Sayfa 244/408 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 3259 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: DOCO - DO & CO Aktiengesellschaft

1. PASTA.. 14/05/2020
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

2. Dostlar bir tespitim var kapı iyice inceledim. Doco’da anladığım kadarıyla Avusturya ve Türkiye’deki lotlar arasında kotasyon olabiliyor ve dolaşımdaki lotlar bu yüzden sürekli değişiyor. 26 Şubat tarihinde Kabouter adlı fon 75 bin lot satıyor ve ortaklık payının %10’un altına indiği bildiriminde (her %5’lik dilimde bildirme zorunluluğu var) bulunuyor. Bu fonun elinde o tarihte kalan lot miktarı ise 1,95 milyon olarak görünüyor yanlış duymadınız dileyen kapta o tarihte yer alan pay satım bildirimine bakabilir.

Gelelim bizim konumuza, patron bildirim yapmadan nasıl mal satıyor diyoruz ya bunu satan patron değil bu fon yapıyor ve henüz %5’in altına düşmediği için kapa bildirim yapmadı. Şubattan beri yaklaşık 750k lotu adamlar satmış, %5 payın altına düşmesi için satması gereken kabaca 225k lot daha var onu da satıp bitirdiği anda kapa %5’in altına düştük diye haber gönderecektir. Bunu isterse Avusturyada da satabilir ama bizim piyasada alıcı geldiği için bize basıyor.

Şimdi asıl soruya geleyim bu adamların elinde satmaya müsait hala yaklaşık 1,2 milyon lot var. Adamlar docodan çıkmayı kafaya koyduysa ve bu lotu TR’den basmayı hedefliyorsa bizim kağıt en az 3 ay daha belini doğrultamaz ve daha da dibe gider. Eğer %5 lik pay ile yola devam edelim derlerse hala satılması hedeflenen 225k mal var ellerinde. Bu bile hisseyi bu seviyelerde tutacaktır bir süre. Fon Yeter diyip satışı kesene kadar bize gün yüzü maalesef yok diye düşünüyorum.

Asıl patron bu malı fondan almayıp piyasaya dağıttırıp maalesef hisseyi öldürüyor. Fon bir bölümünü Avusturyadan satsa şimdiye %5’in altına düştük bildirimi gelirdi gelmediğine göre maalesef bütün yükü bizim yerliler sırtlıyor.

..yatırım tavsiyesi içermez, sadece kişisel tespitlerimi yazdım..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Havadaki Zararı Karadan çıkarma derdinde...

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Yanı avusturyadaki paylarını bistte mi satıyor yabancilar sn.jebaha

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Kenan06. Yazıyı Oku
    Yanı avusturyadaki paylarını bistte mi satıyor yabancilar sn.jebaha

Dostum Avusturyadan hisse alıyorsun buraya ortak oluyorsun buradan hisse alıyorsun Avusturyaya ortak oluyorsun gibi bir durum var. Farklı bir yapı bu şirket sadece biste kote değil diye anladım. Fiyatlamanın da birbirine TL bazında çok yakın olması da buradan kaynaklanıyor.

Bu herifçioğlu fon buradan ve/veya Avusturyadan malı toplamış dolaşımdaki miktarı da iyice azaltmış, geçmişte 300’lerden 600’lere gelmesi de bu sayede oluyor. Şimdi de adamlar aldıklarının bir bölümünü kafalarındaki hisse sayısına ulaşana kadar satmaya devam edecekler. Bu fonun maalesef elinde satacağı kabaca 1,2 mio lot daha var. Ne kadarını daha satacak göreceğiz böyle giderse 2 hafta içinde %5 in altına düşeceği için bildirim yapacaklardır. Benim çıkarımlarım bu şekilde hatalı da olabilir.

Bu hisse şu anda düştükçe biriktir modunda ,yakın zamanda hareket etmeyebilir ama çok ciddi oranda lot 330-360 tl arası el değişti. İlerisi için ciddi prim vadediyor ama ben yine dayanamam bu süreye. Benlik bir kağıt olmadığını anladım, en az 1 yıl malı alıp unutacak adamın kağıdı bu.

6. İLK HALKA ARZ ZAMANI... (2010 )
    ............ Halka arz sermaye artırımı ve ortak şeklinde gerçekleşecek olup, talep toplama 25-26 Kasım tarihinde gerçekleşecektir. Halka arz öncesinde 7.795.200 adet olan pay sayısı halka arz sonrasında 9.744.000 adete yükselecektir. Artan pay sayısı kadar yani 1.948.800 adet sermaye artırımı olarak gerçekleşecektir. 15.590.400 Avro olan çıkarılmış sermaye, halka arz sonrasında 19.488.000 Avro olacaktır. Ortak satış dahil toplam halka arz adedi 3.105.226 olacaktır. Halka açılma oranı %27.71, ek satış olması durumunda %31,87 olacaktır...
    ....Avusturya yasalarına göre bir hisse senedinin nominal değeri yoktur. Sermaye başına pay değeri hesaplandığında ise nominal değer için 2 Avro seviyesine gelmektedir. Halka arzda hisse başına talep toplama tavan fiyatı olarak 21.90Avro olarak hesaplandığında toplam halka arz büyüklüğü ise 68.004.449Avro. Şirkete girecek brüt nakit 45.899.728Avro 6.2 milyon Avro halka arz maliyeti düştüğünde ise 36.699.728 Avro nakit kaynak sağlanacaktır. Halka arz sonrasında toplam defter değeri 122.607.472 Avro seviyesine ulaşacaktır.

7. Amcanın bugün acelesi var... sabah sabah 10 bin yapıştırdı geçti.. şapkadan daha çıkarır mı ki ?!

8. Gayipten virman gelmezse citi nın 110 bin lotu ve %11 lık payı kaldı. Bu hisse geçmişte de yatırımcısını bezdirmiş ama uzun vadede hep kazandırmış
     Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    Amcanın bugün acelesi var... sabah sabah 10 bin yapıştırdı geçti.. şapkadan daha çıkarır mı ki ?!

Sayfa 244/408 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •