Sayfa 332/408 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon
Arama sonucu : 3259 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: DOCO - DO & CO Aktiengesellschaft

1. DOCO ile ilgili bilenler veya bilinmeyenler :
    1. DOCO bir Avusturya şirketidir. o ülkede kurulmuş o ülkenin sermaye piyasası kanunlarına tabidir. Kurucusu ve patronu aynı zamnada TC vatandaşıdır.
    2. BIST de işlem gören YABANCI Hissedir. Nasıl TCELL ABD de işlem görüyorsa bizde de Avusturya şirketi işlem görmektedir.
    3. THY ye hizmet vermesi Türk şirketi olduğunu düşündürmemeli.
    4. Sermayesi doğal olarak EURO dur. Avusturya Sermaye Piyasasına göre LOT kavramı yoktur. Hisseler pay başına bölünmektedir. DOCO da 1 PAY= 2EURO dur.
    5. BIST de 1 LOT DOCO alan yatırımcı DOCO da 2EURO luk Hak/Söz/Pay sahibi olmaktadır. Kabaca 1LOT alan yatırımcı 18 TL lik söz sahibidir. 322/18= 17,8 TL. Yani kısaca aslında bizim LOT sistemine göre 322 TL ile 18 lot KUVVETİNDE/DEĞERİNDE DOCO almaktasınız.
    6. Sermayesi EURO olduğu için Temettüsünü EURO olarak öder..(hala bende EURO TEMETTUSU DURURU/ bozmadım )
    7. Ağırlıklı olarak Havacılık sektörü olarak bilinmekte birlikte Oteli vardır/ Pastaneleri vardır/Formula/ Şampiyonlar Ligi yeme içme tedariki/Gıda perakendeciliği vs diğer alanlarda yatırımları vardır. NESPRESSO yu da merak eden Google yasın araştırsın. ben Viyana'ya gittiğimde Otelini ve restoranlarından birini ayrıca Nespressoyu gördüm kahvesini içtim.
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

2. Peki ne oldu da düştü?! niye yatırımcısını iniminim inletmekte?!bunu da yarın inceleyelim bakalım...
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

3.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    DOCO ile ilgili bilenler veya bilinmeyenler :
    1. DOCO bir Avusturya şirketidir. o ülkede kurulmuş o ülkenin sermaye piyasası kanunlarına tabidir. Kurucusu ve patronu aynı zamnada TC vatandaşıdır.
    2. BIST de işlem gören YABANCI Hissedir. Nasıl TCELL ABD de işlem görüyorsa bizde de Avusturya şirketi işlem görmektedir.
    3. THY ye hizmet vermesi Türk şirketi olduğunu düşündürmemeli.
    4. Sermayesi doğal olarak EURO dur. Avusturya Sermaye Piyasasına göre LOT kavramı yoktur. Hisseler pay başına bölünmektedir. DOCO da 1 PAY= 2EURO dur.
    5. BIST de 1 LOT DOCO alan yatırımcı DOCO da 2EURO luk Hak/Söz/Pay sahibi olmaktadır. Kabaca 1LOT alan yatırımcı 18 TL lik söz sahibidir. 322/18= 17,8 TL. Yani kısaca aslında bizim LOT sistemine göre 322 TL ile 18 lot KUVVETİNDE/DEĞERİNDE DOCO almaktasınız.
    6. Sermayesi EURO olduğu için Temettüsünü EURO olarak öder..(hala bende EURO TEMETTUSU DURURU/ bozmadım )
    7. Ağırlıklı olarak Havacılık sektörü olarak bilinmekte birlikte Oteli vardır/ Pastaneleri vardır/Formula/ Şampiyonlar Ligi yeme içme tedariki/Gıda perakendeciliği vs diğer alanlarda yatırımları vardır. NESPRESSO yu da merak eden Google yasın araştırsın. ben Viyana'ya gittiğimde Otelini ve restoranlarından birini ayrıca Nespressoyu gördüm kahvesini içtim.
    teşekkürler kardeşim

4. Bu yazılanlara ek olarak;

tahsisli sermaye artırımlarında öne çıkan hususlardan belki de bizim için en önemlisi sermaye artırımındaki hisse satış fiyatı olacaktır,

hissenin yönünü etkileyeceğinden takip edeceğimiz husus şimdilik bu olarak görünüyor..

is the average of five people around the human..

5. Günaydın, dolaşımdaki lot sayısı 1.727.000 den kabaca 1.900.000 a mı çıkacak ?

6. Tahsisli senet bedeni tahminen 7,5 milyon dolar. Muhtemelen bunu kote ettirip daha önce anlaştığı Avrupalıya blok olarak satarak içeriye para girmesini sağlayacaktır. Tahmin tabiki.

7. Euro yükseldikçe doco düşüyor.. Bir bağlantısı kesin var gibi.

8. Borsa tilkisi

Cumartesi açıklama yapacaktınız . İnceleme yaptıktan sonra burada paylaşcaktınız .bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz

Sayfa 332/408 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •