Special Days Image
Sayfa 12/23 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Own-Guide

1. Borsa tarafında Yaşar Erdinç hocamızın MB faiz artışı sonrası yazdığı yazıdan bir alıntı yapacağım ve aynen katılıyorum. Özellikle boldladığım yere.

"Eğer borsada kısa vadeli Al-sat yapıyor olsaydım, yarın(MB faiz artışı sonrası) açılıştan sonraki ilk yarım saat içinde hiç bir şey yapmazdım. Borsanın ilk 10-15 dakikada gördüğü zirveden itibaren en az 500-750 puan düşmesini bekleyip, daha sonra endekse en yakın hareket eden veya elinde net döviz varlıkları olan şirket hisselerinden birkaç kağıtta (3’ten fazla olmamalı) alım yapardım ve hepsi için teknik stop (Zarar-kes) seviyelerini belirlerdim. Kâr hedefim de ortalama olarak yüzde 3-6 arası olurdu. Bu kârı görünce satardım. Ama kar hedefime ulaşmamışsa ve stop noktasına da gelmemişse beklemeye devam ederdim.

Eğer borsanın 120 binlerden 100 binlere düşüşü öncesinde hisse almış olsam ve zararda olsam, elimdeki hisselerin hepsinin Mart bilanço performanslarına bakar ve performansı bozulanları satıp, şu an ihracatı olan, elinde net döviz varlıkları olan ve Mart ayında da mali yapısında sorun olmayan hisselere geçer öyle beklerdim."

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    "Herkesin paylaşımda bulunurken amaçları vardır...

Bu amaçlar;
    1-Öğrenebilmek
    2-Öğretebilmek
    3-Faydalı olup dua alabilmek
    4-Kağıt pazarlamak (site yönetimi izin vermez)
    5-Fan kulüp kurabilmek
    6-Ajanda tutmak
    7-Önem verdiği kişilerle fikir alış verişinde bulunabilmek
    8-Ego tatmin etmek
    9-Muhabbet etmek
    10-Diğer yazanları sinir etmek
    11-Rayting elde edip nam yapmak
    vs.
    vs.
    vs."

Ben (silvereng), 3 nolu madde için yazıyorum. En önemlisi de küçük yatırımcıya faydalı olabilmek. Bu duygu benim için önemli!

Strateji çok önemli... Stratejisi olan adam, huzurlu olur. Yatırım kararlarından pişmanlık duymaz!

ALTIN ÖĞÜT:
    1. Malı alırken kazanmaya çalışın.
    2. Yatırım kararlarınızda mutlaka bir stratejiniz olsun.
    3. Karın ortağı risktir. Stratejiniz olması kaydı ile risk almaktan korkmayın.

Sevgi ve selamlarımla...
    Bu aralar Altin Ogute uyum saglamak kritiktir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    BİST100 tarafında 1044xx altı hala negatif sahadır. 1044xx üstüne atar ve 105 bini geçerse, yukarı hedefleri yazacağım.

Aşağıda 98-99 bin aralığı tampon bölge olarak dikkat çekiyor. Seçime kadar daha çok volatil bir piyasa bizi bekliyor.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

Boldladığım kısım süründüğü için yeni analiz paylaşmıyorum. 105 üzeri kapanışı net görürsem, yeni seviyeleri paylaşacağım.

4. Umarim takip eden dostlarim son analizlerden faydalanmistir.

Bugun yeni analiz paylasacagim.

bu arkadaslar gorunenle hareket ettirmeye calusiyorlar insanlari...erdincin soyledigi sey duz mantik..bizim borsa duz mantikla hareket etmez..hareketlere bakin genelde kagitlarin guzel hareketleri genelde dipten basladigini gorursunuz...o yuzden eger isiniz ekonomist gecinenlere kaldiysa hu isi sonlandirin.

6.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    bu arkadaslar gorunenle hareket ettirmeye calusiyorlar insanlari...erdincin soyledigi sey duz mantik..bizim borsa duz mantikla hareket etmez..hareketlere bakin genelde kagitlarin guzel hareketleri genelde dipten basladigini gorursunuz...o yuzden eger isiniz ekonomist gecinenlere kaldiysa hu isi sonlandirin.
    ?!?!??

7. 1031XX!

Kısa vadede bahsettiğim seviyenin üstüne çıkmadığı sürece negatif sahada işlemlerin devam edeceğini düşünüyorum.

Daha önce belirttiğim 98-99 bin tampon bölge çalıştı ve geçtiğimiz cuma günü bu seviyelerde tepki alışları gördük.

9841x seviyesinin kritik olduğunu düşünüyorum. Eğer BİST100 bu seviyenin altına inerse, kısa vadede 954xx seviyelerinin hedef konuma geleceğini düşünüyorum. Büyük pencerede 86-87 bin aralığına kadar gevşemek beni şaşırtmaz.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

8.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,

Her topiğin bir amacı vardır. Açtığım bu topikte sadece BIST100 ve bazı kurlar için yaptığım rafa kalkacak analizlerimi paylaşacağım. Amaç bu puslu ortamda yolu kaybetmeme kapsamında bilgi paylaşımıdır. Umarım faydalı olur.

Önemli Not: Hiçbir analiz yatırım tavsiyesi vermemektedir.

Tüm dostlara selamlar...
    Topiğin amacını önlere taşımakta fayda var!

Sayfa 12/23 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •