Sayfa 1/23 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Own-Guide

1. Own-Guide

Herkese merhaba,

Her topiğin bir amacı vardır. Açtığım bu topikte sadece BIST100 ve bazı kurlar için yaptığım rafa kalkacak analizlerimi paylaşacağım. Amaç bu puslu ortamda yolu kaybetmeme kapsamında bilgi paylaşımıdır. Umarım faydalı olur.

Önemli Not: Hiçbir analiz yatırım tavsiyesi vermemektedir.

Tüm dostlara selamlar...

2. "Herkesin paylaşımda bulunurken amaçları vardır...

Bu amaçlar;
    1-Öğrenebilmek
    2-Öğretebilmek
    3-Faydalı olup dua alabilmek
    4-Kağıt pazarlamak (site yönetimi izin vermez)
    5-Fan kulüp kurabilmek
    6-Ajanda tutmak
    7-Önem verdiği kişilerle fikir alış verişinde bulunabilmek
    8-Ego tatmin etmek
    9-Muhabbet etmek
    10-Diğer yazanları sinir etmek
    11-Rayting elde edip nam yapmak
    vs.
    vs.
    vs."

Ben (silvereng), 3 nolu madde için yazıyorum. En önemlisi de küçük yatırımcıya faydalı olabilmek. Bu duygu benim için önemli!

Strateji çok önemli... Stratejisi olan adam, huzurlu olur. Yatırım kararlarından pişmanlık duymaz!

ALTIN ÖĞÜT:
    1. Malı alırken kazanmaya çalışın.
    2. Yatırım kararlarınızda mutlaka bir stratejiniz olsun.
    3. Karın ortağı risktir. Stratejiniz olması kaydı ile risk almaktan korkmayın.

Sevgi ve selamlarımla...

3. 878xx seviyesi altına inmediği sürece yükselme trendi devam edecektir diye düşünüyorum.
    Bahsettiğim seviyenin üstündeki hareketlerde teknik olarak 915xx denemesi görebiliriz. Bahsettiğim seviyenin altına inerse, bu durumda 866xx en yakın hedef görünüyor.

Not: Verilen seviyeler 2 iş günü için geçerlidir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Dolar/TL hala uzun vadeli yükselme trendinin içindedir. Sadece durum şu ki 2017 Temmuz-Ağustos hedeflerine hızlı gitti. Şimdileri normalize etme çalışmaları mevcut. Şu an teknik olarak olması gereken bant 3,40-3,50 arasıdır.

Önümüzdeki 2 ay içinde dolar kuru 3.30 altına inmediği sürece her fiyat düşüşü bu seviyeye kadar önemli bir alış fırsatı vermektedir. 2017 yıl sonu tahminim 3.92 seviyesidir.

5. BIST100 kritik seviye 885xx seviyesine çıkmıştır. Bu seviyenin altına inmediği sürece pozitif sahadayız ve teknik olarak 915xx hedef konumdadır.

885xx altına inme durumunda sırasıyla 877xx ve 865xx hedef konuma gelir.

6.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    BIST100 kritik seviye 885xx seviyesine çıkmıştır. Bu seviyenin altına inmediği sürece pozitif sahadayız ve teknik olarak 915xx hedef konumdadır.

885xx altına inme durumunda sırasıyla 877xx ve 865xx hedef konuma gelir.

Hedef seviyeyi yukarıda işaret etmiştim. 6 ve 7 Mart 914xx değerlerini gördü ve kar realizasyonları geldi. Son kapanışımız 89002.

Benim penceredeki grafiklere göre çok kritik bir yerden kapanış oldu. Net yazacağım. 890xx altı negatif sahadır. Bu seviyenin altında aşağıda ilk hedef seviyesi 877xx'dir. Satışlar hızlanırsa bir sonraki hedef 865xx'dir.

890xx üzerindeki kapanışlarda 916xx-919xx hedef konumda olacaktır.

Not: Verilen seviyeler bir hafta için geçerlidir.

7. 897xx kritik seviye!!

Bu seviyenin altında 880xx denemesi bekliyorum.

Üstünde durduğu sürece 920xx üstünü test edebiliriz.

16 Nisan'a yaklaştıkça kar realizasyon hacmi artacaktır. Alışlar karşılanırsa, borsa diri görünümünü koruyabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by silvereng Yazıyı Oku
    897xx kritik seviye!!

Bu seviyenin altında 880xx denemesi bekliyorum.

Üstünde durduğu sürece 920xx üstünü test edebiliriz.

16 Nisan'a yaklaştıkça kar realizasyon hacmi artacaktır. Alışlar karşılanırsa, borsa diri görünümünü koruyabilir.

Bir gün daha direndi. Hadi bakalım yarına...

Sayfa 1/23 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •