Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Own-Guide

1. Selamlar Sn Silvereng,
    Endeks 102.500 ü bile destek yapamadı ...Belirsizlik devam ettiği sürece aşağı yönde devam sanırım.Sn Silvereng...

2. Bist100 99363 kapanışı gerçekleşti. Way bea!
    Yaklaşık 1 senedir Bist100 100 bin puan üstünde işlem görüyordu ve birileri bist100'den 2 basamak silinmesinden bahsediyordu. Neyse işin magazin kısmını bırakalım ve tekniğe dönelim.

Bir önceki mesajımda vurguladığım üzere negatif sahada işlemler devam ediyor. Nerede durulacak belli olmaz ama bana göre min 86-88 bin aralığı görülür. Israrla vurguluyorum. Seviye oraya inecek demiyorum ama siyasi ve ekonomik gelişmelere göre belli de olmaz.

Bana göre seçime kadar 94-100 bin arasında kalacağız. Yakın zamanda alıcı ve satıcı dengesi oluşacak ve 3 aşağı 3 yukarı şeklinde ilerleme devam eder. Seçim mevzuları netlik kazanana kadar, bir başka ifadeyle belirsizlik süreci geçene kadar yukarı yönlü kalıcı hareketler sürpriz olur.

Teknik olarak pozitif sahaya geçtiğimizde buradan tekrar yazacağım. Şimdilik bekle-gör stratejisi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    Dolar/TL 2018 yıl sonu tahminim teknik analizlerime göre 4.29'dur.

Kısa vadede ilgili kur 3.73 altına sarkarsa 3.60-3.65 aralığına gevşemesini bekliyorum ve bu seviyelerin alım için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Dolar/TL'ye yönelik 2018 başındaki görüşümü hatırlatıyorum. 4.29!

Evet bu seviye yılın ilk 6 ayında görüldü. Hatta yurt dışı işlemlerde şu an 4.34 civarı.

Peki yeni dolar tahminim var mı? Hayır. Beklentim 4.29 devam. +/-yüzde 3 içinde tutacağını düşünüyorum. Üst tavanım 4.42.

Serbest piyasada doların epey değerlendiğini düşünüyorum. hedeflediğim değere ilk 6 ayda ulaşması bana göre fiktif. Uygun zamanda 4.16 bandının altına inecektir.

4. yıl sonu hedefim dolarda 5,50 2019 da ise 6,69 ..

5.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    yıl sonu hedefim dolarda 5,50 2019 da ise 6,69 ..
    Grafik var mi?
    Yoksa fantezi gibi oluyorda

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Analiz güzel ama ben hala yıl sonu kapanışı max 4.42 bekliyorum.
    Uzun vadede eğri bozulmadı. Yeni kanal, bana göre geçicidir. Tekrar alt banda hareketi bekliyorum.

Son zamanlardaki çıkışın özel durum olduğunu düşünüyorum.

7. BİST100 tarafında 1044xx altı hala negatif sahadır. 1044xx üstüne atar ve 105 bini geçerse, yukarı hedefleri yazacağım.

Aşağıda 98-99 bin aralığı tampon bölge olarak dikkat çekiyor. Seçime kadar daha çok volatil bir piyasa bizi bekliyor.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •