Sayfa 14/23 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Own-Guide

1. BİST100 972xx kritik seviye olarak dikkat çekiyor. Eğer üzerinde işlemler devam ederse, pozitif sahada olduğumuz için yukarı yönlü yeni denemeler olabilir.

Pozitif sahada işlemlerin sürekliliği devam ederse sene sonuna kadar 145-147 bin seviyelerinin denenmesi benim için süpriz olmaz.

Ek not: 97 bin altındaki işlemlerde Temmuz ayı sonuna kadar 90 bin altı bile görülebilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Yorum cok eski degil. Erdogan tekrar cb secildigi ve ozellikle bakanlar kurulunu acikladogindan beri dolarda onlenemez bir yukselis, borsada ise kriz gunlerini andiran bir para kaçışı var.

Yani artik grafik cizip trend nereye gidiyor diye bakmanin da anlami yok. Ekonomi yonetimi olarak yabanci sermaye ikna edilmedigi surece hicbir seye guven olmaz.

Bekleyip gorecegiz. Ilginc zamanlardan geciliyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    BİST100 972xx kritik seviye olarak dikkat çekiyor. Eğer üzerinde işlemler devam ederse, pozitif sahada olduğumuz için yukarı yönlü yeni denemeler olabilir.

Pozitif sahada işlemlerin sürekliliği devam ederse sene sonuna kadar 145-147 bin seviyelerinin denenmesi benim için süpriz olmaz.

Ek not: 97 bin altındaki işlemlerde Temmuz ayı sonuna kadar 90 bin altı bile görülebilir.

Ek notta belirttiğim kısmın bu kadar hızlı gerçekleşmesini beklemezdim. Özel durum nedenli çok hızlı oldu. Şu bir gerçek ki teknik her zaman işe yarar. Çünkü strateji olan adam 97 bin altında stop loss ederdi ve zararın boyutunu azaltırdı.

Ortam durulana kadar izlemekte fayda var. Hafta sonu analiz paylaşırım.

4. BİST100 947xx !
    Bu seviyenin üstü umut olur. Geçilirse, ilk etapta 958xx-960xx denemesi beklerim. Altındaki kapanışlarda Ağustos sonuna kadar 80 binli rakamlara doğru gevşeme görmemiz olasıdır.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

5.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    BİST100 947xx !
    Bu seviyenin üstü umut olur. Geçilirse, ilk etapta 958xx-960xx denemesi beklerim. Altındaki kapanışlarda Ağustos sonuna kadar 80 binli rakamlara doğru gevşeme görmemiz olasıdır.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

Ogleden sonra deneme bekledigim yerde epey oyalandi

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    Dolar/TL 2018 yıl sonu tahminim teknik analizlerime göre 4.29'dur.

Kısa vadede ilgili kur 3.73 altına sarkarsa 3.60-3.65 aralığına gevşemesini bekliyorum ve bu seviyelerin alım için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Öz değerlendirme yapma zamanı.

2018 başında verdiğim yıl sonu dolar kuru tahminimin (4,29) epey gerisinde kaldım. Takip eden dostlarım bilir 3 yıldır isabetli yıl sonu tahminlerimi yapıyor idim. Bu sene seçimler sonrası ticaret savaşı ve ABD tutumu etkisi ile içeride kurdaki oynaklık çok arttı. Özel durum oluştu ve trend içinden çıkıp aşırı değerlendi ve sonrasında normalize evresine girdi. Şu gün için hala pahalı durumda görünse de, bu oynaklığın etkisi ile içeride çalkalanma ve etkileri görülmektedir. Ekonominin yapısı ve temeli sarsıldı. Onarım için zamana ihtiyaç var. Yapısal reform dedikleri ve birçoğuna göre insanların ağzında sakız olan gereklerin tespit edilip uygulanması ve sonucunu görmek kısa sürede gerçekleşmeyecek. 2019 ihtiyatlı bütçe yönetimi ile geçecek bir yıl olacak diye düşünüyorum.

Hem borsa hem de döviz tarafındaki yorumlarımı hafta sonu analizim ardından paylaşacağım.

7. USD/TRY tarafında 5,40-5,50 bandı aşağısında kapanış durumunda 5,00 seviyesinin altının denenmesi benim için sürpriz olmaz.

Yukarıda ise 5,80-5,81 bandı aşılırsa, sene içinde 6'lı seviyeler tekrar görülebilir.

Teknik analizlerim ışığında sene sonunda 5,63-5,97 bandı arasında kapanış bekliyorum.

8. Yoğunluktan dolayı çok uzun üzere analizlerim ışığında paylaşım yapamadım.

Kısa birkaç görüşüm olacak.

Geçenlerde BİST100 performansının uzun vadede birçok yatırım aracının altında kaldığına dair görüşleri dinledim.

Neyi değil, nasıl gördüğün veya söylediğin önemlidir!

1998 yılından beri finansal piyasaları takip eden biri olarak aşağıdakileri paylaşmak isterim.

Aşağıdaki 4 maddeye dikkat ediniz.

* Doğru zamanda
    * Doğru fiyattan
    * Doğru vadede
    * Doğru şirket seçimi

yapabilrsek, borsa makul bir yatırım aracıdır.

BİST100, uzun vadede birçok yatırım aracından az getiri sağladı diyenlere, aşağıdaki senetlerin son 15-20 senede yükselme eğrilerine bakmalarını isterim.

ASELS
    BIMAS
    PETKM
    SISE
    SODA
    TRKCM
    TUPRS
    KCHOL
    EREGL
    KRDMD
    KOZAA
    KOZAL