Sayfa 113/214 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    BANA GÖRE ; arkadaşlar teknik analiz ve VİOB TECRÜBELERİYLE repaint konusunda bilgi sahibiler, bu bilgilerini TEMEL ANALİZ FORMÜLLERİNE DE uygulamaya çalışıyorlar. Ama burada olay farklı diye düşünüyorum :

Öncelikle TEMETTÜ TARZI YATIRIMCILIK çok ünlü ve taraftarı çok, zaten arandığında hisse.nette birçok başlığa konu olmuş durumda. Biz formül tarzını UYGULAMASAK TA BU YÖNTEM UZUN VADEDE KAZANÇLI ki birçok insan tarafından zaten kullanılıyor. Biz sadece 3 ayda 1 kez TV EN YÜKSEK OLANLARI SEÇEREK,yıllarca aynı hisseleri tutmaktan farklı bir yol öneriyoruz. Ama FORMÜL HİÇBİR İŞE YARAMASA BİLE TEMETTÜ YATIRIMI YAPMIŞ GİBİ BİR GETİRİ SAĞLAYACAĞIZ.

AMA BİR DE İŞE YARARSAAAA.....
    DRİZM hocam,

Siz programın sonuçlarını yayınladıktan sonra, sonuçları doğrulayabilmek için yada en azından temettü verimi üzerinden yapılan 5'li ve 10'lu portföylerin alfa üretip üretmediklerine dair bir sonuca varmak için biraz araştırma yaptım. Bu başlıkta da araştırmalarımda ulaştığım bağlantıları paylaştım. Gerek temettü veriminin yüksek olduğu hisseler arasından seçilen, gerekse sadece düzenli temettü ödeyen hisselerden oluşan endeks yada portföylerde, seçildikleri endeksi orta-uzun vadede katladıkları görülüyor.

2005 tarihinde, o yıl en yüksek temettü veren 10 hisse alınıp bu zamana kadar hiç satılmadan tutulsaydı dahi, verdiği bedelsiz, temettü ve primler ile en azından programın performansının 1/3 yada yarısını elde ederdi.

Dediğiniz gibi, formül hiç artı değer katmasa bile temettü yatırımı yapmış olunuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum.

İster repaintli, ister repaintsiz hazırlanan formüllerde bir kural var :PORTFÖY HİSSE ADEDİ AZALDIKÇA GETİRİ ARTAR. geçmiş sayfalarda paylaşılmıştı; TMMTT 25 endeksi bir dönem %61 getiri sağlamış diye. Buradan hareket edersek ; endekse dahil 25 hisseyi alan ve süre sonuna kadar taşıyan %61 kazanacak ama en iyi 5 hisseyi düzenli olarak alanların DAHA FAZLA KAZANACAKLARI KESİN.
    Aynen hocam. Üstüne, ne idiği belirsiz şirketlerden de uzak duracak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Aynen hocam. Üstüne, ne idiği belirsiz şirketlerden de uzak duracak
    bu arada cuma günü portföyü yanlışlıkla 17 binden 21 bine çıkarmışım
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Arkadaşların gülmesinin geçmesini bekliyorum.......

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bu arada cuma günü portföyü yanlışlıkla 17 binden 21 bine çıkarmışım

gülüp geçiyoruz bizde.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...37#post1082537

daha ortada matriks yokken uğraşıyorduk bunlarla biz.

viopta 16 bin puan neye denk geliyor haberiniz var mı ? 1.5 ayda.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7. Neyse.....

Mesela PARA YÖNETİMİNİ HİÇ KONUŞMADIK....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Neyse.....

Mesela PARA YÖNETİMİNİ HİÇ KONUŞMADIK....
    bence bu okadar önemli bir konu ki.. üzerine saatlerce konuşulur......birde sabır olayı var bu tür portföylerde..alışkanlıklardan kurtulma mesleside tabi..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 113/214 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •