Sayfa 111/191 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon
Arama sonucu : 1525 madde; 881 - 888 arası.

Konu: DOBUR - Doğan Burda Dergi

3 aylık takas.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    haydi bakalım yabancının malı bitti borsada..satış için her sey hazır artık.. pist hazır uçak kalkış izni bekliyor
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    haydi bakalım yabancının malı bitti borsada..satış için her sey hazır artık.. pist hazır uçak kalkış izni bekliyor
    Yabancı ortağın satışlarının bitmesinin üzerinden 1-2 ay geçti.
    Şimdi halka açık kısımda beklentisi olan yerlilerin hareketinin gücünü gözleme zamanı.
    Araya yeniden yabancı alımı girerese ballı kaymak olur.
    Sonuçta bir gerçek var ki; finansal tabloları olumlu olmasına, ve borsada tarihsel şirket değeri ortalaması hisse başına 1 dolar ın üzerinde yani şirket değeri 20 mln usd nin üzerinde olmasına rağmen, şimdi şirket değeri 8-9 mln usd civarında geziyor.
    Neredeyse 2,5 kat fark var.
    Mevcut hissedarların şirketi satmaya razı olacağı şirket değeri 8 mln usd ise, hiç bir beklentiye girmemek lazım, çünkü ederinde bir fiyat seviyesi olur.
    Yok, şirket 20-25 olarak değer biçilirse, koşacak çok mesafe var. Zaten tarihsel dip seviyelerine yakın şu anda.
    Halen sığ olan hisseye 1 mln lot yeni alıcı gelse bile , aslında tarihsel ortalama olan 1 usd üzerine kendiliğinden çıkar.
    Ama bu piyasa ortamında pek te kolay görünmüyor, .
    Tekkeyi bekleyen çorbayı içer.
    Sabırla bekleyebilecek olanlar varsa, mürüvvetini görürler diye düşünüyorum.
    Ben beklemeyi tercih edenlerdenim.
    Her yatırımcı kendisi için en doğru olan kararı zaten verecektir.
    Sabırlar diliyorum...

4. dunkü hareket hissede tekrar birşeyler olacak havası verdi bakalım bu hafta belli eder
    boş mu dolu mu
    yabancı bu fazladan hisse payını niye sattı.... onuda anlamış değilim

7824000 milyon lot her iki taraftadagrubu a ve b yönetim imtiyazına sahip hisseler var
    c grubu hisselerinde oy hakları eşitmiş yani hem eşit olup hemde yönetim imtiyazı olmaması ben anlamadım
    dolayısıyla yabancının sattığı paylarda yönetim imtiyazı yok
    fakat oy hakları c grubu hisseleri a ve b grubu ile aynı

bunu yatırımcı danışşmana sormak lazım ne demektir diye
    eğer yönetimde imtiyazsız ise o zaman bu satışın bir önemi yok
    imtiyazlı hiseler hala aynı kısaca bir satıl olursa her iki taraf aynı yönetim hakkı hisselerine sahip

kısaca bizim elimizdeki hisseler yarrk mı.
    Türkiyede halka açık hisseler bir kandırmaca mı.....
    Son düzenleme : sard68; 16-09-2018 saat: 22:54.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by sard68 Yazıyı Oku
    dunkü hareket hissede tekrar birşeyler olacak havası verdi bakalım bu hafta belli eder
    boş mu dolu mu
    yabancı bu fazladan hisse payını niye sattı.... onuda anlamış değilim

7824000 milyon lot her iki taraftadagrubu a ve b yönetim imtiyazına sahip hisseler var
    c grubu hisselerinde oy hakları eşitmiş yani hem eşit olup hemde yönetim imtiyazı olmaması ben anlamadım
    dolayısıyla yabancının sattığı paylarda yönetim imtiyazı yok
    fakat oy hakları c grubu hisseleri a ve b grubu ile aynı

bunu yatırımcı danışşmana sormak lazım ne demektir diye
    eğer yönetimde imtiyazsız ise o zaman bu satışın bir önemi yok
    imtiyazlı hiseler hala aynı kısaca bir satıl olursa her iki taraf aynı yönetim hakkı hisselerine sahip

kısaca bizim elimizdeki hisseler yarrk mı.
    Türkiyede halka açık hisseler bir kandırmaca mı.....

bu tarz satışlar genelde ortaklıktan tamamen cıkmak için yapılır. kayıtlı hiseleri sattı, diğerlerini pazarlıkla artık alıcısına satacaklar gidişat bu
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Yabancı ortağın satışlarının bitmesinin üzerinden 1-2 ay geçti.
    Şimdi halka açık kısımda beklentisi olan yerlilerin hareketinin gücünü gözleme zamanı.
    Araya yeniden yabancı alımı girerese ballı kaymak olur.
    Sonuçta bir gerçek var ki; finansal tabloları olumlu olmasına, ve borsada tarihsel şirket değeri ortalaması hisse başına 1 dolar ın üzerinde yani şirket değeri 20 mln usd nin üzerinde olmasına rağmen, şimdi şirket değeri 8-9 mln usd civarında geziyor.
    Neredeyse 2,5 kat fark var.
    Mevcut hissedarların şirketi satmaya razı olacağı şirket değeri 8 mln usd ise, hiç bir beklentiye girmemek lazım, çünkü ederinde bir fiyat seviyesi olur.
    Yok, şirket 20-25 olarak değer biçilirse, koşacak çok mesafe var. Zaten tarihsel dip seviyelerine yakın şu anda.
    Halen sığ olan hisseye 1 mln lot yeni alıcı gelse bile , aslında tarihsel ortalama olan 1 usd üzerine kendiliğinden çıkar.
    Ama bu piyasa ortamında pek te kolay görünmüyor, .
    Tekkeyi bekleyen çorbayı içer.
    Sabırla bekleyebilecek olanlar varsa, mürüvvetini görürler diye düşünüyorum.
    Ben beklemeyi tercih edenlerdenim.
    Her yatırımcı kendisi için en doğru olan kararı zaten verecektir.
    Sabırlar diliyorum...
    Doğan grubu basın-yaynıdan tamamen cekilecekleri beyan etmilerdi, bir bu kalmıştı, buradada o beyandan sonra zaten yabancı ortak borsadaki hisseleri sattı, bundan sonrası pazarlık işi ,

7. cuma günü hissede hareket olduğu için mallandım
    fakat yanılmışım
    bugün boş .. cuma günü hareketi demek ki boş
    bu şirket satılacak olsa Alman ortağının Almanya da açıklaması falan olurdu. sanırım işi gizli tutmazlar
    Almancası olan bir hisse arkadaşı Almanyada ki basın haberleine baka bilir mi

8. aldık elimizde kaldı kağıt tık demedi.cimbetona tercih etmiştik ebemizi gördük

Sayfa 111/191 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •