse senetlerinin çıkartılması imkanı ile
    ve
    b) esas sözleşmenin 5. Maddesi 3. Fıkrasının değiştirilmesi suretiyle
    oluşturulması hakkında karar alınması.
    9. Gözetim Kurulu’na bir kişinin seçilmesi.

GK Gündemi böyle...
    http://www.doco.com/Portals/8/dokume...etiye_2017.pdf

Kapta haber var bakan varmı az önce düştü

5.  Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    Kapta haber var bakan varmı az önce düştü
    http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/620604
    Genel Kurul kararları...
    Bişi yok ..

6. dünkü genel kurulda geri alım programı açıklandı ama gözlerden bayağı kaçtı galiba. Avusturya'daki DOCO grafiğinde tobo oluşumu var ve 88 euro hedefli, hisseye birde dolar bazlı bakıldığında ise tobo ve 104 dolar hedefi var. avusturya doco ile ortak hareket ediyor. yani
    avusturya doco 88*4,15 euro= 365 tl
    dolar bazlı Türkiye doco 104*3,55 dolar= 369,20

buyrun burdan yakın.. kesinlikle yatırım tavsiyesi olamaz. herkes yatırımlarından sorumlu olup burda yazılanlar al sat tut tavsiyesi içermez.

7. Dolaşımdaki hisse miktarı geçtiğimiz Cuma itibariyle 766.463 ile %7.87 oldu. Genel kurulda alınan kararla sermayenin %10'una kadar hisse geri alabilirim deniyor. Avusturya'da dolaşımda ne kadar var bilmiyorum da hisseler zaten bu kadar toplanmışken bu fiyatlardan aşağı artık kimsenin hisse satacağına ihtimal vermiyorum. DOCO'nun tek ihtiyacı olan temel gerçekleşmelerle büyümenin yeniden rayına oturduğunun gösterilmesi, geri çorap söküğü gibi gelecektir.

Sayfa 41/408 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •