Sayfa 130/191 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180 ... SonSon
Arama sonucu : 1523 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: DOBUR - Doğan Burda Dergi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,058
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 3. MENFAAT SAHİPLERİ

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/741193
    Dosyalar:

3. MENFAAT SAHİPLERİ 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    3.1. Menfaat Sahiplerine İlişkin Şirket Politikası
    Kurumsal internet sitesinde tazminat politikasının yer aldığı bölümün adı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / Tazminat Politikası bölümünde yer almaktadır."
    Çalışan haklarının ihlali nedeniyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararlarının sayısı "Yıl içerisinde çalışan haklarının ihlali nedeniyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararı bulunmamaktadır."
    İhbar mekanizmasıyla ilgili yetkilinin unvanı Yatırımcı İlişkileri Müdürü
    Şirketin ihbar mekanizmasına erişim bilgileri [email protected]
    3.2. Menfaat Sahiplerinin Şirket Yönetimine Katılımının Desteklenmesi
    Kurumsal internet sitesinde, çalışanların yönetim organlarına katılımına ilişkin olan iç düzenlemelerin yer aldığı bölümün adı Bulunmamaktadır.
    Çalışanların temsil edildiği yönetim organları "Şirketin iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında İş sağlığı ve işçi güvenliği komitesi bulunmaktadır"
    3.3. Şirketin İnsan Kaynakları Politikası
    Kilit yönetici pozisyonları için halefiyet planı geliştirilmesinde yönetim kurulunun rolü Bulunmamaktadır.
    Kurumsal internet sitesinde fırsat eşitliği ve personel alımı ölçütlerini içeren insan kaynakları politikasının yer aldığı bölümün adı veya politikanın ilgili maddelerinin özeti "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / İnsan Kaynakları Politikası bölümünde yer almaktadır."
    Pay edindirme planı bulunup bulunmadığı Pay edindirme planı bulunmuyor (There isn't an employee stock ownership programme)
    Kurumsal internet sitesinde ayrımcılık ve kötü muameleyi önlemeye yönelik önlemleri içeren insan kaynakları politikasının yer aldığı bölümün adı veya politikanın ilgili maddelerinin özeti "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / İnsan Kaynakları Politikası / Uygulama Esasları /madde 5 bölümünde yer almaktadır. "
    İş kazalarıyla ilgili sorumluluk sebebiyle şirket aleyhine kesinleşen yargı kararı sayısı İş kazalarıyla ilgili sorumluluk sebebiyle şirket aleyhine açılan dava bulunmamaktadır.
    3.5. Etik Kurallar ve Sosyal Sorumluluk
    Kurumsal internet sitesinde etik kurallar politikasının yer aldığı bölümün adı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") Kurumsal Yönetim / Politikalar / Etik Kurallar bölümünde yer almaktadır. "
    Kurumsal internet sitesinde kurumsal sosyal sorumluluk raporunun yer aldığı bölümün adı. Kurumsal sosyal sorumluluk raporu yoksa, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularında alınan önlemler Şirket'te Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu bulunmamaktadır. Şirket'in faaliyetlerinin çevresel, sosyal etkisinin yüksek olmadığı değerlendirilmektedir. Şirket SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uyuma azami özen göstermektedir. Sosyal Sorumluluk ile ilgili bilgilere Şirketin Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") Sosyal Sorumluluk bölümünde yer almaktadır.
    İrtikap ve rüşvet de dahil olmak üzere her türlü yolsuzlukla mücadele için alınan önlemler Şirket'in "Rüşvet ve Yolsuzluk ile Mücadele Politikası" ile ilgili çalışmaları devam etmekte olup, tamamlandığında yönetim kurulu onayına sunulacaktır.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,058
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 4. YÖNETİM KURULU-I

Orjinal Link:

Dosyalar:

4. YÖNETİM KURULU-I 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    4.2. Yönetim Kurulunun Faaliyet Esasları
    En son yönetim kurulu performans değerlendirmesinin tarihi Yoktur
    Yönetim kurulu performans değerlendirmesinde bağımsız uzmanlardan yararlanılıp yararlanılmadığı Hayır (No)
    Bütün yönetim kurulu üyelerinin ibra edilip edilmediği Evet (Yes)
    Görev dağılımı ile kendisine yetki devredilen yönetim kurulu üyelerinin adları ve söz konusu yetkilerin içeriği "Y. Begümhan Doğan Faralyalı (Yönetim Kurulu Başkanı) Alfred Heintze (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Melih Cem Başar (Murahhas Üye) "
    İç kontrol birimi tarafından denetim kuruluna veya diğer ilgili komitelere sunulan rapor sayısı İç kontrol birimi tarafından denetim kuruluna veya diğer ilgili komitelere sunulan rapor sayısı 1 dir.
    Faaliyet raporunda iç kontrol sisteminin etkinliğine ilişkin değerlendirmenin yer aldığı bölümün adı veya sayfa numarası Şirket'in Faaliyet Raporu'nun"Şirket'in İç Kontrol Sistemi ve İç Denetim Faaliyetleri Hakkında Bilgiler ile Yönetim Kurulu'nun Bu Konudaki Görüşü" başlığı altında yer almaktadır.
    Yönetim kurulu başkanının adı Y. Begümhan Doğan Faralyalı
    İcra başkanı / genel müdürün adı Melih Cem Başar (İcra Kurulu Başkanı)
    Yönetim kurulu başkanı ve icra başkanı/genel müdürün aynı kişi olmasına ilişkin gerekçenin belirtildiği KAP duyurusunun bağlantısı Yönetim Kurulu başkanı ve İcra Kurulu Başkanı aynı kişi değildir.
    Yönetim kurulu üyelerinin görevleri esnasındaki kusurları ile şirkette sebep olacakları zararın, şirket sermayesinin %25'ini aşan bir bedelle sigorta edildiğine ilişkin KAP duyurusunun bağlantısı Şirketimiz tarafından Yönetim kurulu üyelerinin görevleri esnasındaki kusurları ile Şirket'te sebep olacakları zararlar için sermayemizin %25'ini aşan bir bedelle sigorta yapılmamıştır. Ancak ortaklarımızdan Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., kendisi ve bağlı ortaklarında görevli Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticileri ile ortak yönetimde ya da azınlık yönetiminde bulunan şirketlere atanan Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticilere yönelik, kanuni yükümlülüklerden doğan şahsi sorumlulukları kapsayan bir çatı mesuliyet sigortası yaptırmıştır. Dolayısıyla şirketimiz Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticileri bu sigorta kapsamındadır.
    Kurumsal internet sitesinde kadın yönetim kurulu üyelerinin oranını artırmaya yönelik çeşitlilik politikası hakkında bilgi verilen bölümün adı Yoktur.
    Kadın üyelerin sayısı ve oranı "Şirket Yönetim kurulu'nda 2 kadın üye bulunmaktadır. Bu itibarla Yönetim Kurulu'nda kadın üye oranı 2/8 dir."
    Bildirim İçeriği
    Yönetim Kurulunun Yapısı
    Yönetim Kurulunun Yapısı
    Liste Numarası
    Yönetim Kurulu Üyesinin Adı/Soyadı
    2 Alfred Heintze
    8 Dr. Matthias Karl Walter Wehling
    3 Yağmur Şatana
    1 Y. Begümhan Doğan Faralyalı
    4 Melih Cem Başar
    6 Elisabeth Carola Varn
    5 Karl Günter Sell
    7 Gündüz Kösemen
    İcrada Görevli Olup Olmadığı
    5 İcrada Görevli Değil (Non-executive)
    3 İcrada Görevli Değil (Non-executive)
    4 İcrada görevli (Executive)
    2 İcrada Görevli Değil (Non-executive)
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,058
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 4. YÖNETİM KURULU-II

Orjinal Link:

Dosyalar:

4. YÖNETİM KURULU-II 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    4.4. Yönetim Kurulu Toplantılarının Şekli
    Raporlama döneminde fiziki olarak toplanmak suretiyle yapılan yönetim kurulu toplantılarının sayısı 4
    Yönetim kurulu toplantılarına ortalama katılım oranı 0.875
    Yönetim kurulunun çalışmalarını kolaylaştırmak için elektronik bir portal kullanılıp kullanılmadığı Hayır (No)
    Yönetim kurulu çalışma esasları uyarınca, bilgi ve belgelerin toplantıdan kaç gün önce üyelere sunulduğu Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Yönetim Kurulu Toplantıları" başlıklı 14'ünci maddesi gereğince bilgi ve belgeler toplantıdan 15 gün önce sunulmuştur/sunulmaktadır.
    Kurumsal internet sitesinde yönetim kurulu toplantılarının ne şekilde yapılacağının belirlendiği şirket içi düzenlemeler hakkında bilginin yer aldığı bölümün adı Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim/Esas Sözleşme/Yönetim Kurulu Toplantıları Madde 14 bölümünde yer almaktadır.
    Üyelerin şirket dışında başka görevler almasını sınırlandıran politikada belirlenen üst sınır Yoktur.
    4.5. Yönetim Kurulu Bünyesinde Oluşturulan Komiteler
    Faaliyet raporunda yönetim kurulu komitelerine ilişkin bilgilerin yer aldığı sayfa numarası veya ilgili bölümün adı Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    Komite çalışma esaslarının duyurulduğu KAP duyurusunun bağlantısı Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal/Komitelerimiz bölümünde her bir komite için ayrı ayrı yer almaktadır.
    Bildirim İçeriği
    Yönetim Kurulu Komiteleri-I
    Yönetim Kurulu Komiteleri-I
    Liste Numarası
    Yönetim Kurulu Komitelerinin Adları
    5 Kurumsal Yönetim Komitesi (Corporate Governance Committee)
    7 Riskin Erken Saptanması Komitesi (Committee of Early Detection of Risk)
    1 Denetim Komitesi (Audit Committee)
    3 Kurumsal Yönetim Komitesi (Corporate Governance Committee)
    4 Kurumsal Yönetim Komitesi (Corporate Governance Committee)
    6 Riskin Erken Saptanması Komitesi (Committee of Early Detection of Risk)
    8 Riskin Erken Saptanması Komitesi (Committee of Early Detection of Risk)
    2 Denetim Komitesi (Audit Committee)
    Birinci Sütunda "Diğer" Olarak Belirtilen Komitenin Adı
    3 -
    5 -
    2 -
    8 -
    1 -
    6 -
    4 -
    7 -
    Komite Üyelerinin Adı-Soyadı
    4 Dr. Murat Doğu
    7 A. Didem Kurucu
    5 Hakan Kaya
    1 Dr. Matthias Karl Walter Wehling
    3 Gündüz Kösemen
    6 Gündüz Kösemen
    2 Gündüz Kösemen
    8 Hakan Kaya
    Komite Başkanı Olup Olmadığı
    3 Evet (Yes)
    1 Evet (Yes)
    2 Hayır (No)
    4 Hayır (No)
    5 Hayır (No)
    8 Hayır (No)
    7 Hayır (No)
    6 Evet (Yes)
    Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı
    3 Yönetim kurulu üyesi (Board member)
    1 Yönetim kurulu üyesi (Board member)
    6 Yönetim kurulu üyesi (Board member)
    2 Yönetim kurulu üyesi (Board member)
    5 Yönetim kurulu üyesi değil (Not board member)
    7 Yönetim kurulu üyesi değil (Not board member)
    8 Yönetim kurulu üyesi değil (Not board member)
    4 Yönetim kurulu üyesi değil (Not board member)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,058
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 4. YÖNETİM KURULU-III

Orjinal Link:

Dosyalar:

4. YÖNETİM KURULU-III 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    4.5. Yönetim Kurulu Bünyesinde Oluşturulan Komiteler-II
    Faaliyet raporu veya kurumsal internet sitesinin, denetim komitesinin, faaliyetleri hakkında bilgi verilen bölümünü belirtiniz (sayfa numarası veya bölümün adı) Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    Faaliyet raporu veya kurumsal internet sitesinin, kurumsal yönetim komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verilen bölümünü belirtiniz (sayfa numarası veya bölümün adı) Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    Faaliyet raporu veya kurumsal internet sitesinin, aday gösterme komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verilen bölümünü belirtiniz (sayfa numarası veya bölümün adı) Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1.) ile düzenlendiği üzere Kurumsal Yönetim Komitesi, Aday Gösterme Komitesinin görevlerini de üstlenmiştir. Şirketin Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    Faaliyet raporu veya kurumsal internet sitesinin, riskin erken saptanması komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verilen bölümünü belirtiniz (sayfa numarası veya bölümün adı) Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    Faaliyet raporu veya kurumsal internet sitesinin, ücret komitesinin faaliyetleri hakkında bilgi verilen bölümünü belirtiniz (sayfa numarası veya bölümün adı) Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1.) ile düzenlendiği üzere Kurumsal Yönetim Komitesi, Ücret Komitesinin görevlerini de üstlenmiştir. Şirketin Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeler ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    4.6. Yönetim Kurulu Üyelerine ve İdari Sorumluluğu Bulunan Yöneticilere Sağlanan Mali Haklar
    Faaliyet raporunun, operasyonel ve finansal performans hedeflerine ve bunlara ulaşılıp ulaşılmadığına ilişkin bilginin verildiği sayfa numarası veya bölüm adı Şirketin Faaliyet Raporu'nun /Finansal Durum bölümünde yer almaktadır.
    Kurumsal internet sitesinin, icrada görevli ve icrada görevli olmayan üyelere ilişkin ücretlendirme politikasının yer aldığı bölümünün adı Şirketin Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com") /Kurumsal Yönetim/Politikalar/Ücret Politikası bölümünde yer almaktadır.
    Faaliyet raporunun, yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatlerin belirtildiği sayfa numarası veya bölüm adı Şirketin Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üst Düzey Yöneticilere Sağlanan Mali Haklar bölümünde yer almaktadır.
    Bildirim İçeriği
    Yönetim Kurulu Komiteleri-II
    Yönetim Kurulu Komiteleri-II
    Liste Numarası
    Yönetim Kurulu Komitelerinin Adları
    2 Kurumsal Yönetim Komitesi (Corporate Governance Committee)
    3 Riskin Erken Saptanması Komitesi (Committee of Early Detection of Risk)
    1 Denetim Komitesi (Audit Committee)
    Birinci Sütunda "Diğer" Olarak Belirtilen Komitenin Adı
    3 -
    2 -
    1 -
    İcrada Görevli Olmayan Yöneticilerin Oranı
    2 1
    3 0.66
    1 1
    Komitede Bağımsız Üyelerin Oranı
    3 0.33
    1 1
    2 0.33
    Komitenin Gerçekleştirdiği Fiziki Toplantı Sayısı
    1 4
    3 6
    2 4

Net Dönem Karı veya Zararı 2.479.818

6. Bu kadar haber nedir

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu kadar gece yaRısı haberi boş habermi

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Net Dönem Karı veya Zararı 2.479.818
    Türk Ticaret Kanunu ("TTK"), Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") Düzenlemeleri, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve diğer ilgili yasal mevzuat hükümleri ile Şirket Esas Sözleşmesi'nin ilgili hükümleri ve kamuya açıklamış olduğumuz "Kâr Dağıtım Politikası" dikkate alınarak;

- SPK'nın Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği ("II-14.1 sayılı Tebliğ") hükümleri dahilinde, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ("KGK") tarafından yayımlanan Türkiye Muhasebe Standartları ("TMS")'na ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları ("TFRS")'na uygun olarak hazırlanan sunum esasları SPK'nın konuya ilişkin Kararları uyarınca belirlenen, bağımsız denetimden geçmiş, 01.01.2018-31.12.2018 hesap dönemine ait Şirket'in "Bireysel Finansal Tabloları" ("TMS/TFRS Bireysel Finansal Tablolar")na göre; "Ertelenmiş Vergi Gideri" ile birlikte dikkate alındığında 2.479.818,00 Türk Lirası tutarında "Net Dönem Karı" oluştuğu,

- Vergi Mevzuatı'na ve T.C. Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Tek Düzen Hesap Planı ("Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği")'na göre tutulan 01.01.2018-31.12.2018 hesap dönemine ait yasal muhasebe kayıtlarımızda ("Yasal Muhasebe Kayıtları") ise 3.861.338,69 Türk Lirası tutarında "Net Dönem Karı" oluştuğu; ancak söz konusu yasal muhasebe kayıtlarında aynı zamanda 7.191.184,21 Türk Lirası tutarında "Geçmiş Yıllar Zararları" olduğu, görülerek,

- Yasal Muhasebe Kayıtları'ndaki 3.861.338,69 Türk Lirası tutarında "Net Dönem Karı"nın "Geçmiş Yıllar Zararları"na mahsup edilmesi,

- Söz konusu mahsup işlemi sonrasında Yasal Muhasebe Kayıtları'nda kalan 3.329.845,52 Türk Lirası tutarındaki "Geçmiş Yıllar Zararları" sebebiyle herhangi bir kar dağıtım yapılmaması,

- TMS/TFRS Bireysel Finansal Tablolar'da yer alan ve dağıtıma tabi tutulmayan, 2.479.818,-Türk Lirası tutarındaki "Net Dönem Karı"nın "Geçmiş Yıllar Karları ve Zararları" Hesabı'na aktarılması;

hususlarında pay sahiplerinin bilgilendirilmesine ve bu hususların Genel Kurul'un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Sayfa 130/191 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •